ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu

Nagłówek strony

Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim
  • BIP
  • Godło RP
ˆ

Mariusz Grycan

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

SESJA NR XXIV/12 Z DNIA 25 CZERWCA 2012

Informacja ogłoszona dnia 2012-09-03 13:05:38 przez Krzysztof Alejun

Akapit nr 1 - brak tytułu

Wniosek:
Radny zgłosił sprawę konfliktu pomiędzy wędkarzami a właścicielem czy dzierżawcą łąk pomiędzy wałem a Odrą w okolicach Czarnowa, Nowego Raduszca. Poprosił o informację którędy wędkarze mogą dojechać do Odry. Zapytał jaki jest stan prawny tej sprawy.
Odpowiedź:
Rzeka Odra jest wodą publiczną, objętą powszechnym korzystaniem, w rozumieniu art. 10 ust. 2 i art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. – Prawo wodne. Wody rzeki Odry na wysokości wsi Strumienno, Sarbia i Czarnowo zostały oddane dla PZW do rybackiego korzystania i pobierania pożytków w drodze umowy zawartej w dniu 29 września 2004 r. z Dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. W miejscach, w których położone są nieruchomości Pana (nazwisko do wiadomości Radnego), nie ma dostępu do rzeki Odry. Nie ma ogólnie dostępnych dróg pozwalających na dojazd do wody. Właściciel nieruchomości nie zezwala na przejazd przez jego grunty, uniemożliwiając w ten sposób dostęp do wody publicznej i wykonywanie przez PZW obowiązków w zakresie prowadzenia gospodarki rybackiej. Działanie właściciela nie pozwala również na korzystanie z rzeki przez członków PZW i innych wędkarzy w celach rekreacyjno – sportowych,
a w szczególności dla potrzeb organizacji zawodów wędkarskich. Próby porozumienia się PZW z właścicielem gruntów co do sposobu korzystania z jego nieruchomości nie przyniosły dotychczas rezultatu. Wobec powyższego PZW, Okręg Zielona Góra na podstawie art. 28 ust 2 1 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. – Prawo wodne, w dniu 7 maja 2012 r. wystąpił z wnioskiem do Burmistrza Krosna Odrzańskiego o wyznaczenie dostępu do wody publicznej. Ze względu na złożony i skomplikowany charakter sprawy, Burmistrz zawiadomieniem nr GN.VII.6322.3.2012 z dnia 11.06.2012 r., ustalił termin załatwienia sprawy do dnia 31 sierpnia 2012 r. Jednocześnie tut. Urząd skierował pismo do zainteresowanych stron z propozycją spotkania się w siedzibie Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim, w celu omówienia i próby rozwiązania problemu. W odpowiedzi, strony zadeklarowały chęć udziału w takim spotkaniu. Wobec powyższego tut. Urząd w obecnej chwili – z uwagi na okres urlopowy  - uzgadnia ze stronami termin takiego spotkania, odpowiadający wszystkim zainteresowanym.
 
Wniosek:
Radny zgłosił sprawę zmniejszonego zainteresowania wynajmem świetlic wiejskich po wprowadzeniu nowych uregulowań. Wniósł o próbę porozumienia się w tej sprawie z sołtysami. Zapytał kiedy będą wprowadzone zmienione zasady wynajmu świetlic.
Odpowiedź:
Burmistrz poinformował, że przeanalizuje temat wynajmu świetlic wiejskich pod kątem uzyskiwanych z tego tytułu dochodów i w odniesieniu do wysokości uzgodnionych z sołtysami stawek. Dodał, że zorganizuje w ciągu kilku tygodni spotkanie z sołtysami,  celem weryfikacji zasad wynajmu świetlic. 
 
 
Pytanie:
Radny zapytał czy uzależnienie diety sołtysa od obecności na sesji jest zgodne z prawem. Poprosił o opinię w tej sprawie.
Odpowiedź:
Opinia prawna do wiadomości radnego.
 
Pytanie:
Radny zapytał czy w przypadku przegłosowania projektu zmian uchwały przez Komisję jest to już wniosek formalny. Poprosił o opinię prawną w tej sprawie.
Odpowiedź:
Opinia prawna do wiadomości radnego.
 
 
Pytanie:
Radny zapytał czy radni mogą zadawać pytania po przedstawieniu sprawozdania z działalności Burmistrza w okresie międzysesyjnym. Poprosił o opinię prawną w tej sprawie. Jeżeli radni nie mogą tego robić, to poprosił o przytoczenie podstawy prawnej.
Odpowiedź:
Opinia prawna do wiadomości radnego.
 
Wnioski i pytanie:
1. Radny zgłosił, iż na majówce było mało toalet. Wniósł, aby na przyszłość ich liczba była większa w przypadku takich imprez.
2. Radny zgłosił, iż na imprezie Noc Muzeów była mała frekwencja. Zaproponował reklamowanie takich imprez na przyszłość być może w szkołach.
3. Radny zapytał jaki był zysk odnośnie wybrania jednej firmy obsługującej gastronomię na Dniach Krosna.
Odpowiedź do pobrania (zał. 4)
 

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Gmina Krosno Odrzańskie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Monika Karwowska-Pawłowska
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2012-09-03
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Monika Karwowska-Pawłowska
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2012-09-03 13:05:32
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Krzysztof Alejun
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2012-09-03 13:05:38
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Krzysztof Alejun
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2012-09-03 11:05:38
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
550 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony