ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Instrukcja obsługi BIP

Blok przełączania pomiędzy informacjami aktualnymi i archiwalnymi

Lista informacji

Instrukcja obsługi Biuletynu Informacji Publicznej

Instrukcja obsługi Biuletynu Informacji Publicznej

Podstawa prawna
Biuletyn Informacji Publicznej (w skrócie BIP), to urzędowy publikator teleinformatyczny służący powszechnemu udostępnianiu informacji publicznej, w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci.
Na system stron BIP składają się strony podmiotowe oraz strona główna BIP prowadzona przez ministra właściwego do spraw informatyzacji www.bip.gov.pl. Podmiotową stronę BIP musi prowadzić m.in. każdy organ władzy publicznej, urząd oraz instytucja publiczna. Informacje o sprawach publicznych posiadane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie publikowane są na stronie podmiotowej BIP, prowadzonej przez nas pod adresem: www.bip.wrota.lubuskie.pl/pcprsulecin/ .
 
BIP został zaprojektowany i funkcjonuje zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (j.t. Dz. U. z 2022r., poz. 902  oraz Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. Nr 10, poz. 68).
 
Elementy Biuletynu Informacji Publicznej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie
Struktura naszego Biuletynu oparta jest na stronie głównej (startowej) oraz zbiorze podstron BIP, na których prezentowane są informacje na dany temat. Na układ BIP składają się następujące elementy:
 
Nagłówek BIP – górna, zawsze widoczna część Biuletynu. Jest identyczna zarówno na stronie głównej, jak również na każdej podstronie BIP. Składa się z pola tytułu, w którym znajduje się nazwa podmiotu prowadzącego podmiotową stronę BIP, znaku graficznego Biuletynu Informacji Publicznej i godła Polski. Logo BIP jest linkiem przekierowującym internautę odpowiednio na stronę główną BIP https://www.gov.pl/web/bip. W górnej części nagłówka umieszczono ułatwienia dla osób słabowidzących oraz wyszukiwarkę.
Kolumna menu przedmiotowego i podmiotowego – widoczne z lewej strony części BIP, w których wyświetlają się przede wszystkim elementy menu tematycznego (działy, zakładki) w formie opisanych przycisków, ułatwiające przejście do konkretnych zasobów informacyjnych opublikowanych w BIP.
Kolumna menu technicznego – widoczna z lewej strony część BIP na dole, w której wyświetlają się przyciski, ułatwiające przejście do informacji umieszczonych w BIP dotyczących redakcji, rejestru zmian, statystyki, mapy serwisu, instrukcji obsługi BIP oraz obsługi osób niesłyszących
Strona główna – największa, centralnie położona część BIP, służąca przede wszystkim do prezentacji (wyświetlania) opublikowanych informacji publicznych z wybranych działów, ale także komunikatów technicznych i elementów stałych, a także opisanych banerów przekierowujących do wybranych serwisów związanych z realizacją różnych zadań powiatu.
Stopka BIP – dolna, zawsze widoczna część Biuletynu. Jest identyczna zarówno na stronie głównej, jak również na każdej podstronie BIP. Jej zawartość związana jest z informacjami dotyczącymi praw autorskich, w ramach których została utworzona strona BIP Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie.
 
Dokładną strukturę BIP można zobaczyć korzystając z mapy serwisu.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2022-11-28
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Małgorzata Gerak
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2022-11-28 13:44:45
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Małgorzata Gerak
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2022-11-28 13:48:34
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Małgorzata Gerak
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2022-11-28 13:52:05
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
197 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »