ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Ogłoszenia o otwartych konkursach ofert

Blok przełączania pomiędzy informacjami aktualnymi i archiwalnymi

Lista informacji

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej

Akapit nr 1 - brak tytułu

Działając na podstawie art. 11 ust. 1 i 2 oraz art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U.2016 r. poz. 1817 t.j.), uchwały Nr XXXV/440/2016 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 29 listopada 2016 r. w sprawie uchwalenia Programu Współpracy Miasta Gorzowa Wlkp. z organizacjami pozarządowymi na rok 2017  (Dz. Urz. Woj. Lubuskiego z 2016r., poz. 2696), a także uchwały nr XXIII/291/2016 z dnia 16 lutego 2016 r. w sprawie Strategii rozwoju sportu i turystyki Gorzowa Wielkopolskiego do 2026 roku.
 
Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp.
ogłasza w dniu 24.03.2017 r. otwarty konkurs ofert na
realizację zadań z zakresu kultury fizycznej
 
 
I. Rodzaj zadania:
Wspierania i upowszechnianie kultury fizycznej w roku 2017.
Nazwa zadania:
1. Wydarzenia sportowe uświetniające obchody jubileuszu 760-lecia miasta.
 
 
II. Wysokość środków publicznych przeznaczonych w roku 2017 na realizację ww. zadań:
Na realizację ww. zadań przeznaczono łącznie 100.000 PLN.
Wskazana kwota może ulec zmianie w przypadku stwierdzenia, że zadania można zrealizować mniejszym kosztem lub zaistnieje konieczność zmniejszenia budżetu w części przeznaczonej na realizację zadań z przyczyn trudnych do przewidzenia w dniu ogłoszenia konkursu.
 
III. Zasady przyznawania dotacji – zlecenia wykonania zadania:
1. Zlecenie zadania i udzielenie dotacji następuje z zastosowaniem przepisów art. 16 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
2. Zadanie w ramach konkursu zlecane jest w formie wspierania zadania, przy czym wkład własny finansowy oferenta (środki własne i/lub środki z innych źródeł) powinien wynosić nie mniej niż 5% całości kosztów realizowanego zadania.
3. Wysokość dotacji może być niższa niż wnioskowana w ofercie. W takim przypadku oferentowi przysługuje prawo negocjacji zmniejszenia zakresu rzeczowego lub rezygnacji z jego realizacji.
4. Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. może odmówić podmiotowi wyłonionemu w konkursie przyznania dotacji i podpisania umowy w przypadku, gdy okaże się, że podmiot lub jego reprezentanci utracą zdolność do czynności prawnych lub zostaną ujawnione nieznane wcześniej okoliczności podważające wiarygodność merytoryczną lub finansową oferenta.
5. Szczegółowe i ostateczne warunki realizacji, finansowania i rozliczania zadania reguluje umowa zawarta pomiędzy oferentem, a Miastem Gorzów Wlkp.
 
 
IV. Termin i warunki realizacji zadania:
1. Zadanie winno być zrealizowane między 15.05.2017r., a 31.12.2017 r. z zastrzeżeniem, iż szczegółowe terminy wykonania zadania określone zostaną w umowie.
2. Zadanie winno być zrealizowane z najwyższą starannością zgodnie z zawartą umową oraz obowiązującymi standardami i przepisami w zakresie opisanym w ofercie.
3. Warunki realizacji zadania: zadanie winno być realizowane na terenie miasta Gorzowa Wlkp. ; kwalifikacje realizatorów stosowne do charakteru realizowanego zadania
4. W przypadku przyznania dotacji mniejszej od wnioskowanej oferent będzie zobowiązany do złożenia deklaracji przystąpienia do realizacji zadania publicznego w ciągu 14 dni od dnia opublikowania wyników konkursu w Biuletynie Informacji Publicznej. Niedotrzymanie powyższego terminu jest równoznaczne z rezygnacją oferenta z przyznanej dotacji.
5. W przypadku zdeklarowania przez oferenta przyjęcia dotacji mniejszej od wnioskowanej oferent będzie zobowiązany do przedłożenia aktualizacji harmonogramu/kosztorysu/zakresu rzeczowego zadania nie później niż 10 dni roboczych przed rozpoczęciem realizacji zadania.
 
 
V.  Warunki i termin składania ofert
1. W konkursie mogą brać udział podmioty określone w art. 11 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, których cele statutowe obejmują działalność w zakresie kultury fizycznej.
2. Podmioty uprawnione do udziału w postępowaniu konkursowym składają pisemne oferty realizacji zadania wg wzoru określonego w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej  z dnia 17 sierpnia 2016 roku w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz.U.2016.1300).
3. Do oferty należy dołączyć:
  • kopię aktualnego odpisu z rejestru lub wyciąg z ewidencji (w przypadku KRS nie ma tego obowiązku, jedynie zaleca się jego załączenie) lub innego dokumentu potwierdzającego status prawny oferenta;
  • dokument potwierdzający upoważnienie do działania w imieniu oferenta – w przypadku wyboru innego sposobu reprezentacji podmiotu niż wynikający z KRS lub innego właściwego rejestru;
  • w przypadku realizacji zadania we współpracy z innymi podmiotami należy załączyć dokument potwierdzający współpracę.
4. Oferty należy składać w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp., ul. Sikorskiego 3-4, 66-400 Gorzów Wlkp., w kopertach opatrzonych wizytówką stanowiącą załącznik do niniejszego ogłoszenia w terminie do 14.04.2017 r. do godz. 15.30 (decyduje data wpływu).
5. Druk oferty realizacji zadania można pobrać ze strony internetowej www.bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/ - zakładka „Organizacje pozarządowe”/„Ogłoszenia o otwartych konkursach ofert”.
6. Oferta i wyżej wymienione załączniki powinny być podpisane przez osoby wskazane w Krajowym Rejestrze Sądowym lub innym równoważnym dokumencie, posiadające na dzień składania oferty prawo reprezentacji oferenta.
7. Dokumenty (oferta i załączniki) powinny być podpisane przez osoby wskazane w Krajowym Rejestrze Sądowym lub innym równoważnym dokumencie, posiadające na dzień składania oferty prawo reprezentacji oferenta (czytelny podpis lub parafka wraz z imienną pieczątką osoby podpisującej).
8. W przypadku składania kopii dokumentów powinny być one potwierdzone za zgodność z oryginałem przez jedną z osób mających prawo do reprezentacji oferenta, na pierwszej stronie dokumentu z zastosowaniem formuły: „Za zgodność z oryginałem strony od … do …”, bądź na każdej ze stron.
9. W przypadku udzielenia pełnomocnictwa oferta oraz załączniki mogą być podpisywane przez osoby w nim wskazane.
10. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
11. W przypadku składania więcej niż jednej oferty w konkursie do każdej należy dołączyć komplet załączników, o których mowa powyżej.
 
 
VI. Termin, tryb i kryteria stosowane przy dokonywaniu wyboru ofert
1. Wybór ofert zostanie dokonany w ciągu 40 dni od upływu terminu na ich składanie.
2. Postępowanie konkursowe prowadzone będzie w oparciu o zasady i kryteria określone w rozdziale 6 uchwały w sprawie uchwalenia Programu Współpracy Miasta Gorzowa Wlkp. z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami na rok 2017.
3. Ocena formalna i merytoryczna dokonywana będzie na podstawie karty oceny ofert, stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.
4. Oferty niespełniające wymogów formalnych będą mogły być uzupełnione w terminie 7 dni od dnia wezwania oferenta do uzupełnienia. Wezwanie będzie dostarczone pocztą elektroniczną na adres e-mail podany w ofercie.
5. Uzupełnieniu podlegać będą wyłącznie następujące braki i uchybienia formalne: brak podpisu/podpisów osoby/osób upoważnionych pod ofertą; brak lub niepoprawne pełnomocnictwo do składania oświadczenia woli w imieniu oferenta; brak wymaganych załączników do oferty, wskazanych w ogłoszeniu konkursowym; brak poświadczenia kopii dokumentów „za zgodność z oryginałem”.
6. Merytorycznej oceny dokona Komisja Konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.
7. Maksymalna liczba punktów, jaką można w sumie uzyskać po dokonaniu oceny merytorycznej wynosi 30 punktów. Oferty, które uzyskają mniej niż 18 punktów nie będą rekomendowane przez Komisję Konkursową do dofinansowania. Oferty, które zdobędą największą liczbę punktów, zostaną zarekomendowane do dofinansowania w pierwszej kolejności, aż do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację zadań.
8. Ocena Komisji wraz z propozycją wysokości dotacji zostanie przekazana Prezydentowi Miasta, który podejmie ostateczną decyzję. Od tej decyzji nie stosuje się trybu odwoławczego.
 
 
VII. Informacja o zrealizowanych zadaniach tego samego rodzaju w 2016 r. oraz wysokości dotacji przekazanej na ich realizację.
W 2016 roku nie realizowano tego rodzaju zadań
 
VIII. Postanowienia końcowe
1. Wyłoniony pod rygorem rozwiązania umowy podmiot będzie zobowiązany do:
  1. zamieszczania we wszystkich drukach i materiałach reklamowych związanych z realizacją zadania logo obchodów 760-lecia Miasta oraz informacji o tym, że zadanie jest dotowane przez Miasto Gorzów Wlkp.:
  • w celu otrzymania logo Zleceniobiorca zobowiązany będzie do kontaktu z Wydziałem Promocji i Informacji poprzez adres e-mail: ,
  • po zastosowaniu logo na wszystkich niezbędnych materiałach Zleceniobiorca zobowiązany będzie do przesłania projektów do akceptacji Zleceniodawcy do Wydziału Promocji i Informacji na adres e-mail: .
  1. dostarczenia na wezwanie właściwej komórki organizacyjnej Urzędu Miasta oryginałów dokumentów (faktur, rachunków) oraz dokumentacji, o której mowa wyżej, celem kontroli prawidłowości wydatkowania dotacji oraz kontroli prowadzenia właściwej dokumentacji z nią związaną;
  2. kontrola, o której mowa wyżej nie ogranicza praw Miasta do kontroli całości realizowanego zadania pod względem finansowym i merytorycznym.
2. Wyniki konkursu przedstawione będą na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. oraz opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej Miasta.

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Miasto Gorzów
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Dawid Kuraszkiewicz
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2017-03-24
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Dawid Kuraszkiewicz
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2017-03-24 07:43:36
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2017-03-24 07:45:49
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2017-04-03 13:44:51
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
2458 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »

Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. ogłasza 28.02.2017 r. otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu rewitalizacji

Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. ogłasza 28.02.2017 r. otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu rewitalizacji

Działając na podstawie art. 11 ust. 1 i 2 oraz art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U.2016.1817 t.j.), uchwały Nr XXXV/440/2016 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 29 listopada 2016 r. w sprawie uchwalenia Programu Współpracy Miasta Gorzowa Wlkp. z organizacjami pozarządowymi na rok 2017  (Dz. Urz. Woj. Lubuskiego z 2016r., poz. 2696)
 
 
 
Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp.
ogłasza
28.02.2017 r.
otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu rewitalizacji
 
I. Rodzaj zadania: Budowanie włączenia społecznego w obszarze rewitalizacji dzięki uczestnictwu w kulturze lub aktywności sportowej
 
Nazwy zadań:
 
Nr zadania
Nazwa zadania
Opis
1.
KULTURA BEZ BARIER
Przedsięwzięcia animacyjno – artystyczne, realizowane na obszarze rewitalizacji,  skierowane do osób z ograniczonym dostępem do kultury z różnych przyczyn, np. wykluczenie społeczne, wiekowe, ekonomiczne. Wydarzenia skłaniające uczestników do wchodzenia w interakcje społeczne i umacniające w uczestnikach – amatorach wiarę we własne siły.
2.
ANIMATOR SPORTU I REKREACJI DZIECI I MŁODZIEŻY
Regularne zajęcia sportowo – rekreacyjne dla dzieci i młodzieży, realizowane na obszarze rewitalizacji, uwzględniające powszechną dostępność, przełamywanie barier w dostępie do sportu z powodów ekonomicznych i/lub ograniczonej sprawności fizycznej.
3.
AKTYWNA RODZINA
Jednorazowe lub cykliczne przedsięwzięcia sportowe, realizowane na obszarze rewitalizacji, kierowane do gorzowskich rodzin uwzględniające powszechną dostępność, przełamywanie barier w dostępie do sportu z powodów ekonomicznych lub wiekowych.
 
II. Wysokość środków publicznych przeznaczonych w roku 2017 na realizację ww. zadań:
 
  1. Na realizację wyżej wymienionych zadań w roku 2017 planuje się przeznaczyć kwotę: 75 000,00 zł, w tym:
    1) na zadanie nr 1 – 25 000,00 zł;
    2) na zadania nr 2 i 3 – 50 000,00 zł.
2. Kwota może ulec zmianie w przypadku stwierdzenia, że zadania można zrealizować mniejszym kosztem lub zaistnieje konieczność zmiany budżetu w części przeznaczonej na realizację zadań z przyczyn trudnych do przewidzenia w dniu ogłoszenia konkursu. 
 
III. Zasady przyznawania dotacji – zlecenia wykonania zadania
 
  1. Zlecenie zadania i udzielenie dotacji następuje z zastosowaniem przepisów art. 16 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
  2. Zadanie w ramach konkursu zlecane jest w formie wspierania zadania, przy czym wkład własny finansowy oferenta (środki własne i/lub środki z innych źródeł) powinien wynosić nie mniej niż 10% kwoty wnioskowanej dotacji.
  3. Wysokość dotacji może być niższa niż wnioskowana w ofercie. W takim przypadku oferentowi przysługuje prawo negocjacji zmniejszenia zakresu rzeczowego lub rezygnacji z jego realizacji.
  4. Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. może odmówić podmiotowi wyłonionemu w konkursie przyznania dotacji i podpisania umowy w przypadku, gdy okaże się, że podmiot lub jego reprezentanci utracą zdolność do czynności prawnych lub zostaną ujawnione nieznane wcześniej okoliczności podważające wiarygodność merytoryczną lub finansową oferenta.
  5. Szczegółowe i ostateczne warunki realizacji, finansowania i rozliczania zadania reguluje umowa zawarta pomiędzy oferentem a Miastem Gorzów Wlkp.
 
IV. Termin i warunki realizacji zadania
 
  1. Zadanie winno być zrealizowane w okresie między 10 kwietnia a 31 grudnia 2017 roku z zastrzeżeniem, iż szczegółowe terminy wykonania zadania określone zostaną w umowie.
  2. Zadanie winno być zrealizowane z najwyższą starannością zgodnie z zawartą umową oraz obowiązującymi standardami i przepisami w zakresie opisanym w ofercie.
  3. Warunki realizacji zadania:
    1) zadania określone w pkt. I. muszą być realizowane na obszarze rewitalizacji, przyjętym uchwałą Nr XXVIII/367/2016 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 29 czerwca 2016r. w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji miasta Gorzowa Wielkopolskiego, składającym się z czterech podobszarów:
    a) R1 – Nowe Miasto – Centrum;
    b) R2 – Osiedle Słoneczne;
    c) R3 – Zamoście;
    d) R4 – Zakanale;
 
ulica
Zakres numeryczny
obszar
30 Stycznia
1-16 (2a,14a, 15a), 18-32
R1
Adama Mickiewicza
5-17 (6a, 7a, 12a-b, 13a, 15a), 19, 21-33 (23a), 37
R1
Aleja Konstytucji 3 Maja
9-11 (10a-d)
R1
Aleje 11 Listopada
82a, 82b, 92-98, 113, 130, 141
R2
Armii Polskiej
11-41
R1
Bohaterów Warszawy
1
R1
Bolesława Chrobrego
1-34 (2a, 20a)
37, 38, 44-45
R1
Bolesława Krzywoustego
1-11 (4a) 14-22
R1
Bracka
5-7, 67
R3
Budowlanych
2, 4, 6, 8-13, 15, 20
R3
Chodkiewicza Karola
1, 5-6, 26-31 (28a)
R1
Chyża
1
R1
Dworcowa
1-14  (8a)
R1
Dzieci Wrzesińskich
1-8
R1
Dziewięciu Muz
10
R1
Edwarda Borowskiego
1-3, 6-17, 20-38, 41-42
R1
Ewarysta Estkowskiego
3, 15-17
R1
Fabryczna
1-3, 5, 12, 19-21, 33-51, 53-64, 177
R3
Franciszka Walczaka
1-12 (1a, 2a-b, 6a, 12a-g)
R1
Franklina Roosevelta
15-16, 20
R1
Garbary
3-10 (6a-b), 11-19
R1
Gen. Jarosława Dąbrowskiego
3, 5-18 (7a, 13 a-d), 20 – 21 (20b), 23-27 (26a), 29-35
R1
Gen. Władysława Sikorskiego
3-8, 10-24 (20c)
26-28, 30,
32-55 (35a, 40a, 41a)
74-76, 78-85
87-91, 93-100, 106-107, 109-111, 115-144 (140a)
R1
Góra Powstańców
4-5, 7, 13, 19, 21
R1
Grobla
1-6 (4a), 8-9, 11-15 (12a), 17-31 (19a, 26a,31a-b), 33, 35-39, 63-68 (67a, 68a) 70, 75
R3
Gwiaździsta
1-8, 10, 12, 12a, 14, 16, 18, 20, 22, 24
R2
Hawelańska
3-11
R1
Jasna
1-6
R3
Józefa Wybickiego
6-7
R1
Juliusza Słowackiego
1-7 (1a-b)
R1
Kard. Stefana Wyszyńskiego
1, 3-4, 6, 8, 10-24 (18b-e, 20a, 22a, 24a), 26-37 (26a, 36a) 39, 41, 83, 85, 87, 89, 91, 93, 97, 99, 101
R1
Kazimierza Jagiellończyka
1, 3-8, 10, 13, 13a, 17
R1
Kazimierza Wielkiego
1-8 (2a-b, 7a), 10, 12-16, 18, 20, 22, 24, 26
R1
Kobylogórska
103-116 (106a, 108a, 109a-c), 121-123
R4
Kolejowa
1-2, 5-11
R3
Koniawska
2, 4-10 (5a, 7a, 8a)
R4
Kosynierów Gdyńskich
7-12, 50- 73 (51h, 71a), 75-82, 86, 88-94 (92a), 98, 100-109
R1
Krótka
6-8 (8a), 10-14 (10a), 15a, 16-19, 21-23, 23a-c, 26-37
R4
Kwiatowa
55
R3
Ludwika Waryńskiego
1-27
R3
Lutycka
3, 5-6, 8
R1
Łazienki
1-4, 6-7
R1
Łużycka
1-8, 25, 31-35
R1
Małopolska
6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24
R3
Mazowiecka
14-15
R3
Michała Drzymały
10-12, 14-15, 16, 17-28 (26a), 31-34, 36-40, 44-45
R1
Mieszka I
1-33 (24a, 28a) 39-70 (41a, 43a)
R1
Młyńska
1-4 (2a), 7-8, 11-12, 16-17
R1
Mostowa
1-4, 12-13
R1
Nadbrzeżna
1, 17-18, 21, 32
R1
Obotrycka
1, 5-16 (11a)
R1
Ogrodowa
2-10 (9a)
R1
Olimpijska
3, 7
R2
Owcza
3 (3b) 5-7 (7b), 9 (9a-b), 10-11, 16, 20, 22, 24
R3
Pionierów
1, 3-8 (8a)
R1
Piotra Wawrzyniaka
3-7, 13-24 (24b), 26-31 (30a), 33, 37, 49-58, 60-69 (66a) (50a), 71-80
R3
Plac Słoneczny
1-20 (17a), 21 a-g, 22a-e, 23 a-c, 33
R2
Plac Staromiejski
1-6
R1
Planetarna
2, 4, 6, 8, 12, 14, 16, 18, 20
R2
Pocztowa
1-20
R1
Polarna
1,7
R2
Portowa
3, 5-7, 9
R3
Prosta
1-4 (1 a-b, 3a), 8-9
R3
Przemysłowa
1-2, 10, 17a-b, 18, 21-50 (34a, 35a), 53
R3
Rzeźnicka
1
R1
Składowa
2, 4, 6, 9, 11
R1
Słoneczna
1-3, 6-7, (7a-h), 10, 11, 16-17, 32-96 (62a, 63a)
R2
Spichrzowa
1, 3-6, 8
R1
Spokojna
1-11 (8a,9a), 14, 16-17, 65-70, 72-73
R3
Spółdzielców
1-7, 9, 11, 13
R3
Stanisława Cichońskiego
1, 4-5
R1
Stanisława Moniuszki
44-45
R1
Stara
2
R1
Strzelecka
6-9, 12-19, 25
R1
Szkolna
1-5 (1a)
R1
Szpitalna
2-3
R1
Śląska
1-20 (7a, 8a, 9a, 10a, 11a, 12a), 31-35, 37-38, 40-42, 64c, 65-74 (67a), 76-84 (77a-c, 84 a-b), 88-89, 91-92, 95-96, 104-106
R3
Św. Jerzego
8-11, 26
R3
Targowa
2, 7, 9-11 (9a, 11a)
R3
Teatralna
2, 4-9 (6a), 12-13, 18, 20-22, 25-26 (25c), 28, 30 32, 35, 38, 46, 49
R1
Towarowa
1-13 (6a, 13 a-b), 15-21
R3
Wał Okrężny
6-8 (8a), 15a, 16-19, 21-23, 23a-c, 26-37
R3
Warszawska
1,  6,  8,  10, 12, 14, 16, 18-19, 28, 33, 35-36, 38, 40, 42, 45-46, 48
R1
Wąska
2, 4, 6
R3
Wełniany Rynek
1-8, 10, 12, 14, 16, 18
R1
Władysława Jagiełły
3 (3a-b), 5, 7, 9, 11, 13, 15
R1
Władysława Łokietka
1-26 (9a), 28-29, 31-37
R1
Wodna
1-13
R1
Woskowa
1a-c, 3
R3
Zabytkowa
4-5, 8-9, 11-12
R1
Zacisze
2,4
R1
Zaułek
1
R1
Zbąszyńska
1-3, 14-18
R4
Zbigniewa Herberta
1,3
R1
Zielona
15-21, 26, 32-34, 41-42, 44-46, 53-58 (53a)
R3
Zygmunta Krasińskiego
1-11 (7a)
R1
Żerańska
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16
R3
 
* szczegółowe informacje dotyczące obszaru rewitalizacji oraz Gminnego Programu Rewitalizacji Gorzów 2025+ uzyskać można w Biurze Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp., ul. Sikorskiego 5 (dawny „Lamus”), e-mail: , tel. 95 7355 685
 
2) zadanie winno być realizowane na przynajmniej jednym z czterech podobszarów, wskazanych powyżej;
3) zadanie winno odpowiadać na zdiagnozowane problemy społeczne, występujące w obszarze rewitalizacji, sformułowane w Gminnym Programie Rewitalizacji Gorzów 2025+, dostępnym w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce „Rewitalizacja Miasta” http://bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/system/obj/10551_4DF966E7-23DB-470F-BF25-6755C81D8848.compressed.pdf oraz w Biurze Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji;
4) adresatami zadania muszą być mieszkańcy Gorzowa Wlkp., w szczególności mieszkańcy obszaru rewitalizacji;
5) w przypadku przyznania dotacji mniejszej od wnioskowanej oferent będzie zobowiązany do złożenia deklaracji przystąpienia do realizacji zadania publicznego w ciągu 14 dni od dnia opublikowania wyników konkursu w Biuletynie Informacji Publicznej. Niedotrzymanie powyższego terminu jest równoznaczne z rezygnacją oferenta z przyznanej dotacji.
6) W przypadku zdeklarowania przez oferenta przyjęcia dotacji mniejszej od wnioskowanej oferent będzie zobowiązany do przedłożenia aktualizacji harmonogramu/kosztorysu/zakresu zadania nie później niż 10 dni roboczych przed rozpoczęciem realizacji zadania.
 
V.  Warunki i termin składania ofert
1. W konkursie mogą brać udział podmioty określone w art. 11 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, których cele statutowe obejmują:
1) w przypadku zadania nr 1 – działalność w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego;
2) w przypadku zadań nr 2 i nr 3 – działalność w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.
2. Podmioty uprawnione do udziału w postępowaniu konkursowym składają pisemne oferty realizacji zadania wg wzoru określonego w Rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 roku w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz.U.2016.1300).
3. Do oferty należy dołączyć:
1) kopię aktualnego odpisu z rejestru lub wyciąg z ewidencji (w przypadku KRS nie ma tego obowiązku, jedynie zaleca się jego załączenie) lub innego dokumentu potwierdzającego status prawny oferenta;
2) dokument potwierdzający upoważnienie do działania w imieniu oferenta – w przypadku wyboru innego sposobu reprezentacji podmiotu niż wynikający z KRS lub innego właściwego rejestru;
3) w przypadku realizacji zadania we współpracy z innymi podmiotami należy załączyć dokument potwierdzający współpracę;
4) informację o planowanej ewaluacji zadania (forma, sposób przeprowadzenia ewaluacji zadania).
4. Oferty należy składać w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp., ul. Sikorskiego 3-4, 66-400 Gorzów Wlkp., w zamkniętych kopertach, opatrzonych napisem „Otwarty konkurs ofert z zakresu rewitalizacji” oraz numerem zadania (zgodnie z pkt. I, np. zadanie nr 1) – osobiście lub drogą pocztową w terminie do 21.03.2017 do godz. 17.00 (decyduje data wpływu).
5. Druk oferty realizacji zadania można pobrać ze strony internetowej www.bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/ - zakładka „Organizacje pozarządowe”/ „Ogłoszenia o otwartych konkursach ofert”.
6. Oferta i wyżej wymienione załączniki powinny być podpisane przez osoby wskazane w Krajowym Rejestrze Sądowym lub innym równoważnym dokumencie, posiadające na dzień składania oferty prawo reprezentacji oferenta.
7. Dokumenty winny być podpisane w sposób umożliwiający identyfikację osoby podpisującej (np. czytelny podpis lub parafka wraz z imienną pieczątką osoby podpisującej).
8. W przypadku składania kopii dokumentów powinny być one potwierdzone za zgodność z oryginałem przez jedną z osób mających prawo do reprezentacji oferenta, na pierwszej stronie dokumentu z zastosowaniem formuły: „Za zgodność z oryginałem strony od … do …”, bądź na każdej ze stron.
9. W przypadku udzielenia pełnomocnictwa oferta oraz załączniki mogą być podpisywane przez osoby w nim wskazane.
10. W przypadku braku w odpisie z KRS, w odpisie z innego rejestru lub ewidencji, danych dotyczących statutowej działalności, należy przedłożyć aktualny statut podmiotu lub inny równoważny dokument (jeśli przepisy dotyczące podmiotu nie nakładają obowiązku posiadania statutu).
11. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
12. W przypadku składania więcej niż jednej oferty w konkursie do każdej należy dołączyć komplet załączników, o których mowa powyżej.
 
VI. Termin, tryb i kryteria stosowane przy dokonywaniu wyboru ofert
 
1. Wybór ofert zostanie dokonany w ciągu maksymalnie 40 dni od upływu terminu na ich składanie.
2. Postępowanie konkursowe prowadzone będzie w oparciu o zasady i kryteria określone w rozdziale 6 Nr XXXV/440/2016 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 29 listopada 2016 r. w sprawie uchwalenia Programu Współpracy Miasta Gorzowa Wlkp. z organizacjami pozarządowymi na rok 2017  (Dz. Urz. Woj. Lubuskiego z 2016r., poz. 2696).
3. Ocena formalna i merytoryczna dokonywana będzie na podstawie karty oceny ofert, stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.
4. Oferty niespełniające wymogów formalnych będą mogły być uzupełnione w terminie siedmiu dni od dnia wezwania oferenta do uzupełnienia. Wezwanie będzie dostarczone pocztą elektroniczną na adres e-mail podany w ofercie.
5. Uzupełnieniu podlegać będą wyłącznie następujące braki i uchybienia formalne:
1) brak podpisu/ podpisów osoby/osób upoważnionych pod ofertą;
2) brak lub niepoprawne pełnomocnictwo do składania oświadczenia woli w imieniu oferenta;
3) brak wymaganych załączników do oferty, wskazanych w ogłoszeniu konkursowym;
4) brak poświadczenia kopii dokumentów „za zgodność z oryginałem”.
6. Merytorycznej oceny dokona Komisja Konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.
7. Maksymalna liczba punktów, jaką można w sumie uzyskać po dokonaniu oceny merytorycznej wynosi 31 punktów. Oferty, które uzyskają mniej niż 19 punktów nie będą rekomendowane przez Komisję Konkursową do dofinansowania. Oferty, które zdobędą największą liczbę punktów, zostaną zarekomendowane do dofinansowania w pierwszej kolejności, aż do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację zadań.
8.Ocena Komisji wraz z propozycją wysokości dotacji zostanie przekazana Prezydentowi Miasta, który podejmie ostateczną decyzję. Od tej decyzji nie stosuje się trybu odwoławczego.
 
VII.  Informacja o zrealizowanych zadaniach tego samego rodzaju w latach 2015 - 2017 oraz wysokości dotacji przekazanej na ich realizację
 
Nie dotyczy - tego rodzaju konkurs organizowany jest po raz pierwszy.
 
 
VIII. Postanowienia końcowe
 
  1. Wyłoniony podmiot będzie zobowiązany pod rygorem rozwiązania umowy do:
1) zamieszczania we wszystkich drukach i materiałach reklamowych związanych z realizacją zadania logo Miasta oraz informacji o tym, że zadanie jest dotowane przez Miasto Gorzów Wlkp.;
2) dostarczenia na wezwanie właściwej komórki organizacyjnej Urzędu Miasta oryginałów dokumentów (faktur, rachunków) oraz dokumentacji, o której mowa wyżej, celem kontroli prawidłowości wydatkowania dotacji oraz kontroli prowadzenia właściwej dokumentacji z nią związaną;
3) kontrola, o której mowa wyżej nie ogranicza praw Miasta do kontroli całości realizowanego zadania pod względem finansowym i merytorycznym.
      2. Wyniki konkursu przedstawione będą na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. oraz opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej Miasta.
 

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Miasto Gorzów
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Monika Józwa, Agata Maćkowiak, Dawid Kuraszkiewicz
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2017-02-28
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Monika Józwa, Agata Maćkowiak, Dawid Kuraszkiewicz
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2017-02-28 07:56:09
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2017-02-28 08:27:28
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2017-02-28 08:27:28
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
3050 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom w roku 2017

Akapit nr 1 - brak tytułu

Działając na podstawie art. 11 ust. 1 i 2 oraz art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2016r., poz. 1817), uchwały Nr XXXV/440/2016 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 29 listopada 2016r. w sprawie uchwalenia Programu Współpracy Miasta Gorzowa Wlkp. z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami na rok 2017 (Dz. Urz. Woj. Lubuskiego z 2016 r., poz. 2787), uchwały Nr XXXVII/416/2016 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 19 grudnia 2016r. w sprawie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii pod nazwą Miejskiego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom na rok 2017 i Ramowego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom na lata 2017-2020,
 
 
 
Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp.
ogłasza
w dniu 20 stycznia 2017r
 
otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom w 2017 roku
 
I.1 Cel operacyjny: Przygotowanie kadry realizującej program poprzez wzmocnienie kompetencji instytucji i osób odpowiedzialnych za realizację zadań wynikających z Programu:
 
  1. Rodzaj zadania: wspomaganie działalności instytucji, organizacji i osób fizycznych służącej rozwiązywaniu problemów alkoholowych i narkotykowych:
 
Lp.
Zadanie
Numer zadania
1.
Organizowanie szkoleń z zakresu programów rekomendowanych związanych z przeciwdziałaniem alkoholizmowi bądź przemocy.
 
Odbiorcami zadania powinni być przede wszystkim pracownicy:
  • Szkół i placówek oświatowo-wychowawczych,
  • Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie,
  • Policji,
  • Straży Miejskiej.
 
Wskaźniki:
  • liczba nauczycieli biorących udział w szkoleniach z zakresu profilaktyki uzależnień,
  • liczba zorganizowanych szkoleń dla profesjonalistów z zakresu profilaktyki szkolnej i środowiskowej,
  • liczba przeszkolonych osób, w tym realizatorów programów profilaktyki szkolnej i środowiskowej.
 
1/A
2.
Organizowanie szkoleń z zakresu programów rekomendowanych związanych z przeciwdziałaniem uzależnieniom od substancji psychoaktywnych.
 
Odbiorcami zadania powinni być przede wszystkim pracownicy:
  • Szkół i placówek oświatowo-wychowawczych,
  • Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie,
  • Policji,
  • Straży Miejskiej.
 
Wskaźniki:
  • liczba nauczycieli biorących udział w szkoleniach z zakresu profilaktyki uzależnień,
  • liczba zorganizowanych szkoleń dla profesjonalistów z zakresu profilaktyki szkolnej i środowiskowej,
  • liczba przeszkolonych osób, w tym realizatorów programów profilaktyki szkolnej i środowiskowej.
 
1/N
3.
Superwizja pracy klinicznej specjalistów i instruktorów terapii uzależnień od alkoholu.
 
Odbiorcami zadania powinni być przede wszystkim pracownicy:
  • Ośrodków leczenia uzależnień.
 
Wskaźniki:
  • liczba specjalistów i instruktorów terapii uzależnień objętych superwizją,
  • odsetek specjalistów i instruktorów terapii uzależnień objętych superwizją.
 
2/A
4.
Superwizja pracy klinicznej specjalistów i instruktorów terapii uzależnień.
 
Odbiorcami zadania powinni być przede wszystkim pracownicy:
  • Ośrodków leczenia uzależnień.
 
Wskaźniki:
  • liczba specjalistów i instruktorów terapii uzależnień objętych superwizją,
  • odsetek specjalistów i instruktorów terapii uzależnień objętych superwizją.
 
2/N
5.
Prowadzenie szkoleń, kursów specjalistycznych (zwłaszcza w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi bądź przemocy w rodzinie):
a. w zakresie pracy profilaktycznej z dziećmi, młodzieżą oraz rozwijanie umiejętności prowadzenia zajęć profilaktycznych organizowanych dla nauczycieli, pedagogów, psychologów – zwłaszcza przygotowanie kadry do realizacji programów rekomendowanych w Gorzowie,
b. finansowanie szkoleń dla pracowników instytucji samorządowych oraz innych osób kluczowych dla właściwej realizacji Programu,
c. wsparcie Policji, Straży Miejskiej i służb miejskich w realizacji zadań związanych z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych i/lub przemocy w rodzinie.
 
Odbiorcami zadania powinni być przede wszystkim pracownicy:
  • Policji,
  • Szkół i placówek oświatowo-wychowawczych,
  • Ośrodki zdrowia oraz poradni psychologiczno-pedagogiczne,
  • Instytucji samorządowych.
 
Wskaźniki:
  • liczba instytucji, którym udzielono wsparcia,
  • liczba osób uczestniczących w projektach realizowanych przez instytucje, którym udzielono wsparcia,
  • liczba uczestników szkoleń/konferencji z zakresu pomocy rodzinom z problemem alkoholowym oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie,
  • liczba przeprowadzonych szkoleń, spotkań, konferencji, seminariów.
 
3/A
6.
Prowadzenie szkoleń, kursów specjalistycznych (zwłaszcza w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu bądź szkodliwego używania substancji psychoaktywnych):
a. w zakresie pracy profilaktycznej z dziećmi, młodzieżą oraz rozwijanie umiejętności prowadzenia zajęć profilaktycznych organizowanych dla nauczycieli, pedagogów, psychologów – zwłaszcza przygotowanie kadry do realizacji programów rekomendowanych w Gorzowie,
b. finansowanie szkoleń dla pracowników instytucji samorządowych oraz innych osób kluczowych dla właściwej realizacji Programu,
c. wsparcie Policji, Straży Miejskiej i służb miejskich w realizacji zadań związanych z profilaktyką uzależnień i/lub szkodliwego używania substancji psychoaktywnych.
 
Odbiorcami zadania powinni być przede wszystkim pracownicy:
  • Policji,
  • Szkół i placówek oświatowo-wychowawczych,
  • Ośrodki zdrowia oraz poradni psychologiczno-pedagogiczne,
  • Instytucji samorządowych,
 
Wskaźniki:
  • liczba instytucji, którym udzielono wsparcia,
  • liczba osób uczestniczących w projektach realizowanych przez instytucje, którym udzielono wsparcia,
  • liczba uczestników szkoleń/konferencji z zakresu pomocy osobom uzależnionym bądź szkodliwie używającym substancji psychoaktywnych,
  • liczba przeprowadzonych szkoleń, spotkań, konferencji, seminariów,
 
3/N
 
I.2. Cel operacyjny: Prowadzenie bieżącej pracy w obszarze uzależnień poprzez: terapię, redukcję szkód, socjoterapię w tym profilaktykę szkolną i środowiskową oraz edukację publiczną.
 
  • Rodzaj zadania: redukcja szkód, rehabilitacja, zwiększanie dostępności opieki zdrowotnej i programów podnoszących jakość życia. Udzielanie rodzinom, w których występują problemy alkoholowe pomocy psychospołecznej i prawnej. Oddziaływania socjoterapeutyczne zwłaszcza prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii:
 
Lp.
Zadanie
Numer zadania
1.
Nawiązywanie i wzmacnianie współpracy służącej rozwiązywaniu problemów uzależnień, która powinna polegać w szczególności na wymianie informacji, konsultacjach, wspólnych inicjatywach na rzecz profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień, w szczególności na rzecz promocji i realizacji działań w tym zakresie.
Realizować zadanie można też poprzez organizowanie konferencji, szkoleń i narad, tworzenie forów wymiany informacji dla instytucji i osób zajmujących się realizacją zadań wynikających z Programu oraz adresatów programu, popularyzacją wiedzy o działającym systemie pomocowym w Gorzowie, tworzenie bazy najnowszych informacji na temat systemu pomocowego w Gorzowie Wlkp oraz bazy informacji
o możliwościach otrzymania pomocy.
 
Odbiorcami zadania powinni być przede wszystkim:
  • Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie,
  • Policję,
  • Szkoły i placówki oświatowo-wychowawcze,
  • Ośrodki leczenia uzależnień,
  • Ośrodki zdrowia oraz poradnie psychologiczno-pedagogiczne,
  • Organizacje pozarządowe oraz kościelne i wyznaniowe,
  • Inne podmioty i instytucje działające na rzecz rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii,
  • Instytucje samorządowe,
  • Partnerów zewnętrznych.
  • Stowarzyszenia abstynenckie oraz grupy samopomocowe
  • Instytucje kultury,
  • Kluby sportowe.
 
Wskaźniki:
  • liczba organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, którym zlecono realizację zadań publicznych,
  • liczba projektów realizowanych przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,
  • liczba wspólnych projektów realizowanych przez parę organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,
 
4/N
2.
Działalność środowisk abstynenckich.
 
Odbiorcami zadania powinni być przede wszystkim:
  • Uzależnieni od substancji psychoaktywnych,
  • Osoby wychodzące z uzależnienia,
  • Osoby współuzależnione,
  • Osoby utrzymujące trzeźwość.
 
Wskaźniki:
  • liczba osób korzystających z oferty stowarzyszeń abstynenckich.
 
4/A
3.
Działalność środowisk samopomocowych dla osób uzależnionych.
 
Odbiorcami zadania powinni być przede wszystkim:
  • Uzależnieni od substancji psychoaktywnych,
  • Osoby wychodzące z uzależnienia,
  • Osoby współuzależnione,
  • Osoby utrzymujące trzeźwość.
 
Wskaźniki:
  • liczba osób korzystających z oferty środowisk samopomocowych.
 
5/N
4.
Realizacja środowiskowych (pozaszkolnych, z wyłączeniem realizacji zadania w ramach placówki wsparcia dziennego) działań profilaktycznych w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i przemocy:
a. do dzieci i młodzieży z grup ryzyka oraz ich rodziców, np. programy animatorów podwórkowych, pedagogów ulicy, streetworking,
b. streetworking grup wykluczonych np. uzależnionych, bezdomnych, uchodźców.
 
Odbiorcami zadania powinni być przede wszystkim:
  • Młodzież i dzieci z grup o podwyższonym ryzyku bądź pochodzące z obszarów zdegradowanych,
  • Rodziny z grup o podwyższonym ryzyku bądź osoby pochodzące z obszarów zdegradowanych,
  • Uzależnieni od substancji psychoaktywnych,
  • Osoby współuzależnione,
  • Osoby wychodzące z uzależnienia,
  • Osoby wykluczone.
 
Wskaźniki:
  • liczba osób objętych pomocą w ramach pracy streetworkerów, animatorów podwórkowych czy pedagogów ulicy,
  • liczba osób objętych pomocą w ramach pracy streetworkerów.
 
5/A
5.
Realizacja środowiskowych (pozaszkolnych, z wyłączeniem realizacji zadania w ramach placówki wsparcia dziennego) działań profilaktycznych w zakresie zapobiegania problemowi uzależnienia bądź nadużywania substancji psychoaktywnych:
a. do dzieci i młodzieży z grup ryzyka oraz ich rodziców, np. programy animatorów podwórkowych, pedagogów ulicy, streetworking,
b. streetworking grup wykluczonych np. uzależnionych, bezdomnych, uchodźców.
 
Odbiorcami zadania powinni być przede wszystkim:
  • Młodzież i dzieci z grup o podwyższonym ryzyku bądź pochodzące z obszarów zdegradowanych,
  • Rodziny z grup o podwyższonym ryzyku bądź osoby pochodzące z obszarów zdegradowanych,
  • Uzależnieni od substancji psychoaktywnych,
  • Osoby współuzależnione,
  • Osoby wychodzące z uzależnienia,
  • Osoby wykluczone.
 
Wskaźniki:
  • liczba osób objętych pomocą w ramach pracy streetworkerów, animatorów podwórkowych czy pedagogów ulicy,
  • liczba osób objętych pomocą w ramach pracy streetworkerów.
 
6/N
6.
Programy pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej, readaptacyjnej  i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych alkoholu i pijących szkodliwie, zagrożonych przemocą, współuzależnionych, wykluczonych społecznie oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym.
 
Odbiorcami zadania powinni być przede wszystkim:
  • Osoby uzależnione bądź szkodliwie używające alkoholu bądź doświadczające przemocy lub będące jej sprawcami,
  • Osoby współuzależnione, wykluczone i zmarginalizowne,
  • Rodziny i osoby z rodzin w których występuje problem uzależnienia bądź przemocy.
 
Wskaźniki:
  • odsetek pacjentów zakładów lecznictwa odwykowego wykazujących poprawę w rok po zakończeniu programu psychoterapii uzależnienia (wskaźnik do programów readaptacyjnych),
  • liczba osób na programach readaptacyjnych (wskaźnik do programów readaptacyjnych),
  • liczba osób, które skorzystały ze specjalistycznej pomocy
    w związku z występującym problemem uzależnienia,
  • liczba osób, które skorzystały ze specjalistycznej pomocy
    w związku z występującym problemem przemocy,
  • liczba osób, które skorzystały ze specjalistycznej pomocy
    w związku z występującym problemem uzależnienia i przemocy.
 
6/A
7.
Programy pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej, readaptacyjnej  i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych i alkoholu (uzależnienie krzyżowe) bądź używających substancji psychoaktywnych szkodliwie, współuzależnionych, wykluczonych społecznie oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym.
 
Odbiorcami zadania powinni być przede wszystkim:
  • Osoby uzależnione bądź szkodliwie używające alkoholu, narkotyków bądź dopalaczy,
  • Osoby współuzależnione, wykluczone i zmarginalizowne,
  • Rodziny i osoby z rodzin w których występuje problem uzależnienia bądź przemocy.
 
Wskaźniki:
  • odsetek pacjentów zakładów lecznictwa odwykowego wykazujących poprawę w rok po zakończeniu programu psychoterapii uzależnienia (wskaźnik do programów readaptacyjnych),
  • liczba osób na programach readaptacyjnych
  • liczba osób, które skorzystały ze specjalistycznej pomocy
    w związku z występującym problemem uzależnienia.
 
 
 
7/N
8.
Rekomendowane programy profilaktyki uniwersalnej skierowane do rodziców, nauczycieli, opiekunów dzieci/młodzieży.
 
Odbiorcami zadania powinni być przede wszystkim:
  • Kadra pedagogiczna,
  • Młodzież/dzieci i rodzice.
 
Wskaźniki:
  • liczba nauczycieli biorących udział w programach z zakresu profilaktyki uzależnień,
  • liczba i rodzaj projektów skierowanych do nauczycieli,
  • liczba dzieci i młodzieży uczestniczącej w programach profilaktycznych,
  • liczba i rodzaj projektów skierowanych do rodziców,
  • liczba rodziców uczestniczących w projektach i programach profilaktycznych.
 
7/A
9.
Rekomendowane programy profilaktyki uniwersalnej skierowane do rodziców, nauczycieli, opiekunów dzieci/młodzieży.
 
Odbiorcami zadania powinni być przede wszystkim:
  • Kadra pedagogiczna,
  • Młodzież/dzieci i rodzice,
 
Wskaźniki:
  • liczba nauczycieli biorących udział w programach z zakresu profilaktyki uzależnień,
  • liczba i rodzaj projektów skierowanych do nauczycieli,
  • liczba dzieci i młodzieży uczestniczącej w programach profilaktycznych,
  • liczba i rodzaj projektów skierowanych do rodziców,
  • liczba rodziców uczestniczących w projektach i programach profilaktycznych,
 
8/N
10.
Rekomendowane programy profilaktyki selektywnej przy współpracy ze służbami i prokuraturą.
 
Odbiorcami zadania powinni być przede wszystkim:
  • Młodzież/dzieci mające za sobą próby używania substancji psychoaktywnych.
 
Wskaźniki:
  • liczba młodzieży uczestniczącej w rekomendowanych programach profilaktyki selektywnej,
 
8/A
11.
Rekomendowane programy profilaktyki selektywnej przy współpracy ze służbami i prokuraturą.
 
Odbiorcami zadania powinni być przede wszystkim:
  • Młodzież/dzieci mające za sobą próby używania substancji psychoaktywnych.
 
Wskaźniki:
  • liczba młodzieży uczestniczącej w rekomendowanych programach profilaktyki selektywnej,
 
9/N
12.
Działalność placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży, obozy socjoterapeutyczne w okresie zimowym i letnim. Obozy te powinny być integralnym elementem i stanowić uzupełnienie całorocznej pracy z dziećmi.
 
Odbiorcami zadania powinni być przede wszystkim:
  • Młodzież i dzieci z grup o podwyższonym ryzyku bądź pochodzące z obszarów zdegradowanych.
  • Rodziny młodzież i dzieci z grup o podwyższonym ryzyku bądź pochodzących z obszarów zdegradowanych.
 
Wskaźniki:
  • liczba dzieci i młodzieży z rodzin problemem alkoholowym biorącej udział w zajęciach odbywających się w placówkach realizujących program opiekuńczo-wychowawczych,
  • liczba dzieci i młodzieży biorącej udział w zajęciach odbywających się w placówkach realizujących program socjoterapeutyczny,
  • liczba osób korzystających z placówek udzielających specjalistycznego wsparcia ofiarom przemocy oraz placówek wsparcia dziennego realizujących programy dla dzieci dotkniętych problemem przemocy w rodzinie,
  • liczba dzieci i młodzieży wyjeżdżających na obóz socjoterapeutyczny,
  • odsetek dzieci i młodzieży uczęszczających na pogramy socjoterapeutyczne do placówek wsparcia dziennego wyjeżdżających na obóz socjoterapeutyczny.
 
9/A
13.
Działalność placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży, obozy socjoterapeutyczne w okresie zimowym i letnim. Obozy te powinny być integralnym elementem i stanowić uzupełnienie całorocznej pracy z dziećmi.
 
Odbiorcami zadania powinni być przede wszystkim:
  • Młodzież i dzieci z grup o podwyższonym ryzyku bądź pochodzące
    z obszarów zdegradowanych,
  • Rodziny młodzież i dzieci z grup o podwyższonym ryzyku bądź pochodzących z obszarów zdegradowanych.
 
Wskaźniki:
  • liczba dzieci i młodzieży z rodzin problemem uzależnieniowym biorącej udział w zajęciach odbywających się w placówkach realizujących program opiekuńczo-wychowawczych,
  • liczba dzieci i młodzieży biorącej udział w zajęciach odbywających się w placówkach realizujących program socjoterapeutyczny,
  • liczba dzieci i młodzieży wyjeżdżających na obóz socjoterapeutyczny,
  • odsetek dzieci i młodzieży uczęszczających na pogramy socjoterapeutyczne do placówek wsparcia dziennego wyjeżdżających na obóz socjoterapeutyczny,
 
10/N
14.
Profilaktyka selektywna i wskazująca wśród grup o największym poziomie ryzyka, w lokalizacjach o największym zagęszczeniu zachowań problemowych.
 
Odbiorcami zadania powinni być przede wszystkim:
  • Młodzież i dzieci mające kontakt z przemocą bądź złymi wzorcami używania alkoholu,
  • Osoby z grup ryzyka bądź wykluczone
  • Osoby z obszarów zdegradowanych (wyznaczonych w ramach rewitalizacji) bądź charakteryzujących się natężonym ubóstwem, przestępczością oraz o największym natężeniu strumieni świadczeń pomocy społecznej, czy lokalizacjach takich jak Szczecińska 25
 
Wskaźniki:
  • liczba młodzieży z grup zagrożonych  uczestniczącej w programach profilaktycznych,
  • liczba uczestników z grup zagrożonych  uczestniczącej w programach profilaktycznych,
  • liczba programów profilaktycznych dla młodzieży z grup zagrożonych.
10/A
15.
Profilaktyka selektywna i wskazująca wśród grup o największym poziomie ryzyka, w lokalizacjach o największym zagęszczeniu zachowań problemowych.
 
Odbiorcami zadania powinni być przede wszystkim:
  • Młodzież i dzieci mające kontakt z substancjami psychoaktywnymi,
  • Osoby z grup ryzyka bądź wykluczone,
  • Osoby z obszarów zdegradowanych (wyznaczonych w ramach rewitalizacji) bądź charakteryzujących się natężonym ubóstwem, przestępczością oraz o największym natężeniu strumieni świadczeń pomocy społecznej, czy lokalizacjach takich jak Szczecińska 25.
 
Wskaźniki:
  • liczba młodzieży z grup zagrożonych  uczestniczącej
    w programach profilaktycznych,
  • liczba uczestników z grup zagrożonych  uczestniczącej
    w programach profilaktycznych,
  • liczba programów profilaktycznych dla młodzieży z grup zagrożonych.
 
11/N
16.
Organizacja szkoleń, warsztatów, seminariów i konferencji w zakresie profilaktyki uzależnień, rozwiązywania problemów alkoholowych, przeciwdziałania narkomanii oraz przemocy w rodzinie dla osób zajmujących się wymienioną problematyką oraz/lub dla młodzieży, w tym dotyczących tematyki środowiskowych (pozaszkolnych) działań profilaktycznych w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii.
 
Odbiorcami zadania powinni być przede wszystkim:
  • Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie,
  • Policję,
  • Straż Miejską,
  • Szkoły i placówki oświatowo-wychowawcze,
  • Ośrodki leczenia uzależnień,
  • Ośrodki zdrowia oraz poradnie psychologiczno-pedagogiczne,
  • Organizacje pozarządowe oraz kościelne i wyznaniowe,
  • Inne podmioty i instytucje działające na rzecz rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii,
  • Instytucje samorządowe,
  • Partnerów zewnętrznych,
  • Stowarzyszenia abstynenckie oraz grupy samopomocowe,
  • Dzieci i młodzież.
 
Wskaźniki:
  • liczba szkoleń, warsztatów, seminariów i konferencji.
  • liczba uczestników szkoleń/konferencji z zakresu pomocy rodzinom z problemem alkoholowym oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz uzależnień.
 
11/A
 
Odbiorcy oraz wskaźniki efektywności konkretnych zadań zostały wyznaczone na podstawie uchwały Nr XXXVII/416/2016 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 19 grudnia 2016r. w sprawie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii pod nazwą Miejskiego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom na rok 2017 i Ramowego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom na lata 2017-2020. Odbiorcy i wskaźniki powinni zostać opisani w ofercie stosownie do wykonywanych działań.
 
II. Wysokość środków publicznych przeznaczonych w roku 2017 na realizację ww. zadań:
 
  1. Na realizację wyżej wymienionych zadań w roku 2017 planuje się przeznaczyć następujące kwoty:
  1. na zadania z obszaru profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych -  250 000,00 zł;
  2. na zadania z obszaru przeciwdziałania narkomanii – 200 000,00 zł.
  1. Kwoty mogą ulec zmianie w przypadku stwierdzenia, że zadania można zrealizować mniejszym kosztem lub zaistnieje konieczność zmniejszenia budżetu w części przeznaczonej na realizację zadań z przyczyn trudnych do przewidzenia w dniu ogłoszenia konkursu.
  2. Koszty zadania powinny być:
  1. bezpośrednio związane z jego realizacją i niezbędne do jego realizacji;
  2. racjonalnie skalkulowane w oparciu o ceny rynkowe.
 
III. Zasady przyznawania dotacji – zlecenia wykonania zadania
 
  1. Zlecenie zadania i udzielenie dotacji następuje z zastosowaniem przepisów art. 16 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
  2. Zadanie w ramach konkursu zlecane jest w formie wspierania zadania, przy czym wkład własny finansowy oferenta (środki własne i/lub środki z innych źródeł) powinien wynosić nie mniej 5% kosztów ogółem realizowanego zadania.
  3. Jeden podmiot uprawniony może złożyć tylko jedną ofertę na każde z wybranych zadań określonych w pkt. I.1 oraz dwie oferty określone w pkt. I.2. W przypadku złożenia więcej niż dwóch ofert na dane zadanie rozpatrywana jest tylko ta, która została złożona wcześniej (zgodnie z numerem rejestracyjnym w dzienniku korespondencyjnym Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.).
  4. Wysokość dotacji może być niższa niż wnioskowana w ofercie. W takim przypadku oferentowi przysługuje prawo negocjacji zmniejszenia zakresu rzeczowego lub rezygnacji z jego realizacji.
  5. Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. może odmówić podmiotowi wyłonionemu w konkursie przyznania dotacji i podpisania umowy w przypadku, gdy okaże się, że podmiot lub jego reprezentanci utracą zdolność do czynności prawnych lub zostaną ujawnione nieznane wcześniej okoliczności podważające wiarygodność merytoryczną lub finansową oferenta.
  6. Szczegółowe i ostateczne warunki realizacji, finansowania i rozliczania zadania reguluje umowa zawarta pomiędzy oferentem a Miastem Gorzów Wlkp.
 
IV. Termin i warunki realizacji zadania
 
  1. Zadanie winno być zrealizowane w okresie między 1 marca a 31 grudnia 2017 roku z zastrzeżeniem, iż szczegółowe terminy wykonania zadania określone zostaną w umowie.
  2. Zadanie winno być zrealizowane z najwyższą starannością zgodnie z zawartą umową oraz obowiązującymi standardami i przepisami w zakresie opisanym w ofercie.
  3. Warunki realizacji zadania:
  1. adresaci – wyłącznie mieszkańcy Gorzowa Wlkp.;
  2. kwalifikacje realizatorów – stosowne do charakteru realizowanego zadania.
 
V.  Warunki i termin składania ofert
 
  1. W konkursie mogą brać udział podmioty określone w art. 11 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, których cele statutowe obejmują działalność w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.
  2. Podmioty uprawnione do udziału w postępowaniu konkursowym składają pisemne oferty realizacji zadania wg wzoru określonego w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 roku w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (t.j. Dz. U. z 2016r., poz. 1300).
  3. Do opieczętowanej i podpisanej oferty należy dołączyć:
  1. kopię aktualnego odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego, innego rejestru lub ewidencji;
  2. w przypadku wyboru innego sposobu reprezentacji podmiotów składających ofertę wspólną
    niż wynikający z Krajowego Rejestru Sądowego lub innego właściwego rejestru – dokument potwierdzający upoważnienie do działania w imieniu oferenta (-ów);
  3. informację o przeprowadzonej ewaluacji zadania – w przypadku jego realizowania w latach ubiegłych;
  4. informację o planowanej ewaluacji zadania (forma, sposób przeprowadzenia ewaluacji zadania z załączonymi narzędziami służącymi do ewaluacji np. ankieta);
  5. scenariusz programu profilaktycznego – o ile dotyczy oferty.
  1. Do oferty wskazane jest dołączyć (nie jest wymogiem obligatoryjnym) informację na temat osiągniętych rezultatów jakościowych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Oferent, który wykaże sukcesy w przedmiocie konkursu będzie premiowany dodatkowymi punktami.
  2. W przypadku zadań 4/A, 4/N, 5/A, 5/N, 6/A, 6/N, 7/A, 7/N, 8/A, 8/N, 9/A, 9/N, 10/A i 10/N - przy czym nie są to wymogi obligatoryjne lecz będą premiowane przy ocenie oferty dodatkowymi punktami - należy w ofercie uwzględnić:
    1. W przypadku realizacji zajęć grupowych preferowana liczebność grupy to 10 – 15 osób, w przypadku zajęć o charakterze socjoterapeutycznym dopuszcza się liczebność grupy min. 6 osób.
    2. W przypadku realizacji zajęć grupowych w ofercie powinien zostać przedstawiony program poszczególnych zajęć grupowych uwzględniający m. in. zakres tematyczny, planowaną liczbę spotkań, liczbę godzin oraz planowaną liczbę uczestników.
    3. W przypadku realizacji zajęć grupowych lub indywidualnych w kosztorysie i harmonogramie winny być uwzględnione informacje dotyczące przewidzianych do realizacji rodzajów zajęć np. wyszczególnienie poszczególnych rodzajów zajęć indywidualnych i/lub grupowych.
    4. Oferent gwarantuje wartość merytoryczną oferty, w szczególności poprzez realizację zadania przez osoby posiadające stosowne, udokumentowane kwalifikacje zawodowe,
      z udziałem osób posiadających stosowne, udokumentowane kwalifikacje zawodowe i/lub poprzez zabezpieczenie nadzoru merytorycznego nad projektem ze strony osób posiadających stosowne, udokumentowane kwalifikacje zawodowe, właściwych instytucji, podmiotów, służb, itp.
    5. Osoby realizujące działania merytoryczne powinny posiadać wiedzę na temat: uzależnienia od alkoholu, innych substancji psychoaktywnych, picia ryzykownego i szkodliwego, eksperymentowania/nadużywania substancji psychoaktywnych, współuzależnienia, zjawiska przemocy w rodzinie, zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży, sytuacji dzieci w rodzinie
       z problemem alkoholowym, narkotykowym – stosowne do wykonywanych działań.
    6. Preferowane jest uzasadnienie w ofercie potrzeby realizacji zadania, w tym przeprowadzona diagnoza sytuacji i potrzeb adresatów (np. badania, ankiety, wywiady z odbiorcami zadania).
    7. Preferowana jest zgodność zadania z rekomendacjami PARPA/ Europejskimi Standardami w Profilaktyce Uzależnień/ standardami działań stowarzyszeń abstynenckich – stosowne do wykonywanych działań.
  3. Oferty należy składać w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp., ul. Sikorskiego 3-4, 66-400 Gorzów Wlkp., w zamkniętych kopertach, opatrzonych napisem „Otwarty konkurs ofert z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom” oraz numerem zadania (zgodnie z pkt. I, np. zadanie nr 2/A) – osobiście lub drogą pocztową w terminie do 10.02.2017 r. do godz. 14.30 (decyduje data wpływu). Na kopercie należy również podać nazwę i adres oferenta.
  4. Druk oferty realizacji zadania można pobrać ze strony internetowej www.bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/ .
  5. Oferta i wyżej wymienione załączniki powinny być podpisane przez osoby wskazane w Krajowym Rejestrze Sądowym lub innym równoważnym dokumencie, posiadające na dzień składania oferty prawo reprezentacji oferenta.
  6. Dokumenty winny być podpisane w sposób umożliwiający identyfikację osoby podpisującej
    (np. czytelny podpis lub parafka wraz z imienną pieczątką osoby podpisującej).
  7. W przypadku składania kopii dokumentów powinny być one potwierdzone za zgodność
    z oryginałem przez jedną z osób mających prawo do reprezentacji oferenta, na pierwszej stronie dokumentu z zastosowaniem formuły: „Za zgodność z oryginałem strony od … do …”, bądź na każdej ze stron.
  8. W przypadku udzielenia pełnomocnictwa oferta oraz załączniki mogą być podpisywane przez osoby w nim wskazane.
  9. W przypadku braku w odpisie z KRS, w odpisie z innego rejestru lub ewidencji, danych dotyczących statutowej działalności, należy przedłożyć aktualny statut podmiotu lub inny równoważny dokument (jeśli przepisy dotyczące podmiotu nie nakładają obowiązku posiadania statutu).
  10. W przypadku niespełnienia jednego z obligatoryjnych wymogów oferta (złożona na innym druku, niekompletna, niezgodna z ogłoszeniem konkursowym lub złożona po terminie) zostanie odrzucona z przyczyn formalnych.
  11. W przypadku składania więcej niż jednej oferty w konkursie do każdej należy dołączyć komplet załączników, o których mowa powyżej.
 
