ˆ

Strona główna

Urząd Miejski w Szprotawie

ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel.: (+48 68) 376 38 11 - Obsługa Interesanta
       (+48 68) 376 25 11 - Sekretariat
 
 
UWAGA!!!
W związku z wystąpieniem sytuacji nadzwyczajnej – zintensyfikowaniem ilości zakażeń wirusem COVID-19, oraz zwiększoną śmiertelnością osób zarażonych – niezbędne jest kontrolowanie i ograniczenie przebywania i zachowania dystansu społecznego w miejscach publicznych o charakterze zamkniętym  typu: biura, urzędy, instytucje. Dla Państwa bezpieczeństwa, ale też dla bezpieczeństwa osób pracujących w Urzędzie Miejskim i ich rodzin w dniu 2 października zostało wprowadzone Zarządzenie Burmistrza Szprotawy ws. wprowadzenia Planu działań w celu ograniczenia ryzyka zarażenia się koronawirusem SARS-CoV-2 w Urzędzie Miejskim w Szprotawie, które określa m.in. sposób pracy i obsługi klientów naszego urzędu. Jednym z przyjętych rozwiązań jest udostępnienie platformy rejestracyjnej, w której każda osoba załatwiająca sprawy jest obowiązana się zarejestrować (poza osobami dokonującymi płatności w Kasie Urzędu lub złożenia podania i innych dokumentów w BOK), lub telefonicznie na poniższe numery:
  +48 68 376 12 90 lub +48 795 557 059
 
Platforma jest dostępna na stronie szprotawa.pl w głownym menu.
Interesant ma możliwość wybrania konkretnej daty, godziny przyjęcia, zadeklarowania przedmiotu sprawy. Prosimy również o podanie nr telefonu, na który zostanie przekazana informacja potwierdzająca przyjęcie Państwa zgłoszenia. System ten pozwoli oszczędzić Państwa czas, oraz zagwarantuje, że w danym terminie Państwa wizyta zostanie obsłużona przez merytorycznego pracownika. Informujemy również, że uruchomiona zostaje od dnia 5 października 2020 r. sala obsługi zlokalizowana w Sali Rycerskiej na parterze Urzędu.
 
Urząd Miejski nadal będzie dostępny wg. następujących zasad:
  1. Wejście na teren Urzędu możliwe jest jedynie w założonej odpowiednio maseczce tj. zakrywającej usta i nos osoby, możliwe jest zastosowanie przyłbicy lub chusty, lub innej zasłony, która spełnia powyższy wymóg. Nie jest dopuszczalne tzw. „naciąganie bluzy, golfa, zakrywanie twarzy częścią okrycia wierzchniego”. Osoba, która nie zastosuje się do wezwanie – nie zostanie obsłużona;
  2. Główne wejście do urzędu będzie otwarte dla wszystkich interesantów, którzy w holu na stanowisku koordynującym obsługę dokonują dezynfekcji rąk, oraz informują pracownika o godzinie i wydziale w którym załatwiają sprawę. Na wniosek koordynatora potwierdzają swoje imię i kierują się, wykonują bez żadnych odstępstw jego zalecenia.
  3. Wejście boczne, jest udostępnione tylko dla klientów USC, którzy również obowiązani są dokonać rejestracji. W przypadku przybycia należy zasygnalizować swoją wizytę - przedsionku jest zainstalowany dzwonek.
  4. Prosimy dla własnego bezpieczeństwa ograniczyć wizyty w urzędzie do spraw bezwzględnie wymagających osobistej obecności oraz prosimy o przybycie jedynie osoby, której sprawa dotyczy (bez niewymaganego towarzystwa np. dzieci, rodzeństwa itp.).
  5. Od godziny 12:00 do 12:30 wykonywana jest dezynfekcja i wietrzenie Sali Rycerskiej.
 
Sytuacja epidemiczna zmusiła nas do podjęcia działania szybkich, być może nie są one doskonałe, wiec z pewnością będziemy je dostosowywać do wymagań wskazanych przez praktykę. Rozumiejąc, iż część z Państwa nie ma dostępu do sieci Internet lub nie potrafi dokonać rejestracji samodzielnie – rejestracja będzie dokonywana również telefonicznie lub na miejscu przez koordynatora, wg. wolnych terminów.
 
Za utrudnienia i niedogodności przepraszamy, ale nasze działania mają na celu jedynie chronić nasze życie i zdrowie.
 
Burmistrz Szprotawy
Mirosław Gąsik

Godziny pracy urzędu:
 
poniedziałek: godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek: godz. 7.00 do 15.00
 
Kasa Urzędu Miejskiego czynna codziennie w godzinach:
Poniedziałek 8:30-14:30
Wtorek-Piątek 7:30-13:30