ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu

Nagłówek strony

Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim
  • BIP
  • Godło RP
ˆ

Radosław Sujak

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

SESJA NR XVI/2011 z dnia 16.11.2011

Informacja ogłoszona dnia 2012-06-06 13:02:34 przez Renata Piwowarczyk

Akapit nr 1 - brak tytułu

Pytanie:
Radny przedstawił problem skarpy pomiędzy ulicą Łukasiewicza a Kopernika. Wniósł o ponowienie próśb do WAM o sprzątnięcie tego terenu.
Odpowiedź:
Ponowny wniosek o uporządkowanie skarpy został skierowany do WAM w Zielonej Górze.
 
Pytanie:
Jak wygląda sytuacja z psimi pakietami? W niektórych miejscach już ich nie ma. Czy są one opróżniane? Radny powiedział, że mieszkańcy zgłaszają, iż brakuje w nich woreczków.
Odpowiedź:
Wszystkie pojemniki są raz w tygodniu /piątek/ opróżniane, a "pakiety" każdorazowo uzupełniane.
 
Pytanie:
Radny powiedział, że doszły go słuchy, iż Starostwo Powiatowe, nie wyraża zgody na wycięcie drzew przed WBK. Zapytał, czy w tej sytuacji Gmina może coś zrobić?
Odpowiedź:
Gmina Krosno Odrzańskie wystąpiła do Starostwa Powiatowego w Krośnie Odrzańskim z wnioskiem o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew - świerków przy ul. Poznańskiej w Krośnie Odrzańskim. Do dziś gmina nie dostała odpowiedzi. Jeżeli decyzja będzie negatywna, gmina może odwołać się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Zielonej Górze.
 
Pytanie:
Jakie są plany dotyczące wykorzystania szachownicy znajdującej się na Placu 11 Pułku?
Odpowiedź:
W odpowiedzi na pytanie o plany wykorzystania szachownicy informuję, że piony do gry w szachu obecnie w celu zabezpieczenia przed zniszczeniem i kradzieżą są w Zakładzie Kominiarskim Pana B. Kamińskiego. Szachownica jest wykorzystywana podczas rozgrywek i turniejów szachowych organizowanych przez Stowarzyszenie Gier Umysłowych KOMINIARZ. Wydział Promocji i Rozwoju Gospodarczego analizuje możliwości pozyskania środków zewnętrznych na projekt, w ramach, którego zostałyby zakupione lub wykonane specjalne ławki przy szachownicy, które jednocześnie byłyby zamykanymi schowkami na pionki. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim wraz z Wydziałem Oświaty, Kultury i Sportu UM w Krośnie Odrzańskim opracują plan wykorzystania szachownicy w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Kominiarz - do końca lutego 2012 r.
 
Pytanie:
Radny powiedział, że zarówno na Placu 11 Pułku, jak i w amfiteatrze organizowanych jest mało imprez i wydarzeń. Powiedział, że brakuje planu na zagospodarowanie niektórych miejsc w mieście. Zapytał czy jest możliwość aby pracownikom Urzędu Miasta, Komisji Edukacji Sportu i Spraw Społecznych bądź też pracownikom CAK "Zamek" zostało zlecone sporządzenie planu imprez w strategicznych miejscach w mieście?
Odpowiedź:
Odpowiadając na pytanie dot. planu na zagospodarowanie niektórych miejsc w mieście informuję, że taki plan zagospodarowania nie został sporządzony. Temat przygotowania planu wykorzystania miejsc w Krośnie Odrzańskim na różne przedsięwzięcia kulturalne był poruszany w CAK Zamek, niestety do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań w tej sprawie. W związku ze zgłoszonym wnioskiem, zostanie skierowane pismo Burmistrza do Dyrektora CAK Zamek zobowiązujące tę instytucję do opracowania koncepcji wykorzystania różnych miejsc w Krośnie Odrzańskim na różne działa kulturalne. Informuję ponadto, że został przygotowany plan imprez, które odbywają się lub będą się odbywały w placówkach oświatowych na terenie Gminy, w WTZ, Bibliotece, Szkole Muzycznej I stopnia oraz innych instytucjach związanych z kulturą.
 
Pytanie:
Radny powiedział, że jakiś czas temu na zajęciach plenerowych w Krośnie przebywali studenci Architektury. Zapytał, czy są jakieś korzyści z tej wizyty?
Odpowiedź:
W miesiącu wrześniu odbył się plener malarski studentów architektury i urbanistyki z prof. Janem Gawronem z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Rezultatem miała być wystawa poplenerowa na Zamku Piastowskim. Jednakże do chwili obecnej Profesor nie wybrał stosownych prac na wystawę. Oczekiwany efekt w postaci wykonania prac projektowych zagospodarowania terenu skweru publicznego przy ul. Poznańskiej (WBK) nie może być w tym semestrze zrealizowany w ramach prac studialnych. Może być przedmiotem tematów obowiązkowych w kolejnym semestrze lub studenci mogą brać udział w konkursie ogólnokrajowym. Zatem efekt w postaci kreatywnego rozwiązania obszaru ul. Poznańskiej dzięki pracom studenckim został prolongowany w czasie. Po doświadczeniach, które nie przyniosły zakładanego efektu, jesteśmy na etapie rozpisania ogólnokrajowego konkursu na zagospodarowanie w/w terenu, w tym powiadomienia studentów stosownych wydziałów. Efektem prac konkursowych będzie wizja umożliwiająca opracowanie budowlanego projektu technicznego nowego zagospodarowania skweru publicznego przed zabudową handlowo-usługowo-mieszkalną ("tramwajem") przy ul. Poznańskiej.
 
Pytanie:
Radny powiedział, iż doszły go słuchy, że Pan Plichta rozwiązał umowę na dzierżawę miejsca w Parku. Zapytał, czy jest jakiś pomysł na wykorzystanie tego terenu?
Odpowiedź:
Pan Plichta rozwiązał umowę z Gminą Krosno Odrzańskie na dzierżawę tzw. „patelni” w Parku 1000-lecia. Nie podjęto decyzji o wykorzystaniu tego miejsca do innych celów. Aktualnie w Urzędzie pracujemy nad koncepcją rewitalizacji parku, celem pozyskania środków zewnętrznych na ten cel.
 
Pytanie:
Zapytał, czy jest możliwość przebudowy strony internetowej Urzędu Miasta, aby odpowiadała realiom i była dostosowana do portali społecznościowych?
Odpowiedź:
Istnieje techniczna możliwość dostosowania strony internetowej Urzędu Miasta do portali społecznościowych. Temat został przekazany informatykom, którzy pracują nad funkcjonalnym i kompatybilnym rozwiązaniem. Termin wdrożenia planowany jest do końca stycznia 2012 r. Ponadto informuję, że w przyszłym roku Urząd Miasta planuje złożenie projektu w ramach Funduszu Małych Projektów Europejskiej Współpracy Terytorialnej na unowocześnienie strony miejskiej oraz wykonanie jej w wersji niemieckiej.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Gmina Krosno Odrzańskie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Monika Karwowska-Pawłowska
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2012-06-06
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Monika Karwowska-Pawłowska
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2012-06-06 13:02:22
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Krzysztof Alejun
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2012-06-06 13:02:34
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Krzysztof Alejun
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2012-06-06 11:02:34
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
393 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony