ˆ

Ogłoszenia o naborze

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

BURMISTRZ KROSNA ODRZAŃSKIEGO informuje o wolnym kierowniczym stanowisku pracy i ogłasza nabór na stanowisko KIEROWNIKA OŚRODKA SPORTU I REKREACJI W KROŚNIE ODRZAŃSKIM

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2012-04-16 14:43:12 przez Renata Piwowarczyk

Akapit nr - brak tytułu

 Krosno Odrzańskie, 2012-04-16

BURMISTRZ KROSNA ODRZAŃSKIEGO

informuje o wolnym kierowniczym stanowisku pracy

 i ogłasza nabór na stanowisko

KIEROWNIKA OŚRODKA SPORTU I REKREACJI

W KROŚNIE ODRZAŃSKIM

I.   Miejsce zatrudnienia – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim

II. Forma zatrudnienia: –  umowa o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy.

III. Wymagania związane z wykonywaniem pracy na tym stanowisku:

A. Wymagania niezbędne:

Kandydatem może być osoba która:

1.        Posiada obywatelstwo polskie.

2.        Ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych.

3.        Nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.

4.        Cieszy się nieposzlakowaną opinią.

5.        Posiada wykształcenie wyższe pierwszego lub drugiego stopnia w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym.

6.        Posiada co najmniej pięcioletni staż pracy lub prowadził działalność gospodarczą w charakterze zgodnym z wymaganiami na danym stanowisku.

- zgodnie z ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. 223, poz. 1458 ze zm.)

B. Wymagania dodatkowe.

1.        Znajomość przepisów prawa z zakresu:

a)       ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 124, poz. 1591 – tekst jednolity
ze zm.),

b)       ustawy z dnia 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 249, poz. 2104 ze zm.),

c)        ustawy z dnia 18 stycznia 1996 r. o kulturze fizycznej (Dz. U. z 2001 r. Nr 81, poz. 889 – t.j. ze zm.),

d)       ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2010 r. 127, poz. 857 ze zm.),

e)       ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. Nr 223, poz. 1458 ze zm.).

f)         znajomość zasad funkcjonowania jednostki budżetowej,

g)       znajomość przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

2.        Dyspozycyjność, komunikatywność, odpowiedzialność, terminowość, rzetelność.

3.        Umiejętności organizacyjno – menedżerskie.

4.        Znajomość przepisów z obszaru działania Ośrodka Sportu i Rekreacji, w tym ustawy Prawo zamówień publicznych.

5.        Minimum 2 letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowniczym.

IV. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

1.        Kierowanie pracą i nadzór nad zadaniami realizowanymi przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim, zgodnie ze statutem ośrodka, w zakresie m.in.:

a)       odpowiedzialność za całokształt działalności OS i R, właściwą organizację oraz efektywne gospodarowanie powierzonym mieniem,

b)       zapewnienie właściwej i terminowe realizacji zadań Ośrodka Sportu i Rekreacji,

c)        organizowanie zajęć, zawodów, imprez sportowo - rekreacyjnych,

d)       koordynacja życia sportowego i działalności rekreacyjno – sportowej w mieście, ustalanie miejskiego kalendarza imprez sportowo – rekreacyjnych i czuwanie nad jego realizacją,

e)       organizowanie i współorganizowanie imprez o charakterze rekreacyjnym i turystycznym integrujących społeczność miasta i propagujących zdrowy styl życia,

f)         zapewnienie kadry trenersko – instruktorskiej do prowadzenia zajęć i imprez sportowo - rekreacyjnych,

g)       współdziałanie ze szkołami, przedszkolami, instytucjami, organizacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz sportu, rekreacji i turystyki, organizowanie i koordynowanie sportowego współzawodnictwa międzyszkolnego i przedszkolnego na terenie miasta,

h)       administrowanie obiektami i terenami sportowo rekreacyjnymi, utrzymanie ich we właściwym stanie technicznym,

i)         udostępnianie na organizowanie imprez sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych administrowanych obiektów z uwzględnieniem polityki miasta oraz zasad gospodarności i efektywności,

j)         przedkładanie właściwym organom planów rzeczowo – finansowych, sprawozdań i wniosków,

k)        sprawowanie nadzoru i kontroli nad prawidłowością realizacji zadań przez podległych pracowników ,

l)         występowanie o środki finansowe z różnych źródeł,

m)      prowadzenie różnorodnych działań popularyzatorskich sport, rekreację i turystykę na terenie miasta i gminy,

n)       ustalanie regulaminów i procedur obowiązujących w OS i R.

2.        Reprezentowanie ośrodka na zewnątrz.

3.        Prowadzenie gospodarki finansowej i rozliczanie się z budżetem gminy.

4.        Dokonywanie czynności prawnych zgodnie z udzielonym przez Burmistrza pełnomocnictwem.

5.        Wykonywanie obowiązków pracodawcy – zgodnie z kodeksem pracy, w stosunku do zatrudnionych pracowników.

6.        W zakresie wewnętrznej organizacji pracy:

a) organizacja i podział pracy,

b) nadzór i kontrola nad wykonywanymi zadaniami.

V. Wymagane dokumenty i oświadczenia:

1.        Życiorys (CV) z opisem dotychczasowej kariery zawodowej.

2.        List motywacyjny.

3.        Kwestionariusz osobowy kandydata ubiegającego się o zatrudnienie.

4.        Kserokopia dowodu osobistego.

5.        Kserokopie dokumentów (poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem) potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe.

6.        Kserokopie dokumentów (poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem) potwierdzające wymagany staż pracy (kserokopie świadectw pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu).

7.        Inne kserokopie dokumentów o posiadanych kwalifikacjach, umiejętnościach, uprawnieniach, jednoznacznie potwierdzające spełnianie wymagań niezbędnych i dodatkowych.

8.        Oświadczenie kandydata, że posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych.

9.        Oświadczenie, że kandydat nie był skazany za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe (w przypadku zatrudnienia wymagane będzie zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego)

10.     Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji.

11.     Autorską pisemną koncepcję programową Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim w powiązaniu z lokalnymi uwarunkowaniami i specyfiką miasta i gminy Krosno Odrzańskie oraz działalnością pozostałych instytucji.

12.     Oświadczenie, że nie był karany zakazem pełnienia funkcji kierowniczych związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o których mowa w ustawie o odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów (Dz. U. z 2005 r. Nr 14, poz. 114 ze zm.).

Dokumenty aplikacyjne kandydata, który zostanie wyłoniony w ramach procedury naboru nie podlegają zwrotowi. Dokumenty aplikacyjne osób, które w procesie naboru zakwalifikują się do dalszego etapu, zostaną umieszczone w protokole i będą stanowiły załącznik do protokołu z przeprowadzonego naboru. Dokumenty aplikacyjne pozostałych osób będą odsyłane lub odbierane osobiście przez zainteresowane osoby.

List Motywacyjny, CV, koncepcja, wymagane oświadczenia winny być opatrzone datą i własnoręcznym podpisem kandydata do zatrudnienia, oferty zawierające nie podpisane dokumenty i oświadczenia nie będą rozpatrywane.

VI. 1. Warunki pracy na stanowisku: stanowisko kierownicze.

2. W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Ośrodku Sportu i Rekreacji  w Krośnie Odrzańskim, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosił mniej niż 6%.

VII. Sposób i termin składania ofert:

1.        Oferty z wymaganymi dokumentami kandydaci powinni składać w zamkniętych kopertach w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu miasta lub drogą pocztową do dnia 27 kwietnia 2012 r.

O zachowaniu terminu złożenia oferty decyduje data wpływu do Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

2.        Na kopercie powinien znajdować się napis: „Nabór na wolne stanowisko pracy Kierownika Ośrodka Sportu i Rekreacji   w Krośnie Odrzańskim”

3.        Kandydaci przystępujący do konkursu będą mogli zapoznać się z warunkami organizacyjno – finansowymi działalności Ośrodka Sportu i Rekreacji w siedzibie OS i R Krośnie Odrzańskim ul. Szkolna 1

Nabór odbędzie się zgodnie z ustawą z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych (Dz. U. Nr 223, poz. 1458). Wymagane dokumenty powinny być opatrzone klauzulą: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z 29.08.1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 roku Nr 101, poz. 926) oraz ustawą z 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych (Dz. U. Nr 223, poz. 1458). Klauzula powinna być opatrzona datą oraz własnoręcznym podpisem kandydata do zatrudnienia.

          Informacje dodatkowe o naborze można uzyskać w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim. Osobą upoważnioną do kontaktu z kandydatem jest: Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu  Telefon kontaktowy: 68 383 50 17 wew. 126

         Burmistrz Krosna Odrzańskiego

                        Marek Cebula