ˆ

Aktualności

Drukuj informację

Szczegóły informacji

Nowy system segregacji odpadów

Data wprowadzenia informcji do BIP: 2016-12-21 12:14:52 Informacja ogłoszona dnia 2016-12-28 08:12:18 przez Administrator Systemu

Nowy system segregacji odpadów

Ekologiczna gospodarka odpadami w Gminie Zabór
 
SZANOWNI MIESZKAŃCY
 
Każdy mieszkaniec w trosce o czyste środowisko powinien segregować we własnym gospodarstwie domowym odpady komunalne. Dzięki temu poziom odzysku surowców wtórnych może się zdecydowanie zwiększyć. Im więcej produktów produkowanych będzie z recyklingu tym mniejsze straty w naszym środowisku naturalnym.
Od 1 stycznia 2017 roku w naszej gminie zmienia się model gospodarki odpadami. Nie będzie już segregacji z podziałem na tzw. frakcję suchą i tzw. frakcję mokrą. Nowy system (zgodny z nowymi uchwałami) zakłada, że segregacja będzie polegała na przekazywaniu do odbioru odpadów z podziałem na następujące frakcje odpadów:
1) papier,
2) szkło,
3) tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe,
4) odpady biodegradowalne, w przypadku nieruchomości, których właściciele w deklaracji wybrali selektywną metodę gospodarowania odpadami i nie posiadają własnego kompostownika (środkowa opcja w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami).
Każda nieruchomość, z której zadeklarowano selektywną zbiórkę odpadów, zostanie wyposażona przez firmę odbierającą odpady w worki koloru: niebieskiego, żółtego, zielonego. Nieruchomości, której właściciele w deklaracji wybrali środkową opcję gromadzenia                        i przekazywania odpadów otrzymają dodatkowo brązowy pojemnik na bioodpady. Worki do selektywnej zbiórki odpadów będą dostarczane przy okazji odbioru odpadów.
Odbiór odpadów komunalnych odbywać się będzie z następującą częstotliwością:
1) zmieszanych – dwa razy w miesiącu w przypadku nieruchomości niesegregujących odpady, a w przypadku nieruchomości segregujących odpady jeden raz w miesiącu;
2) zbieranych w sposób selektywny – raz w miesiącu z tym, że w przypadku wydzielenia frakcji ulegającej biodegradacji składowanej we własnym kompostowniku odpadów tych nie odbiera się,
3) wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, odbierane bezpośrednio od właściciela nieruchomości, dwa raz w roku zgodnie z harmonogramem.

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację: Gmina Zabór
Osoba, która wytworzyla informację: Dorota Dabiach Data wytworzenia informacji: 2016-12-21 00:00:00
Osoba, która odpowiada za treść: Dorota Dabiach Data wprowadzenia do BIP 2016-12-21 12:14:52
Wprowadził informację do BIP: Administrator Systemu Data udostępnienia informacji: 2016-12-28 08:12:18
Osoba, która zmieniła informację: Administrator Systemu Data ostatniej zmiany: 2016-12-28 08:12:17
Artykuł był wyświetlony: 419 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony
ˆ

Nagłówek strony

  • BIP
  • Godło RP
herb

Biuletyn Informacji Publicznej

Gminy Zabór
ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu