Nagłówek strony

Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

STAROSTWO POWIATOWE W ŻARACH
  • BIP
  • Godło RP
ˆ

Instrukcja obsługi Biuletynu

Szczegóły informacji

Instrukcja obsługi Biuletynu

Informacja ogłoszona dnia 2012-04-18 09:51:54 przez Zasilenie Danymi

Informacja dodana do BIP w ramach etapu Zasilenie Danymi projektu Lubuski e-Urząd

Akapit nr 2 - brak tytułu

Informacje publiczne zawarte w Biuletynie Informacji Publicznej udostępniane są  wszystkim zainteresowanym (odwiedzającym) przez 24h/dobę bez przerwy. Dostęp do informacji publicznych udostępnionych w BIP jest rówież możliwy poprzez stronę główną BIP pod adresem: www.bip.gov.pl według menu podmiotowego lub przedmiotowego.

UKŁAD STRONY
Widoczna na ekranie podmiotowa strona naszego Biuletynu Informacji Publicznej (w skrócie BIP), składa się z 3 części:
- nagłówka,
- menu przedmiotowego,
- pola publikacji treści.
Wygląd i zawartość nagłówka oraz menu przedmiotowego są identyczne na wszystkich podstronach Biuletynu. Natomiast zawartość pola publikacji treści ulega zmianie w zależności od wyboru danego działu z nagłówka lub menu przedmiotowego i wyświetlanej dzięki temu treści.

NAGŁÓWEK
W górnych rogach nagłówka zamieszczone są elementy graficzne: logo Biuletynu (znak graficzny) - które po naciśnięciu przeniesie nas na stronę główną BIP, prowadzoną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, oraz herb podmiotu (Powiatu Żarskiego).
W skład nagłówka wchodzą również:
- wyszukiwarka;
- mapa strony - przedstawia całą zawartość menu tematycznego ukazanego w formie struktury drzewiastej. Mapa pozwala na zorientowanie się co do położenia danego działu menu względem pozostałych działów, oraz umożliwia bezpośrednie przejście do jego zawartości poprzez kliknięcie myszką w jego nazwę;
- instrukcja obsługi - zawiera instrukcję korzystania z podmiotowej strony BIP;
- rejestr zmian - lista informacji publicznych, których treść udostępniona w BIP uległa zmianom. Dane o modyfikacji poszczególnych informacji są ułożone chronologicznie: od najnowszych u góry, po starsze poniżej. Każda pozycja na liście posiada: tytuł informacji, której zmiana dotyczy, oznaczenie tożsamości osoby, która wprowadziła zmianę oraz czas wprowadzenia zmiany. Rejestr zmian to budowane automatycznie archiwum, które nie może być modyfikowane przez administratorów biuletynu. Zawsze można zapoznać się z poprzednią wersją danego dokumentu;
- statystyka oglądalności - w sposób graficzny oraz liczbowy ukazuje ilość odwiedzin strony głównej naszego BIP w danym przedziale czasowym;
- pliki do pobrania.

MENU
Lewą stronę Biuletynu zajmuje kolumna stanowiąca menu przedmiotowe, czyli wykaz kategorii tematycznych, w które są zestawione informacje publiczne udostępniane w BIP. Nazwa każdej kategorii zapisana jest dużymi literami na ciemnym tle danego pola kolumny menu. Poniżej każdej nazwy kategorii znajdują się w jasnych polach, nazwy działów wchodzących w skład tej kategorii tematycznej. Wybór danego działu poprzez klikniecie myszką w jego nazwę, spowoduje wyświetlenie zawartości tego działu w polu publikacji treści. W przypadku bardziej obszernych działów, informacje mogą być dodatkowo pogrupowane w poddziałach.

POLE PUBLIKACJI TREŚCI
Środkowa i zarazem największa część strony Biuletynu. Pole to służy do wyświetlania treści zawartej w poszczególnych działach i poddziałach BIP.
Na dole okna znajdują się odnośniki:
- "Rejestr zmian..." - wyswietla dane o modyfikacji informacji;
- "Wersja do wydruku" - wybranie tej opcji pozwala na automatyczne wydrukowanie przeglądanej informacji.

DODATKOWE INFORMACJE
LINKI - Informacja publiczna może posiadać w swej treści linki, czyli tzw. hiperłącza pozwalające na szybkie przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi podstronami Biuletynu lub odsyłające na inne strony www.
ZAŁĄCZNIKI - Część informacji publicznych udostępnionych w naszym Biuletynie posiada format załącznika w postaci pliku: .doc, .xls, .pdf, .jpg i inne. Nazwa załącznika zmienia kolor czcionki na czerwony po jej wskazaniu kursorem myszy. Na końcu nazwy załącznika znajduje się podana w nawiasie wielkość pliku. W celu otwarcia danego pliku lub zapisania go na dysku swojego komputera, należy kliknąć w podświetloną nazwę pliku i wybrać jedną z opcji okna dialogowego, jakie się pojawi na ekranie.

 

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Powiat Żarski
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Zasilenie Danymi
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2012-04-18
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Zasilenie Danymi
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2012-04-18 09:51:51
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Zasilenie Danymi
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2012-04-18 09:51:54
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Zasilenie Danymi
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2012-04-18 07:52:11
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
1665 raz(y)