ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu

Nagłówek strony

Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim
  • BIP
  • Godło RP
ˆ

Adam Przybysz

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

SESJA NR XXIII/12 Z DNIA 4 CZERWCA 2012 R.

Informacja ogłoszona dnia 2012-08-28 20:37:41 przez Krzysztof Alejun

Akapit nr 1 - brak tytułu

Pytanie:
Radny zapytał czy gmina może coś zrobić, aby została wykonana zatoczka dla autobusów na ulicy Poznańskiej naprzeciwko banku WBK.
Odpowiedź:
Niestety, pomimo wielu wniosków składanych od kilku lat przez naszą Gminę w tej sprawie, GDDKiA nie znajduje środków na wykonanie zatoczki. Skierowano do GDDKiA kolejny wniosek o realizację ww. zadania.
 
Pytanie:
Radny powiedział, iż jakiś czas temu była mowa, że będzie możliwość rezerwacji kręgielni i kortu do squash on-line. Zapytał na jakim etapie są prace nad tą funkcją.
Odpowiedź:
Kierownik OSiR Bogusław Zaraza przypomniał, iż obiekt hali sportowej na ulicy Pocztowej zmienił swoje przeznaczenie na kręgielnię i kort do squasha dopiero od 5 lutego br. Są to 4 miesiące. Jeżeli chodzi o budżet OSiR, to jest on już pod kreską. Obiekt wykonywano ze środków bieżących. Środki zarezerwowane w budżecie na samą procedurę przetargową to nie wszystko. Konieczne było przygotowanie obiektu itp. Na chwilę obecną OSiR nie może sobie na nic więcej pozwolić. Dodał, iż nad propozycją rezerwacji kręgielni i kortu on-line można się pochylić w II połowie br.
 
Pytanie:
Radny stwierdził, iż nastąpiła zmiana strony internetowej OSiR. Zapytał dlaczego nikt nie został o tym powiadomiony. Zapytał kiedy będzie taka informacja.
Odpowiedź:
Kierownik OSiR Bogusław Zaraza powiedział, iż w chwili obecnej OSiR jest na etapie zmiany oprogramowania, administrowania i szaty graficznej strony internetowej. Poprzednia była bardzo przestarzała. Miała ona adres www.osir.krosno.pl. Zgodnie z polityką informacyjną postanowiono zmienić ją na www.osir.krosnoodrzanskie.pl. Zmieniany zostanie także serwer. OSiR nie będzie korzystał z zewnętrznego serwera. Strona będzie podpięta pod serwer Urzędu Miasta. W takim przypadku pojawią się oszczędności. Dodał, iż jest już przekierowanie na nową stronę OSiR.
 
Pytanie:
Zapytał co do dzisiaj zostało zrobione w związku z likwidacją azbestu w Gminie.
Odpowiedź:
Naczelnik Wydz. GN Józef Dudczak powiedział, iż do czasu obecnego wybrano wykonawcę na sporządzenie programu usuwania azbestu. W tym tygodniu powinna zostać podpisana umowa. Inwentaryzacja i opracowywanie programu będzie realizowane.     
W dniu 8 czerwca 2012 r. popisano umowę z firmą URBANIKA z Poznania na przeprowadzenie inwentaryzacji i opracowanie programu utylizacji azbestu. Termin realizacji - do 30 września 2012 r. Po otrzymaniu stosownych dokumentów, przyjęte zostaną zasady dofinansowania.   
 
Pytanie:
Stwierdził, iż na Placu 11 Pułku jest bardzo brudno. Zapytał czy został on uprzątnięty po Dniach Krosna. Wniósł o jego posprzątanie.
Odpowiedź:
Burmistrz powiedział, iż po Dniach Krosna Plac 11 Pułku został posprzątany. Dodał, iż po każdym weekendzie miasto jest zdemolowane i zanieczyszczone. Należy w związku z tym zwiększać monitoring.
 
Pytanie:
Zapytał dlaczego tak długo zwlekano z ogłoszeniem przetargu na dzierżawę pomieszczeń hotelowo-kawiarnianych na hali w OSiR. Stwierdził, iż ostatni przetarg został ogłoszony w lipcu 2010 roku. Stwierdził, iż gmina poniosła w związku z tym straty.  
Odpowiedź:
Kierownik OSiR Bogusław Zaraza powiedział, iż nie jest prawdą, że przetarg był w lipcu 2010 r. Odbył się on bowiem w sierpniu 2011 r. Pierwszy został unieważniony. Po ustaleniu nowych stawek dzierżawy rozpisano drugi przetarg, który odbył się w marcu br., jednak nikt się do niego nie zgłosił. W chwili obecnej trwa postępowanie przetargowe. 11 czerwca br. o godz. 11.00 będzie kolejny przetarg. Nie obejmuje on jednak wynajmu kawiarni wraz z hotelem. Hotel został wydzielony. OSiR chce go przejąć. Z rozeznania rynku wiadomo, iż niektóre osoby od przystąpienia do przetargu odstraszał zbyt duży metraż. OSiR korzysta z hotelu. Próbuje się na nim zarabiać. Przykładem może być zakwaterowanie w nim Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Gdyby nie to miejsce, to gmina chcąc musiałaby ponieść koszt zakwaterowania 22 osób w innym obiekcie.
 
Pytanie:
Radny zapytał jaki jest koszt wykonania dokumentacji na remont drogi wewnętrznej za blokami przy ulicy Mickiewicza. Zgłosił tę inwestycję do budżetu na rok 2013.
Odpowiedź:
Szacunkowy koszt wykonania takiej dokumentacji to 4.000-5.000 zł.
 

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Gmina Krosno Odrzańskie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Monika Karwowska-Pawłowska
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2012-08-28
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Monika Karwowska-Pawłowska
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2012-08-28 20:37:22
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Krzysztof Alejun
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2012-08-28 20:37:41
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Krzysztof Alejun
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2012-08-28 18:37:41
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
444 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony