ˆ

Aktualności z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego

Szczegóły informacji

XXII Olimpiada Rękodzieła Artystyczno-Użytkowego

Informacja ogłoszona dnia 2019-10-08 08:03:56 przez Ewa Grygiel

Akapit nr 1 - brak tytułu

XXII Olimpiada Rękodzieła Artystyczno-Użytkowego  odbyła się 20 września w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiW w Międzyrzeczu. Patronat nad przedsięwzięciem objął Wojewody Lubuski i Starosta Międzyrzecki. Uczestnicy - wprowadzeni na halę przez uczniów SP-1, wśród których byli m.in. aktualni mistrzowie Polski w mini siatkówce - to podopieczni ośrodków: niemieckiego Dreibrück, warsztatów terapii zajęciowej z Chwalęcic, Gubina, Grodziska Wielkopolskiego, Kamienia Wielkiego, Krosna Odrzańskiego, Nowej Soli, Strzelec Krajeńskich, Sulęcina, Świebodzina, Wiechlic, Zielonej Góry („Przystań”, „Tęcza”, „Winnica”), Żar i Międzyrzecza oraz zespoły z Powiatowego Ośrodka Wsparcia ze Skwierzyny, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzyrzeczu, Środowiskowego Domu Samopomocy w Pszczewie, Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie.
Zawodników, opiekunów, sędziów i licznie przybyłych gości serdecznie przywitała Anna Kwiecińska, dyrektor DPS w Międzyrzeczu a oficjalnie Olimpiadę otworzyła Zofia Plewa, wicestarosta Powiatu. Odczytano także listy Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka oraz Andrzeja Goni dyr Lubuskiego Oddziału PFRON.
Po odegraniu hejnału miasta i odczytaniu przysięgi olimpijskiej gospodarze -grupa artystyczna z DPS i WTZ w Międzyrzeczu, zdobywcy tegorocznego Grand Prix na przeglądzie artystycznym w Sulęcinie zaprezentowała się w programie „Miłość nie jedno ma imię”.
Następnie 86 zawodników przystąpiło do zadań w następujących kategoriach: Stolarstwo (wykonanie mini sztalugi), Krawiectwo (chusta trójkątna ozdobiona haftem), Ceramika (ozdobny wazon do kwiatów), Gastronomia (kompozycja owoców w dużym słoju),  Bukieciarstwo (róża bukietowa), Plastyka (Bajkowy ogród – wydzieranka z kolorowego papieru).
W czasie obrad jury uczestnicy mogli skorzystać z posiłku, a następnie podziwiać tancerzy z zespołu Trans i wziąć udział we wspólnej zabawie.
Na miejscu była możliwość skorzystania z porad doradców zawodowych z Młodzieżowego Centrum Kariery a także nabyć wyroby podopiecznych WTZ w Międzyrzeczu.
Nad bezpieczeństwem uczestników i gości czuwał Mirosław Janz, szef Społecznego Sztabu Ratownictwa, który otrzymał od organizatorów oficjalne podziękowania za wieloletnie, niezawodne wspieranie Olimpiady. Pomoc przy obsłudze przedsięwzięcia świadczyła grupa wolontariuszy ze szkół międzyrzeckich zrzeszona w Caritas, którymi kierował Janusz Rutkowski.
Patronat medialny nad  imprezą objął „Przekrój Lokalny”, który „Za pomoc niesioną innym”, wręczył puchar i list gratulacyjny Janowi Schneiderowi, terapeucie z WTZ Międzyrzecz oraz prezesowi koła terenowego Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem.
Ogłoszenie wyników, wręczanie upominków dla wszystkich uczestników  oraz  nagród dla najlepszych zawodników odbyło się w pełnej emocji atmosferze.
Najlepsi w konkurencjach indywidulanie okazali się: Krzysztof Siast (florystyka), Joanna Jasińska (plastyka), Monika Margiel (gastronomia), Anna Siewruk (stolarstwo), Marzenia Korzeniewska (ceramika), Izabela Drogosz (krawiectwo).
Najlepszym zespołem został – WTZ Międzyrzecz, który pokonał 1 punktem drugą drużynę z WTZ Krosno Odrzańskie. Trzecie miejsce przypadło WTZ Gubin. Zwycięskie zespoły otrzymały nagrody rzeczowe. Puchar Przechodni Wojewody Lubuskiego zdobył Międzyrzecz. Ponadto anonimowi darczyńcy przekazali nagrody w postaci gitar elektrycznych, które otrzymały zespoły z WTZ Krosno Odrzańskie i WTZ Strzelce Krajeńskie.
Olimpiadę zamknęła - zapraszając jednocześnie wszystkich na przyszły rok -  wicestarosta Powiatu pani Zofia Plewa.
 
 
Olimpiada była współfinansowana ze środków PFRON przyznanych przez Zarząd Województwa Lubuskiego w drodze konkursu ofert oraz ze środków Powiatu Międzyrzeckiego.
Organizatorzy – Warsztat Terapii Zajęciowej i Dom Pomocy Społecznej oraz koło terenowe Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Międzyrzeczu dziękują wszystkim za udział w imprezie oraz za pomoc w jej przygotowaniu i przeprowadzeniu. W szczególności: płk Grzegorzowi Kaliciakowi i żołnierzom Obrony Terytorialnej, dyr. mjr Radosławowi Jaźwińskiemu i grupie osadzonych z Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu, kierownikowi Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzyrzeczu Adamowi Durajczykowi i jego wychowankom, dyr Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyrzeczu - Monice Szypszak, dyr. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu - Arturowi Dudzie, dyr. Szkoły Podstawowej nr 6 - Krzysztofowi Marcowi, dyr. Międzyrzeckiego Sportu i Wypoczynku w Międzyrzeczu - Grzegorzowi Rydzaniczowi oraz  pracownikom Ośrodka.
Ponadto : Pawłowi Jeziorskiemu - firma Tombud, Jackowi Bełzowi – Agencja Usługowa „Duet”, Tomaszowi Kirszensztejnowi - Centrum Szkoleniowe Educus, Bogusławowi Glazowi – Salon Medyczny „Active”.
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 

 

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Dom Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2019-10-07
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Beata Romanowska
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2019-10-08 08:00:17
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2019-10-08 08:03:56
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2019-10-08 08:03:56
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
398 raz(y)