ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu

Nagłówek strony

Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzinie
  • BIP
  • Godło RP
ˆ

Zielone Gospodarstwo Opiekuńcze

Blok przełączania pomiędzy informacjami aktualnymi i archiwalnymi

Lista informacji

Tytuł nie wyświetlany dla informacji

Akapit nr 1 - brak tytułu

 
W 2022 roku na obszarze wiejskim Gminy Świebodzin powstało gospodarstwo opiekuńcze, które do dnia dzisiejszego funkcjonuje w Agroturystyce Tańczący Żuraw w Jordanowie. Jest to jednio z 3 gospodarstw na terenie województwa lubuskiego. Celem działania gospodarstwa jest zwiększenie dostępności do usług opiekuńczo-aktywizujących oraz zdrowotnych, a także wdrożenie modelu współpracy międzyinstytucjonalnej. Pobyt w gospodarstwie opiekuńczym opiera się na wykorzystaniu potencjału gospodarstwa rolnego do prowadzenia działań o charakterze terapeutycznym, opiekuńczym i integracyjnym. Gospodarstwa opiekuńcze to nowa forma wsparcia osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami zamieszkujących tereny wiejskie gminy. Gospodarstwo obejmuje swoim wsparciem 8 osób, uczestnikami gospodarstw opiekuńczych są osoby wymagające wsparcia w realizacji podstawowych czynnościach życiowych, wymagające wsparcia w zakresie integracji i aktywizacji społecznej. W ramach działalności gospodarstwa opiekuńczego uczestnicy zapewniony mają posiłek oraz nieodpłatny transport. Gospodarstwo funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30 (z włączeniem usługi transportu).
Osoby w wieku 60+, bądź osoby zaliczone do osób niepełnosprawnych na podstawie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności lub równoważnego, nieaktywne zawodowo, samodzielne lub wymagające pomocy w czynnościach dnia codziennego, zamieszkujące obszary wiejskie Gminy Świebodzin proszone są o zapoznanie z treścią Regulaminu rekrutacji "Zielonego Gospodarstwa Opiekuńczego" funkcjonującego na terenie Gminy Świebodzin, wypełnienie formularza zgłoszeniowego, zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz o dostarczenie obowiązującego zaświadczenia o stanie zdrowia i braku przeciwskazań do pobytu i uczestnictwie w zajęciach organizowanych w Zielonym Gospodarstwie Opiekuńczym.
 
Powyższe dokumenty należy składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świebodzinie pl. Wolności 14. Ostateczna weryfikacja osób zostanie przeprowadzona na podstawie złożonych dokumentów oraz przeprowadzonej przez pracownika socjalnego oceny funkcjonowania społecznego.
 
Szczegółowe informację dotyczące gospodarstwa można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej, plac Wolności 14,66-200 Świebodzin oraz pod numerem tel. (68) 4750825

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzinie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2023-08-17
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Tomasz Jarmoliński
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2023-08-17 13:54:27
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Tomasz Jarmoliński
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2023-08-17 13:57:27
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Tomasz Jarmoliński
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2023-08-21 15:03:07
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
218 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »