ˆ

Ekran szczegółów informacji

Drukuj informację

Szczegóły informacji

Informacja na temat wniosków na nowy okres zasiłkowy

Data wprowadzenia informcji do BIP: 2014-08-25 12:45:56 Informacja ogłoszona dnia 2014-08-25 12:51:14 przez Administrator Systemu

Akapit nr 1 - brak tytułu

Ośrodek Pomocy Społecznej w Zaborze informuje, że wnioski w sprawie ustalenia prawa do:
1 .ŚWIADCZEŃ FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO
na okres świadczeniowy 2016/2017 są przyjmowane od dnia 1 sierpnia.
W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 31 października. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 30 listopada. Fundusz alimentacyjny przysługuje, jeżeli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 725,00 zł.
2. ZASIŁKU RODZINNEGO
na okres zasiłkowy 2016/2017 będą przyjmowane w miesiącach wrzesień i październik 2016 r. Zasiłek rodzinny przysługuje, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 674,00 zł. Gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności zasiłek rodzinny przysługuje, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę albo dochód osoby uczącej się nie przekracza kwoty 764,00 zł. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 30 września, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada. Gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 października do dnia 30 listopada, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 31 grudnia.
W przypadku wystąpienia zmian w liczbie członków rodziny, uzyskania lub utraty dochodu albo innych zmian mających wpływ na prawo do świadczeń z funduszu alimentacyjnego  oraz świadczeń rodzinnych, osoba uprawniona albo jej przedstawiciel ustawowy, którzy złożyli wniosek o przyznanie świadczenia z funduszu są obowiązani do niezwłocznego powiadomienia o tym organu wypłacającego świadczenia.
Niepoinformowanie organu wypłacającego świadczenia o zmianach mających wpływ na prawo do tych świadczeń może skutkować koniecznością zwrotu przez osobę uprawnioną albo jej przedstawiciela ustawowego nienależnie pobranych świadczeń z funduszu alimentacyjnego wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie. Odsetki nalicza się od pierwszego dnia miesiąca następującego po dniu wypłaty nienależnie pobranych świadczeń z funduszu alimentacyjnego, do dnia spłaty. Kwoty nienależnie pobranych świadczeń wraz z odsetkami ustalone ostateczną decyzją podlegają potrąceniu z bieżąco wypłacanych świadczeń z funduszu. W przypadku braku spłaty nienależnie pobranych świadczeń z funduszu alimentacyjnego wraz z odsetkami, podlegają one egzekucji w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.
3.O PRZYZNANIE  STYPENDIUM SZKOLNEGO  na rok szkolny  rozpoczynający się 1 września 2016 r., będą przyjmowane w nieprzekraczalnym terminie od 1 do 15 września 2016 r. Stypendium przyznawane jest na podstawie dochodów rodziny z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku, bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania.  Kwota dochodu uprawniająca do przyznania stypendium nie może być wyższa niż 514,00 zł na osobę w rodzinie. 
Wszystkie wyżej wymienione wnioski należy składać w Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Lipowa 15 w Zaborze (budynek Urzędu Gminy) pokój nr 15.
 
 
 
 
  

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację: Gmina Zabór
Osoba, która wytworzyla informację: Małgorzata Bojko-Malinowska Data wytworzenia informacji: 2014-08-25 00:00:00
Osoba, która odpowiada za treść: Małgorzata Bojko-Malinowska Data wprowadzenia do BIP 2014-08-25 12:45:56
Wprowadził informację do BIP: Administrator Systemu Data udostępnienia informacji: 2014-08-25 12:51:14
Osoba, która zmieniła informację: Administrator Systemu Data ostatniej zmiany: 2016-08-26 12:53:55
Artykuł był wyświetlony: 624 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony
ˆ

Nagłówek strony

  • BIP
  • Godło RP
herb

Biuletyn Informacji Publicznej

Gminy Zabór
ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu