ˆ

Ekran listy informacji

Blok przełączania pomiędzy informacjami aktualnymi i archiwalnymi

Lista informacji

II Sesja Rady Gminy

Akapit nr 1 - brak tytułu

"Panie Wójcie trzy sprawy dotyczące oświetlenia. Mieszkańcy miejscowości Szczawno składają wnioski, że na ulicy Wąskiej oświetlenie jest albo uszkodzone, czy popsute. Proszę o naprawę, czy o interwencję. Tez zauważyłem jedną rzecz, że jest nierównomiernie włączane oświetlenie w Naszej Gminie. Jeśli w Dąbiu są włączone lampy, w Pławiu jeszcze nie, a w Szczawnie bardzo późno się włącza. Prosiłbym o ujednolicenie jeśli jest taka możliwość w ogóle. Trzecia rzecz. Zima się zbliża są już mrozy. Prosiłbym o uzupełnienie piasku w skrzynkach koło przystanków, bo jednak te przystanki należą do Gminy Dąbie i druga rzecz to też wniosek mieszkańców ulicy Wąskiej, żeby przywieźć tam Panie Wójcie bardzo dużą ilość piasku, ponieważ tam mieszkańcy sam Pan zdaje sobie sprawę, że ta ulica jest stroma i mieszkańcy potrzebują tego piasku, żeby w razie oblodzenia sobie samemu wysypać i mieć możliwość dojazdu."
 
Wójt Gminy Dąbie Marcin Reczuch: "Odnośnie oświetlenia jest problem z energetyką. Wielokrotnie były sprawy zgłaszane ja pilotowałem sam osobiście Szczawno i Gronów. Firma ma 4 dni. Na platformie w Gminie mamy podkładkę, że zgłaszamy te sprawy i na chwilę obecną firma nie wywiązuje się. Za niedługi czas będziemy mieli spotkanie z Panem Dyrektorem i będziemy rozmawiać w tej kwestii, żeby coś tutaj zmienić, bo nie może być tak, że oni od nas wymagają, a My jesteśmy z tyłu. Na pewno będziemy ten temat monitować. Wszelkie dokumenty odnośnie zgłoszeń są w Urzędzie.
Włączanie lamp. Ten temat przerabialiśmy. Jest problem z zegarami i żeby we wszystkich miejscowościach się lampy jednakowo włączały. Wystarczy, że tylko gdzieś prądu nie będzie w jakiejś miejscowości i zegary się przestawiają i wtedy już zaczyna się obsuwa parominutowa.
Odnośnie piasku na ulicę Wąską. Z tego co wiem to firma wygrała przetarg i jest odpowiedzialna za sypanie wszystkich dróg. My nie będziemy dostarczać pisaku. Jeżeli będzie oblodzenie to firma ma się zająć tym tematem i ma to usunąć.
Odnośnie piasku przy przystankach. Dzisiaj został piasek rozwieziony."

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Gmina Dąbie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Cecylia Szofer
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2018-11-29
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Cecylia Szofer
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2018-11-30 14:32:25
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Cecylia Szofer
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2018-11-30 14:32:31
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Cecylia Szofer
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2018-12-07 15:32:22
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
615 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »