ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Adam Przybysz

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

SESJA NR VIII/2011 z dnia 07.04.2011

Informacja ogłoszona dnia 2012-06-06 12:51:28 przez Renata Piwowarczyk

Akapit nr 1 - brak tytułu

Pytanie:
Kiedy będzie można obejrzeć w Internecie relacje z brakujących sesji?
Odpowiedź:
Studnio programu lokalnego "Krośnieńskie Wydarzenia" wyposażone jest w kamerę, która do stycznia br. służyła nie tylko jako sprzęt umożliwiający nagrywanie materiałów audio-wizualnych, ale także jako sprzęt do późniejszego "oglądania" materiałów oraz zgrywanie ich do komputera. "Oglądanie" materiałów w telewizji polega na przewijaniu taśmy "na podglądzie" w przód i w tył. Takie wykorzystanie kamery w szybkim czasie powoduje nieodwracalne uszkodzenie głowicy (można to obrazowo porównać do wykonania orki na polu przy pomocy samochodu osobowego). Koszt naprawy to tysiące złotych.
Od momentu objęcia przeze mnie funkcji Reaktora Naczelnego, czyli od lutego bieżącego roku w studiu wykorzystywany jest także magnetowid, który został zakupiony w 2003 roku. Jednak z niewiadomych mi względów nie był używany przez ostatnie 3-4 lata. Mogło to wynikać z niewiedzy lub lenistwa (nowa kamera jest zdecydowanie "lepsza" do zgrywania materiałów niż, mimo wszystkiego, "stary" magnetowid). Jest jeszcze wiele przykładów braku dbałości o powierzone mienie. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że Redaktor Naczelny odpowiedzialny jest nie tylko za część merytoryczną emitowanego programu, ale także za sprzęt.
Wracając do tematu "magnetowidu" - jest to profesjonalny, studyjny magnetowid, jednak wymaga regulacji i czyszczenia (być może także wymiany podzespołów odpowiedzialnych za tor przesuwu taśmy). Jest to konieczne ponieważ od "od czasu do czasu" materiał audiowizualny zostaje zgrany z błędami. Przy montażu serwisu informacyjnego ("oglądany" i zgrywany materiał ma najwyżej kilka - kilkanaście minut) można magnetowid wykorzystywać, ponieważ bez problemu kilka minut można przegrać ponownie, aż do skutku, czyli zgrania bez błędów. Jednak nie jest możliwe to w przypadku materiałów wielogodzinnych.
Po tym krótkim wstępie (jest bowiem wiele aspektów związanych z funkcjonowaniem programu lokalnego, które mam nadzieję Państwo poznacie - dzięki czemu zdecydowanie obiektywniej będzie wypadać ocena materiału emitowanego na antenie) odpowiadam na zadane pytanie. By móc emitować nagranie sesyjne konieczne byłoby dokonanie napraw (konserwacji) w/w magnetowidu lub wykorzystywanie i tak już zniszczonej kamery do zgrywania materiałów audiowizualnych. Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że zgranie materiału kilkugodzinnego (przede wszystkim sesje Rady Miejskiej) wiąże się z:
a) poświęceniem jednego dnia pracy na zgrywanie materiału - w tym czasie nie ma możliwości montażu serwisu informacyjnego, co niewątpliwie odbije się na jego jakości, ponieważ poświęcamy w ten sposób 20% czasu obecnie wykorzystywanego do montażu serwisu (wyjściem jest stworzenie stanowiska do zgrywania wyposażonego w komputer o odpowiednich parametrach i urządzenia zgrywającego (magnetowid - koszt zakupy 8000 zł),
b) zgrywaniem materiałów sesyjnych w godzinach nadliczbowych, jednak to także wiąże się z dodatkowymi kosztami.
Jest jeszcze druga strona "medalu" - materiał audio-wideo z sesji ma bardzo słabej jakości dźwięk. Jako, że do nagrywania dźwięku wykorzystywany jest mikrofon "efektowy" - nagrywanie audio pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli w Krośnie Odrzańskim ma zaistnieć przynajmniej półprofesjonalna telewizja - trzeba myśleć nad rozwiązaniami umożliwiającymi wyeliminowanie takiej "amatorszczyzny". Podsumowując - jeżeli tylko stworzone zostaną warunki do zgrywania materiałów sesyjnych - będą one, nie tylko emitowane na antenie " Krośnieńskich Wydarzeń" , ale także w Internecie. Dziękuję jednocześnie za to pytanie i proszę o kolejne, które będą rozwiewać mity związane z funkcjonowaniem programu lokalnego. Gdyby nie osobiste zaangażowanie i pomoc Burmistrza Krosna Odrzańskiego Marka Cebuli w reorganizację, m.in. studia telewizyjnego, warunki do pracy dziennikarza/operatora urągałyby wszelkim normom. Chcąc mieć program, który będzie nie tylko odzwierciedlał rzeczywistość, ale także ją kreował - należy stworzyć ku temu warunki.
 
Pytanie:
Jakie są efekty akcji kontroli na osiedlach psów chodzących bez kagańców i nie na smyczy?
Odpowiedź:
Odpowiadając na interpelację dotyczącą podjętych interwencji przez Straż Miejską w zakresie sprawowania przez mieszkańców właściwej opieki nad psami, informuję, że w bieżącym roku na terenie Gminy Krosno Odrzańskie podjęto 45 czynności wyjaśniających, które zakończyły się ukaraniem sprawców wykroczenia:
1) na podstawie art. 41 Kodeksu Wykroczeń zastosowano środek poza karny pouczenie - 21,
2) w postępowaniu mandatowym nałożono 6 mandatów karnych kredytowanych na sumę 420 zł,
3) dwukrotnie przekazano dokumentację do Komendy Powiatowej Policji w związku z popełnieniem przestępstwa w zakresie sprawowania opieki nad psami,
4) w pozostałych przypadkach zwrócono uwagę 16 razy.
Straż Miejska codziennie w godzinach porannych i popołudniowych w ramach działań prewencyjnych sprawdza czy mieszkańcy Gminy Krosno Odrzańskie przestrzegają zapisów treści § 20 Rozdziału 7 zawartego w Uchwale Nr XXXIX/257/06 Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim z dnia 29 marca 2006 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na ternie Gminy Krosno Odrzańskie.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Gmina Krosno Odrzańskie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Monika Karwowska-Pawłowska
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2012-06-06
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Monika Karwowska-Pawłowska
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2012-06-06 12:47:09
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2012-06-06 12:51:28
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2012-06-06 12:51:28
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
817 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony