ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Wybory do Sejmu i Senatu RP 2023

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Wyjaśnienie.....

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2008-02-14 14:07:24 przez Rafał Gwiazdowski

Akapit nr - brak tytułu

Gmina Krosno Odrzańskie
ul. Parkowa 1
66-600 Krosno Odrzańskie

Krosno Odrzańskie, dnia 14.02.2008r.

IR.IX-340/6-3 /2007

WYJAŚNIENIA DO
SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA


Dotyczy: Wyjaśnienia do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na wykonanie zadania „Uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej na terenie Aglomeracji Krosno Odrzańskie - rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w Wężyskach oraz sieć wodociągowa w miejscowości Chojna”

Na podstawie przepisów art. 38 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający dokonuje wyjaśnień do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia w/w zadania:

Pytanie 1
Wnosimy o wykreślenie zapisów SIWZ dotyczących konieczności wykonania rozgałęzień z zastosowaniem technologii wyciągania szyjek metodą obróbki plastycznej oraz wykonania połączeń za pomocą głowic do spawania orbitalnego i potwierdzenia jakości spoin poprzez wydruk parametrów spawania. Zapisy te naruszają art. 7 ust. 1 oraz art. 29 ust. 2 i 3 PZP. Metoda wyciągania szyjek nie jest konieczna ze względu na warunki higieniczne, czy stabilny przepływ medium.
Instalacje/orurowanie na stacjach uzdatniania wody wykonuje się najczęściej z rur PCV łączonych np. poprzez klejenie. Zastosowanie stali nierdzewnej w obrębie filtrów (czy budynku) nie ma uzasadnienia, zwłaszcza, że sieć zewnętrzna jest wykonana z rur PCV.
Wnosimy o wyrażenie zgody na wykonanie instalacji z rur PCV klejonych.

Odpowiedź 1
Zamawiający nie wyraża zgody na wnioskowaną zmianę w treści SIWZ.
Konieczności wykonania odgałęzień może spełnić każda firma, w wypadku, gdy nie dysponuje ona możliwością wykonania szyjek może posłużyć się gotowymi trójnikami równoprzelotowymi lub redukcyjnymi, które są znormalizowanymi elementami handlowymi.
Spawanie orbitalne z potwierdzeniem za pomocą wydruku parametrów spawania jest metodą, która zapewnia minimalną ilość niezgodności spawalniczych. W wypadku zastosowania innej metody np. spawanie ręczne TIG w celu zapewnienia odpowiedniej jakości połączeń spawanych konieczne jest przeprowadzenie dodatkowej kontroli wizualnej przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia do tej kontroli (VT wg PN-EN473 nadawane np przez UDT lub Instytut Spawalnictwa w Gliwicach)."
Zamawiający nie dopuszcza zmiany materiału, z jakiego zaprojektowane zostały rurociągi technologiczne. Pomimo bezspornych walorów techniczno-użytkowych rur PCV, nie można ich traktować jako równoważne, tj. posiadające wszystkie parametry tożsame z rurami ze stali nierdzewnej, w związku, z czym w wycenie ofertowej należy uwzględnić rozwiązanie projektowe.
Intencją Zamawiającego jest zapewnienie możliwie wysokiego standardu wykonania, który zapewni energooszczędność układu oraz możliwie długą jego żywotność.

Pytanie 2
Prosimy o podanie czy Zamawiający dopuszcza zastosowanie innych niż podane w dokumentacji przetargowej urządzeń i materiałów równoważnych. Urządzenia, które nasza firma pragnie zaproponować Gminie na SUW są pod względem technicznym i technologicznym równoważne z urządzeniami przedstawionymi przez Zamawiającego w dokumentacji technicznej i kosztorysowej. Czy w przypadku zastosowania urządzeń równoważnych wystarczy załączyć do Oferty przetargowej wykaz urządzeń równoważnych wraz kartami katalogowymi, atestami PZH ?

Odpowiedź 2:
Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do tych jako podano w dokumentacji przetargowej. W myśl ustawy z dnia 29.01.2004 Prawo Zamówień Publicznych, Oferent jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Zatem do oferty należy dołączyć DTR urządzeń, karty katalogowe urządzeń, atesty PZH na zestawy filtracyjne, zestaw hydroforowy i inne urządzenia oraz inne wymagane prawem budowlanym dokumenty.
W przypadku zamiaru zastosowania urządzeń równoważnych (innych producentów ) w stosunku do projektowanych w dokumentacji technicznej należy do oferty załączyć „Tabelę do oceny technicznej oferty”. Nie ujęcie w tabeli urządzeń równoważnych uznane będzie jako deklaracja oferenta wbudowania urządzeń wymienionych w dokumentacji technicznej.
Przykład tabeli do oceny technicznej oferty:

ZAŁĄCZNIK – TABELA DO OCENY TECHNICZNEJ OFERTY

Lp. Element wyposażenia wg.PT Typ zamiennika Dostawca / Producent
1 Zestaw filtracyjny
2 Zestaw dmuchawy
3 Zestaw aeracji
4 Zestaw hydroforowy
5 Zestaw chloratora
6 Rozdzielnia pneumatyczna
7 Rozdzielnia technologiczna
8 Osuszacz powietrza
9 Pompa głębinowa
10 Pompa zatapialna w odstojniku - odprowadzenie wody
11 Rurociągi i kształtki ze stali nierdzewnej poza zestawami technologicznymi
12 Przepływomierz
13 Przepływomierz
14 Wodomierz
15 Rury wodociągowe........
16 Rury kanalizacyjne..........

Pytanie 3
Prosimy o podanie czy zamawiający dopuszcza zmianę przewidzianych w kosztorysie rurociągów technologicznych wykonanych ze stali nierdzewnej na rurociągi PCV łączone metodą klejową? Zastosowanie rurociągów z PCV nie wpłynie na technologię uzdatniania wody ( ani jej jakość), a pozwoli znacząco obniżyć koszt inwestycji..

Odpowiedź 3:
Odpowiedź na to pytanie zawarta jest w odpowiedzi na pytanie 1.

Pytanie 4 zwracam się z prośba o zamieszczenie na stronie internetowej w Biuletynie zamówień publicznych rysunków i schemat dotyczących rozdzielni elektrycznej RG. Proszę zarówno o umieszczenie schematu zasilania, ponieważ jest to niezbędne do określenia kosztu przedsięwzięcia.

Odpowiedź 4:
W dniu 30 stycznia 2008 r. zamieszczono na stronie internetowej W Biuletynie IP urzędu rysunków i schemat dotyczących rozdzielni elektrycznej RG i pozostałe rysunki dotyczące instalacji elektrycznych.

Pytanie 5
Prosimy o wyjaśnienie czy Gmina będzie pobierała opłaty za zajęcie pasa drogowego dróg gminnych na własnej inwestycji?, jaki procent dróg stanowią pozostałe drogi z podziałem dla poszczególnych zarządców dróg, celem właściwego naliczenia niezbędnych opłat.

Odpowiedź 5:
Gmina nie będzie pobierała opłat za zajęcie pasa drogowego dróg gminnych pod budowę sieci wodociągowej. Inwestycja zlokalizowana także jest obrębie pasa drogowego drogi powiatowej - na długości około 460 m, w tym dwa przepusty pod jezdnią.

Pytanie 6
Prosimy o określenie stawki podatku VAT dla w/w inwestycji, gdyż zgodnie z ustawa z dnia 19 września 2007 roku (Dz. U. Nr 192, poz. 1382) po 1 stycznia 2008 r budowa , remont czy modernizacja infrastruktury towarzyszącej budownictwu mieszkaniowemu opodatkowana jest stawka VAT w wysokości 22 %.

Odpowiedź 6
Tak dla w/w inwestycji, obowiązuje stawka podatku VAT w wysokości 22 %.
 



Przewodniczący
Komisji Przetargowej

Ryszard Słupski
« powrót do poprzedniej strony