ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu

Nagłówek strony

Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim
  • BIP
  • Godło RP
ˆ

Bogdan Śnieżek

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

SESJA NR XIII/2011 z dnia 05.10.2011

Informacja ogłoszona dnia 2012-06-06 13:34:00 przez Renata Piwowarczyk

Akapit nr 1 - brak tytułu

Pytanie:
W jakich sytuacjach Burmistrz będzie wyrażał zgodę na zwolnienie z opłaty za wynajem świetlicy wiejskiej? Czy wszelkie koszty ich utrzymania będzie ponosiła Gmina? Czy dochód uzyskany z wynajmu świetlic wróci do Sołectwa? Czy projekt tej uchwały był konsultowany z sołtysami?
Odpowiedź:
Wydział Gospodarki Nieruchomościami, Ochrony Środowiska i Rolnictwa aktualnie opracowuje zarządzenie Burmistrza określające szczegóły dot. wynajmu świetlic wiejskich (cennik, wzór umowy itp.). Po opublikowaniu uchwały Rady Miejskiej w przedmiotowej sprawie oraz po wydaniu stosownego zarządzenia, zostanie zorganizowane szkolenie dla sołtysów w tym zakresie, na które zaproszeni zostaną również Radni Rady Miejskiej.
 
Pytanie:
Radny złożył wniosek o kopie faktur, które Gmina zapłaciła za utrzymanie zieleni w pasie drogi krajowej, za II kwartał 2011 r.
Odpowiedź:
Wydział Finansowy Urzędu Miasta nie posiada faktur za II kwartał 2011 r., których wpis wskazywałby, że dotyczą wydatków związanych z utrzymaniem zieleni w pasie drogi krajowej.
 
Pytanie:
Radny powiedział, że słyszał, że ludzie nie są zadowoleni z obecnego dożywiania. Zaproponował spotkanie w tej sprawie z dyrektorami szkół czy rodzicami.
Odpowiedź:
Pani Barbara Groncik, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w dniu 30 września 2011 r. została poinformowana przez Panią Iwonę Skołozubow, dyrektor Zespołu Szkół w Wężyskach o dostarczeniu posiłków do szkoły niezgodnie z jadłospisem, natychmiast podjęto działania wyjaśniające w tej sprawie. Po zapoznaniu się z opinią firmy Golden House i pozostałych placówek, do których ta firma dostarcza posiłki dla dzieci, stwierdzono, że w wyniku awarii pieca w tym dniu nie było możliwości przygotowania posiłku w postaci racuchów do wszystkich szkół. Jedynie Zespół Edukacyjny w Osiecznicy oraz Szkoła Podstawowa w Radnicy otrzymały racuchy. Podmiot świadczący usługę cateringową w miejsce racuchów dostarczył do Wężysk jogurty i słodkie bułki drożdżowe. Z mojej wiedzy wynika, że był to pojedynczy incydent, który wg zapewnień oferenta nie będzie miał więcej miejsca. Ponadto w dniu 6 października 2011 r. komisja w składzie: Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu - B. Groncik, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Krośnie Odrzańskim - Z. Ostrowska oraz pracownik OPS w Krośnie Odrz. - T. Lewandowska dokonała kontroli jakości posiłków w ZS w Wężyskach. W wyniku kontroli stwierdzono, że posiłek był przygotowany zgodnie z jadłospisem na ten dzień /ziemniaki, gulasz, surówka z czerwonej kapusty/, posiłek był gorący, smakowo dobry. W załączeniu opinia dot. posiłków z pozostałych szkół oraz notatka z kontroli (do wiadomości radnego).

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Gmina Krosno Odrzańskie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Monika Karwowska-Pawłowska
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2012-06-06
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Monika Karwowska-Pawłowska
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2012-06-06 13:27:31
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Krzysztof Alejun
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2012-06-06 13:34:00
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Krzysztof Alejun
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2012-06-06 11:33:59
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
442 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony