ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Ogłoszenia o naborze

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Burmistrz Krosna Odrzańskiego informuje o wolnym stanowisku pracy i ogłasza nabórna stanowisko referenta w Wydziale Organizacyjnym Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim

Informacja ogłoszona dnia 2012-03-12 09:51:32 przez Renata Piwowarczyk

Akapit nr 1 - brak tytułu

O-II.2110.1.2012
 Krosno Odrzańskie, 2012-03-12

Burmistrz Krosna Odrzańskiego
informuje o wolnym stanowisku pracy i ogłasza nabór
na stanowisko referenta w Wydziale Organizacyjnym
Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim

I. Miejsce zatrudnienia
   ul. Parkowa 1
   66-600 Krosno Odrzańskie

II. Forma zatrudnienia: –  zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu na stanowisku urzędniczym.

III. Wymagania związane z wykonywaniem pracy na tym stanowisku:

A. Wymagania niezbędne. Kandydatem może być osoba która:
1.        Spełnia wymagania określone art. 6 ust. 1 i 3 ustawy o pracownikach samorządowych.
2.        Nie była prawomocnie skazana za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.
3.        Posiada wykształcenie wyższe pierwszego lub drugiego stopnia w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym.
4.        Posiada umiejętności obsługi komputera i sprzętu komputerowego.

B. Wymagania dodatkowe:

1.        Znajomość zagadnień związanych z opisanym poniżej zakresem zadań wykonywanych na stanowisku referenta w Wydziale Organizacyjnym
2.        Znajomość przepisów prawa z zakresu:
-          ustawy o samorządzie gminnym i przepisów wykonawczych,
-          postępowania administracyjnego,
-          ustawy o pracownikach samorządowych
3.        Staranność, samodzielność, obowiązkowość, zdolność planowania pracy w zespole.
4.        Prawo jazdy kat. B

     IV. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:
1.          Obsługa kancelaryjno - biurowa Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim i jej organów, w tym:
1)       sprawowanie obsługi biurowej i sekretarskiej Rady i jej Komisji,
2)       zbieranie i przekazywanie radnym materiałów stanowiących przedmiot obrad,
3)       uzgadnianie terminów posiedzeń,
4)       organizowanie i przygotowywanie posiedzeń i kontroli organów Rady,
5)       opracowywanie materiałów z obrad, uchwał, postanowień, wniosków, opinii oraz przekazywanie ich organom i czuwanie nad ich realizacją,
6)       zapewnienie prawidłowego przygotowania materiałów na sesje Rady i posiedzenia Komisji,
7)       prowadzenie rejestru i zbioru uchwał Rady, a także postanowień, deklaracji, oświadczeń, apeli,
8)       prowadzenie rejestru interpelacji radnych i nadzór nad terminem udzielania odpowiedzi,
9)       prowadzenie rejestru i dokumentacji jednostek pomocniczych gminy, współdziałanie z nimi oraz obsługa wyborów w tych jednostkach,
10)    prowadzenie ewidencji członków Rady, organów pomocniczych tj. samorządów mieszkańców wsi i miasta,
11)    opracowywanie informacji statystycznych z zakresu funkcjonowania samorządu,
12)    współpraca z komisarzem wyborczym w zakresie organizacji wyborów i referendów,
13)    udostępnianie informacji publicznej w zakresie dostępu do dokumentów Rady i jej Komisji,
14)    przekazywanie uchwał do nadzoru celem badania legalności oraz przesyłanie uchwał stanowiących akty prawa miejscowego do ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego,
15)    obsługa obchodów uroczystości i świąt organizowanych przez Radę.
16)    prowadzenie spraw ochrony prawnej radnych.
2.     Organizowanie w zakresie zleconym przez radę konsultacji społecznych, referendów lokalnych.
3.     Opracowywanie projektów preliminarza wydatków środków finansowych na działalność organizacyjną rady oraz realizację świadczeń finansowych przysługujących radnym i członkom Komisji zgodnie z uchwałami.
4.     Kierowanie przepisów gminnych do ogłoszenia i do organów nadzoru.
5.     Organizacja i obsługa narad i konferencji zwoływanych przez Burmistrza lub Przewodniczącego Rady.
6.     Opracowywanie na zlecenie Burmistrza wniosków i prowadzenie dokumentacji o nadanie odznaczeń państwowych i innych odznaczeń oraz organizacja uroczystości ich wręczania, w tym m.in.
                a) tytułu Honorowego Obywatela Miasta Krosna Odrzańskiego
                b) Krośnieńskiej Nagrody Kulturalnej
7.     Opracowywanie projektów planów pracy Rady i jej organów informowanie zainteresowanych o zadaniach wynikających z tych planów.
8.     Wykonywanie zadań związanych z wyborami ogólnokrajowymi, referendami oraz wyborami do samorządów mieszkańców miast i wsi stosownie do obowiązujących przepisów.
9.     Przekazywanie do realizacji uchwał Rady, oraz wniosków i interpelacji radnych i Komisji własnym jednostkom.
10. Prowadzenie rejestru prawa miejscowego.
11.  Prowadzenie rejestru zarządzeń Burmistrza.
12.  Przechowywanie oświadczeń majątkowych składanych Przewodniczącemu Rady Miejskiej.
13. Zastępstwo na stanowisku obsługi sekretariatu.
14. Odpowiedzialność materialna za powierzone mienie.
15. Prowadzenie wymaganej dokumentacji dla procedur wynikających z prawa zamówień publicznych w odniesieniu do zakupów i zamówień dokonywanych na stanowisku pracy.
16. Przestrzeganie przepisów ustawy o ochronie danych osobowych przy obsłudze i przetwarzaniu bazy danych osobowych i współpraca z administratorem bezpieczeństwa informacji Urzędu.
17. Realizacja zadań wynikających z ustawy o dostępie do informacji publicznej, w tym przekazywanie materiałów do publikacji w Biuletynie informacji Publicznej Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim.

V. Warunki pracy na stanowisku: stanowisko administracyjno – biurowe.

VI. W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosił co najmniej 6%;

VII. Wymagane dokumenty i oświadczenia
1.        Życiorys (CV) z opisem dotychczasowej kariery zawodowej.
2.        List motywacyjny.
3.        Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
4.        Dokumenty potwierdzające wykształcenie – dyplom lub zaświadczenie ukończenia studiów wyższych – uwierzytelniona kopia.
5.        Inne dokumenty potwierdzające kwalifikacje (dyplom ukończenia studiów podyplomowych – uwierzytelniona kopia, zaświadczenia o szkoleniach)
6.        Oświadczenie kandydata, że posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych.
7.        Oświadczenie, że kandydat nie był skazany za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe ( w przypadku zatrudnienia wymagane będzie zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego).
8.        Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji.

Dokumenty aplikacyjne kandydata, który zostanie wyłoniony w ramach procedury naboru nie podlegają zwrotowi. Dokumenty aplikacyjne osób, które w procesie naboru zakwalifikują się do dalszego etapu, zostaną umieszczone w protokole i będą stanowiły załącznik do protokołu z przeprowadzonego naboru. Dokumenty aplikacyjne pozostałych osób będą odsyłane lub odbierane osobiście przez zainteresowane osoby.
List motywacyjny, CV, wymagane oświadczenia powinny być opatrzone datą i własnoręcznym podpisem kandydata do zatrudnienia. Oferty zawierające nie podpisane dokumenty i oświadczenia nie będę rozpatrywane.
VI. Sposób i termin składania ofert:
1.        Oferty z wymaganymi dokumentami kandydaci powinni składać w zamkniętych kopertach w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta lub drogą pocztową do dnia 22 marca 2012 r. O zachowaniu terminu złożenia oferty decyduje data wpływu do Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
2.        Na kopercie powinien znajdować się napis: „Nabór na stanowisko referenta w Wydziale Organizacyjnym Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim”

Nabór odbędzie się zgodnie z ustawą z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych (Dz. U. Nr 223, poz. 1458) oraz Regulaminem postępowania przy naborze pracowników na wolne stanowiska urzędnicze, wolne kierownicze stanowiska urzędnicze w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim oraz wolne stanowiska kierowników gminnych jednostek budżetowych oraz samorządowych zakładów budżetowych wprowadzonym Zarządzeniem nr 10/11 Burmistrza Krosna Odrzańskiego z dnia 15 marca 2011 r.

Wymagane dokumenty powinny być opatrzone klauzulą: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z 29 sierpnia1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 roku Nr 101, poz. 926 tekst jednolity ze zm.) oraz ustawą z 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych (Dz. U. Nr 223, poz. 1458 ze zm.).

Informacje dodatkowe o naborze można uzyskać w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim.
Osobą upoważnioną do kontaktu z kandydatem jest Wioletta Pobiedzińska – podinspektor ds. kadr.
Telefon kontaktowy: 68 383 50 17.

Marek Cebula

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Gmina Krosno Odrzańskie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Wioletta Pobiedzińska
Data wytworzenia informacji:
2012-03-12
Osoba, która odpowiada za treść:
Data wprowadzenia do BIP
2012-03-12 09:51:14
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
2012-03-12 09:51:32
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
2012-03-15 08:07:16
Artykuł był wyświetlony:
1585 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »