ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu

Nagłówek strony

Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brodach
 • BIP
 • Godło RP
ˆ

Ekran listy informacji

Blok przełączania pomiędzy informacjami aktualnymi i archiwalnymi

Lista informacji

Informacja z realizacji projektu pt: ”Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brodach” w roku 2013

Akapit nr 1 - brak tytułu

Informacja
z realizacji projektu pt: ”Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brodach” w roku 2013
 
 
            W ramach zadania rozwieszono plakaty o mającym rozpocząć się projekcie, przeprowadzono indywidualne rozmowy z potencjalnymi uczestnikami. Wszyscy uczestnicy otrzymali możliwość wzięcia udziału w projekcie bez względu na status społeczny, wiek czy płeć. Pracownik socjalny wraz z pracownikiem GOPS dokonali weryfikacji uczestników. Opracowali listę osób biorących udział w projekcie oraz listę rezerwową na wypadek rezygnacji któregoś z uczestników. Przy rekrutacji nikt nie był pomijany ze względu na płeć czy przekonania.
 
 1. W miesiącu kwietniu uczestnicy projektu zostali przeszkoleni w zakresie zachowania bezpieczeństwa podczas zajęć. Wszyscy uczestnicy projektu zostali objęci ubezpieczeniem. Miało też miejsce nieodpłatne spotkanie instruktażowe z zakresu urządzania i pielęgnacji terenów zielonych tj. podział roślin ozdobnych, rodzaje materiału roślinnego, przechowywanie i ochrona roślin, zabiegi uprawowe i pielęgnacyjne, uprawa gleby, jej rodzaje, nawożenia, narzędzi ogrodniczych. W ramach projektu zakupiono kwiaty, które następnie zostały posadzone przez uczestników.
   
 2. W miesiącach maju i czerwcu beneficjenci wzięli udział w zajęciach w zakresie udzielania pierwszej pomocy, chorób cywilizacyjnych i uzależnień. Odbyły się zajęcia praktyczno – teoretyczne z zakresu kreowania własnego wizerunku (zajęcia kosmetyczne). Prowadząca zajęcia w przystępny i ciekawy sposób zapoznała beneficjentów z podstawowymi zasadami pielęgnacji twarzy i ciała, z obowiązującymi stylami w modzie, rodzajami sylwetek oraz doborem odpowiednich strojów i kolorów. W trakcie indywidualnych konsultacji przeprowadzone zostało badanie cery i dobór kosmetyków do potrzeb uczestników. W ramach warsztatów uczestnicy otrzymali podstawowe zestawy kosmetyków do pielęgnacji ciała. Wzięli także udział w zajęciach warsztatowych w zakresie rozwoju umiejętności psychospołecznych, społecznych, jak również przeciwdziałania przemocy domowej itp.Beneficjenci uczestniczyli też w zajęciach edukacyjnych z zakresu gospodarowania budżetem domowym, obejrzeli film i prezentację a następnie planowali swój budżet domowy i uczyli się jak nim racjonalnie zarządzać. Zajęcia miały na celu wzrost motywacji, samooceny oraz aktywności społecznej.
   
 3. W miesiącu sierpniu zostały przeprowadzone zajęcia praktyczne i teoretyczne z wykonywania dekoracji. Uczestnicy projektu wykonali stroiki, które następnie mogli zabrać do domu.
   
 4. W miesiącu wrześniu odbyły się warsztaty indywidualne i grupowe z zakresu prawa pracy, prawa rodzinnego, podatkowego i administracyjnego. Uczestnicy uczyli się sporządzać pisma urzędowe, oraz dowiedzieli się gdzie i co mogą załatwić w przypadku wystąpienia problemów.
   
 5. W miesiącu październiku miał miejsce dalszy ciąg zajęć w zakresie kreowania własnego wizerunku ( zajęcia z fryzjerem). Zajęcia odbyły się w zakładzie fryzjerskim w Brodach, gdzie wszyscy poznawali zasady pielęgnacji włosów, wykonywania różnych fryzur.
   
 6. W miesiącu listopadzie przeprowadzono zajęcia praktyczne i teoretyczne pt; "Przydomowy ogrodnik". W ramach zajęć położono agrowłókninę, posadzono zakupione krzewy, przykryto podłoże korą. W miesiącu listopadzie odbyły się również zajęcia praktyczne i teoretyczne w zakresie Decupage. Podopieczni poznali tajniki tworzenia ozdób bożonarodzeniowych, nabywali też umiejętności ich wykonywania z wykorzystaniem dostępnych w domach materiałów przy minimalnym nakładzie finansowym. Wykonane ozdoby każdy z uczestników zabrał ze sobą do domu.
   
 7. W miesiącu grudniu odbyło się spotkanie wigilijno-mikołajkowe, na które zostały zaproszone wszystkie osoby biorące udział w projekcie w latach 2011-2013 oraz władze gminy. Na spotkanie przybył także Mikołaj wraz ze Śnieżynką, którzy wręczali przygotowane paczki świąteczne. Spotkanie odbyło się w wynajętej na ten cel sali w domku myśliwskim. Uczestnicy otrzymali poczęstunek oraz zimne i ciepłe napoje.
 
Wszystkie zajęcia przeprowadzone były przez osoby posiadające doświadczenie. Celem nadrzędnym przeprowadzonych zajęć była poprawa wizerunku i zwiększenie poczucia własnej wartości beneficjentów, co w konsekwencji zwiększy ich możliwości na rynku pracy.
 
Przez cały czas trwania projektu prowadzone były prace w zakresie pielęgnacji terenów zielonych.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Helena Miklaszewska Józefa Walczak
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2014-05-27
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Helena Miklaszewska Józefa Walczak
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2014-05-27 09:32:04
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Michalina Łajtar
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2014-05-27 09:33:54
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Michalina Łajtar
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2014-05-27 09:38:28
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
449 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »