ˆ

Ewa Klepczyńska

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

SESJA NR XVI/2011 z dnia 16.11.2011

Informacja ogłoszona dnia 2012-06-03 21:25:52 przez Renata Piwowarczyk

Akapit nr 1 - brak tytułu

Pytanie:
Radna zgłosiła problem braku miejsc dla dzieci w żłobkach. Wniosła, aby w przyszłości zastanowić się nad utworzeniem dodatkowego oddziału.
Odpowiedź:
Obecnie na terenie Gminy Krosno Odrzańskie funkcjonują 2 oddziały żłobkowe dla dzieci w wieku 1-3 lat w Przedszkolu nr 1 oraz w Przedszkolu nr 2 w Krośnie Odrzańskim na łączną liczbę 50 dzieci. W budżecie gminy nie ma zabezpieczonych środków finansowych, aby stworzyć oddziały w innych przedszkolach lub utworzyć nowy żłobek w mieście. W chwili, gdy 6-latki pójdą do szkół, zwolni się miejsce w przedszkolu dla młodszych dzieci i aby utrzymać infrastrukturę przedszkolną można by - przy niewielkiej adaptacji obecnych placówek - stworzyć miejsca żłobkowe dla młodszych dzieci. Wstępne rozmowy z dyrektorami przedszkoli zostały poczynione. Panie dyrektor wypowiadały się pozytywnie o tej inicjatywie.
 
Pytanie:
Radna zgłosiła problem pozapychanych rowów melioracyjnych.
Odpowiedź:
Zasady wykonywania urządzeń melioracji wodnych szczegółowych określa art. 74 ustawy Prawo wodne. Wynika z niego, że wykonywanie urządzeń melioracji wodnych szczegółowych należy do właścicieli gruntów. Urządzenia melioracji wodnych szczegółowych mogą być również wykonywane na koszt Skarbu Państwa zarówno przy współudziale publicznych środków wspólnotowych, jak i bez ich udziału. Wykonanie w/w urządzeń na koszt Skarbu Państwa odbywa się na wniosek właścicieli gruntów, na które urządzenia te wywierają korzystny wpływ (zwanych zainteresowanymi właścicielami gruntów) lub na wniosek spółki wodnej. Zainteresowani właściciele gruntów zwracają część kosztów wykonania w/w urządzeń w formie opłaty melioracyjnej lub opłaty inwestycyjnej (art. 74 i 74b ust.2). W konsekwencji także utrzymanie urządzeń melioracji wodnych szczegółowych należy do tych, którzy wnioskowali o ich wykonanie, czyli do zainteresowanych właścicieli gruntów, a jeżeli urządzenia te są objęte działalnością spółki wodnej - ich utrzymanie należy do tej spółki ( art. 77 ust. 1). Powyższy obowiązek nie jest uzależniony do tego, kto jest właścicielem działki, na której znajduje się rów. Jeżeli obowiązek ten nie jest wykonywany, wówczas organ właściwy do wydania pozwolenia wodnoprawnego, na podstawie art. 77 ust. 2 ustawy Prawo wodne, ustala w drodze decyzji. Proporcjonalnie do korzyści odnoszonych przez właścicieli gruntów, szczegółowe zakresy i terminy wykonania przez tych właścicieli obowiązku utrzymania urządzeń melioracji wodnych szczegółowych. Stosownie do art. 140 organem tym jest starosta wykonujący to zadanie jako zadanie z zakresu administracji rządowej.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Gmina Krosno Odrzańskie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Monika Karwowska-Pawłowska
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2012-06-03
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Monika Karwowska-Pawłowska
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2012-06-03 21:25:41
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Krzysztof Alejun
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2012-06-03 21:25:52
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Krzysztof Alejun
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2012-06-03 21:25:52
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
488 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony