ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu

Nagłówek strony

Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim
  • BIP
  • Godło RP
ˆ

Ewa Klepczyńska

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

SESJA NR XXII/12 z dnia 19 KWIETNIA 2012

Informacja ogłoszona dnia 2012-09-03 12:50:53 przez Krzysztof Alejun

Akapit nr 1 - brak tytułu

Pytanie:
Radna stwierdziła, iż usłyszała od mieszkańców informację na temat dotacji na modernizację melioracji. Zapytała czy jest to prawda i czy będzie takie przedsięwzięcie.
Odpowiedź:
Burmistrz powiedział, że po zmianie stosunków własnościowych w Polsce są rodzaje cieków wodnych zarządzane przez różne podmioty. Jednym z nich jest RZGW we Wrocławiu, który zarządza, w przypadku gminy rzeką Odrą. Jeśli chodzi o rowy melioracji szczegółowej, to ich czyszczeniem powinny się zajmować podmioty, które z nich korzystają i których działki bezpośrednio do nich przylegają. Jeszcze w latach 90-tych działały tzw. spółki wodne. Za ich utworzenie odpowiadają sami rolnicy. Spółki na terenie gminy rozwiązały się, ponieważ rolnicy nie chcieli płacić składek. Stwierdził, iż środków na melioracje jest coraz mniej. Poinformował, iż jest po spotkaniu w sprawie opracowania metod zabezpieczenia przeciwpowodziowego Gminy. Chce się wrócić do koncepcji obwałowania miasta, jednak wymaga to zaangażowania środków, którymi tylko częściowo zarządza Marszałek Województwa Lubuskiego, czyli Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych. Zadaniem własnych Urzędu Marszałkowskiego nie jest jednak zabezpieczenie przed powodzią miast. Wyjaśnił, iż pieniądze na melioracje, które się pojawiają są zwiększane, ale tylko na modernizacje rowów należących do Marszałka Województwa. Każdy przypadek należy indywidualnie rozpatrywać. Marszałek nie odpowiada bowiem za rów znajdujący się pomiędzy prywatnymi działkami. Odpowiadają za niego właściciele działek.
Urząd nie posiada żadnych informacji dotyczących dotacji na modernizację urządzeń melioracji wodnych położonych na terenie Gminy Krosno Odrzańskie. W dniu 02.04.2012 r. Gmina Krosno Odrzańskie podpisała umowę z Powiatowym Urzędem Pracy w Krośnie Odrzańskim na zorganizowanie robót publicznych, w ramach której Urząd zatrudnił 2 bezrobotnych na okres 4 miesięcy i skierował ich do wykonywania prac melioracyjnych na terenie gminy Krosno Odrzańskie.
W/w bezrobotni od 12 do 24 kwietnia 2012 r., na prośbę Pani Ewy Klepczyńskiej, zostali skierowani do prac melioracyjnych, położonych we wsi Gostchorze.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Gmina Krosno Odrzańskie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Monika Karwowska-Pawłowska
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2012-09-03
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Monika Karwowska-Pawłowska
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2012-09-03 12:49:02
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Krzysztof Alejun
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2012-09-03 12:50:53
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Krzysztof Alejun
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2012-09-03 12:50:53
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
406 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony