ˆ

Rejestr zmian

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Pomoc seniorom w związku z epidemią koronawirusa

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2020-03-18 13:55:21 przez Administrator Systemu

Akapit nr - brak tytułu

Ośrodek Pomocy Społecznej w Babimoście prosi, by osoby starsze pozostawały w domach, maksymalnie ograniczyły przebywanie w miejscach publicznych. Pracownicy socjalni pomogą w załatwianiu zakupów, wykupieniu recept.
 
W razie potrzeby:
  1. Senior kontaktuje się z OPS Babimost pod numerem telefonu
    (68) 351-24-44 i zgłasza potrzebę zakupu żywności, środków higienicznych, leków (realizacja recept) – pomoc nie obejmuje zakupu m.in. art. tytoniowych, alkoholu, odzieży, obuwia, artykułów agd i rtv, opłaty usług. Realizacja najpóźniej w ciągu 2 dni.
  2. Pracownik socjalny przyjdzie do seniora z legitymacją służbową.
  3. Pracownik socjalny weźmie od seniora listę potrzebnych produktów oraz pieniądze i zrobi zakupy (max. za 100 zł.- produkty żywnościowe), w sklepie, aptece która znajduje się w najbliższym otoczeniu. Potem je dostarczy i rozliczy się z wydanych środków (paragon). Zakupy zostaną przekazane seniorom z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
  4. Działamy tylko na wyraźną prośbę telefoniczną samego seniora. Jeśli senior nie zatelefonował, a pojawił się u niego ktoś, kto ma rzekomo zrobić zakupy, prosimy zachować ostrożność. To na pewno nie osoba z OPS.
  5. Senior będzie mógł skorzystać z takiej usługi dwa razy w tygodniu.
  6. Pomoc skierowana jest do samotnych seniorów, powyżej 65 roku życia, które nie są objęte usługami opiekuńczymi.
  7. Każdy senior dzwoniący do tutejszego Ośrodka wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Babimoście w celu realizacji pomocy zakupowej.
Osoby, które potrzebują takiej pomocy są proszone o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Babimoście pod numerem telefonu (68) 351-24-44. Zgłoszenia będą przyjmowane od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00.
Akcja będzie trwała do odwołania stanu zagrożenia epidemicznego.
 
« powrót do poprzedniej strony