VI. Termin, tryb i kryteria stosowane przy dokonywaniu wyboru ofert
 
  1. Wybór ofert zostanie dokonany w ciągu 30 dni od upływu terminu na ich składanie.
  2. Postępowanie konkursowe prowadzone będzie w oparciu o zasady i kryteria określone w rozdziale 6 uchwały Nr XXXV/440/2016 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 29 listopada 2016r. w sprawie uchwalenia Programu Współpracy Miasta Gorzowa Wlkp. z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami na rok 2016 (Dz. Urz. Woj. Lubuskiego z 2016 r., poz. 2696),
  3. Do oceny merytorycznej dopuszczone zostaną oferty kompletne pod względem formalnym i złożone w terminie określonym w ogłoszeniu konkursowym. Nie przewiduje się możliwości uzupełniania złożonych ofert. Przewiduje się możliwość składania wyjaśnień w przypadku oczywistych błędów pisarskich.
  4. Ocena formalna i merytoryczna dokonywana będzie na podstawie karty oceny ofert, stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.
  5. Maksymalna liczba punktów, jaką można w sumie uzyskać po dokonaniu oceny merytorycznej wynosi 35 punktów. Oferty, które uzyskają mniej niż 21 punktów nie będą rekomendowane przez Komisję Konkursową do dofinansowania. Oferty, które zdobędą największą liczbę punktów, zostaną zarekomendowane do dofinansowania w pierwszej kolejności, aż do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację zadań.
 
VII.  Informacja o zrealizowanych zadaniach tego samego rodzaju w 2015r. i 2016r. oraz wysokości dotacji przekazanej na ich realizację
 
ROK 2015
 
Rodzaj zadania
Kwota dotacji
w ramach otwartych konkursów ofert dla organizacji pozarządowych
Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych (28 zadań publicznych)
343 000,00 zł
(w tym 50,000,00 zł regranting)
Prowadzenie placówki profilaktyki, terapii uzależnień oraz sprawowanie opieki nad osobami w stanie nietrzeźwości i po użyciu alkoholu
50 000,00 zł
Przeciwdziałanie narkomanii (16 zadań publicznych)
114 625,00 zł
 
z pominięciem otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych
Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych (5 zadań publicznych)
36 710,00 zł
Otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na organizację
XIII Miejskiej Kampanii Edukacyjno-Informacyjnej „Obudź się! – 2015”
Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych
31,555,00
 
 
ROK 2016
 
Rodzaj zadania
Kwota dotacji
w ramach otwartych konkursów ofert dla organizacji pozarządowych
Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych (28 zadań publicznych)
364,240.00 zł
Przeciwdziałanie narkomanii (14 zadań publicznych)
200 000,00 zł
z pominięciem otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych
Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych (3 zadania publiczne)
17 600,50 zł
XIV Miejskiej Kampanii Edukacyjno-Informacyjnej „Obudź się! – 2016”
Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych
72,000,00
 
 
VIII. Postanowienia końcowe
 
  1. Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. zastrzega sobie prawo odwołania konkursu z podaniem przyczyny jego odwołania.
  2. Wyłoniony podmiot będzie zobowiązany pod rygorem rozwiązania umowy do:
1) zamieszczania we wszystkich drukach i materiałach reklamowych związanych z realizacją zadania logo Miasta oraz informacji o tym, że zadanie jest dotowane przez Miasto Gorzów Wlkp.;
2) dostarczenia na wezwanie właściwej komórki organizacyjnej Urzędu Miasta oryginałów dokumentów (faktur, rachunków) oraz dokumentacji, o której mowa wyżej, celem kontroli prawidłowości wydatkowania dotacji oraz kontroli prowadzenia właściwej dokumentacji z nią związaną;
3) kontrola, o której mowa wyżej nie ogranicza praw Miasta do kontroli całości realizowanego zadania pod względem finansowym i merytorycznym.
 
      3. Wyniki konkursu przedstawione będą na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. oraz opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej Miasta.
 
 
 
 
Z up. Prezydenta Miasta
/-/
Radosław Sujak
Zastępca Prezydenta Miasta

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Miasto Gorzów
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Piotr Tubelewicz
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2017-01-20
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Piotr Tubelewicz
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2017-01-20 07:40:20
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2017-01-20 08:21:52
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2017-01-20 11:23:32
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
3648 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »

Konkurs z zakresu prowadzenia grupy opieki nad osobą zależną w ramach reintegracji społecznej

Akapit nr 1 - brak tytułu

Działając na podstawie art. 10 ust. 1 i 2 ustawy  z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym (t.j. Dz. U. z 2016r., poz. 1828),  art. 11 ust. 1 i 2 oraz art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2016r., poz. 1817), uchwały Nr XXXV/440/2016 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 29 listopada 2016r. w sprawie uchwalenia Programu Współpracy Miasta Gorzowa Wlkp. z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami na rok 2016 (Dz. Urz. Woj. Lubuskiego z 2016 r., poz. 2696), uchwały Nr XXXVII/416/2016 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 19 grudnia 2016r. w sprawie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii pod nazwą Miejskiego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom na rok 2017 i Ramowego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom na lata 2017-2020, uchwały Nr XXXVII/416/2016 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 19 grudnia 2016r. w sprawie ustalenia wysokości kwotę stanowiącą podstawę do ustalenia wysokości dotacji na działalność Centrum Integracji Społecznej w Gorzowie Wlkp. w 2017 roku
 
 
 
Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp.
ogłasza
w dniu 10 stycznia 2017r.
 
otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego
w  ramach  działalności  na  rzecz  reintegracji  zawodowej 
i  społecznej  osób  zagrożonych  wykluczeniem społecznym,
wynikającego z miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania
problemów alkoholowych w ramach:
wspierania zatrudnienia socjalnego w formie dofinansowania
centrum integracji społecznej
 
  1. Rodzaj zadania: 
Prowadzenie Centrum Integracji Społecznej dla mieszkańców miasta Gorzowa Wlkp., w szczególności dla osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających, w zakresie przygotowania zawodowego dla grupy opieki nad osobą zależną 15 osób.
 
Adresaci:
Osoby uzależnione bądź szkodliwie używające środków psychoaktywnych, bezrobotni, osoby wykluczone lub zagrożone wykluczeniem
 
II. Wysokość środków publicznych przeznaczonych w roku 2017 na realizację ww. zadania:
  1. Na realizację zadania w roku 2017 planuje się przeznaczyć kwotę w wysokości:
    132 000 zł, pod warunkiem zapisania na ten cel środków finansowych w budżecie Miasta Gorzowa Wlkp.
  2. Postawą do wyliczenia wysokości dotacji pochodzącej z dochodów własnych Miasta Gorzowa Wlkp., przeznaczonych na dofinansowanie działalności Centrum Integracji Społecznej w Gorzowie Wlkp. jest kwota w wysokości 600,00 zł/miesięcznie, przypadająca na każdego uczestnika zajęć reintegracji zawodowej i społecznej oraz każdego pracownika Centrum.
  3. Kwota może ulec zmianie w przypadku stwierdzenia, że zadanie można zrealizować mniejszym kosztem lub zaistnieje konieczność zmniejszenia budżetu w części przeznaczonej na realizację zadania z przyczyn trudnych do przewidzenia w dniu ogłoszenia konkursu.
  4. Koszty zadania powinny być:
  1. bezpośrednio związane z jego realizacją i niezbędne do jego realizacji;
  2. racjonalnie skalkulowane w oparciu o ceny rynkowe.
 
III. Zasady przyznawania dotacji – zlecenia wykonania zadania
  1. Zlecenie zadania i udzielenie dotacji następuje z zastosowaniem przepisów art. 16 ustawy
    z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
  2. Zadanie w ramach konkursu zlecane jest w formie wspierania zadania, przy czym wkład własny oferenta powinien wynosić nie mniej 5% kosztów ogółem realizowanego zadania.
  3. Wysokość dotacji może być niższa niż wnioskowana w ofercie. W takim przypadku oferentowi przysługuje prawo negocjacji zmniejszenia zakresu rzeczowego lub rezygnacji
    z jego realizacji.
  4. Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. może odmówić podmiotowi wyłonionemu w konkursie przyznania dotacji i podpisania umowy w przypadku, gdy okaże się, że podmiot lub jego reprezentanci utracą zdolność do czynności prawnych lub zostaną ujawnione nieznane wcześniej okoliczności podważające wiarygodność merytoryczną lub finansową oferenta.
  5. Szczegółowe i ostateczne warunki realizacji, finansowania i rozliczania zadania reguluje umowa zawarta pomiędzy oferentem a Miastem Gorzów Wlkp.
  6. Dotacja zostanie przekazana zgodnie z przepisami ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r.
    o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2016r., poz. 1817) oraz ustawy z dnia 13 czerwca 2003 roku o zatrudnieniu socjalnym (t.j. Dz. U. z 2016r., poz. 1828) po podpisaniu umowy z wyłonionym oferentem.
 
IV. Termin i warunki realizacji zadania
  1. Zadanie winno być realizowane w terminie od 1 luty 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku z zastrzeżeniem, iż szczegółowe terminy wykonania zadania określone zostaną
    w umowie.
  2. Zadanie winno być realizowane z najwyższą starannością zgodnie z zawartą umową oraz obowiązującymi standardami i przepisami prawa.
  3. W przypadku przyznania dotacji mniejszej od wnioskowanej oferent będzie zobowiązany do złożenia deklaracji przystąpienia do realizacji zadania publicznego w ciągu 14 dni od dnia opublikowania wyników konkursu w Biuletynie Informacji Publicznej. Niedotrzymanie powyższego terminu jest równoznaczne z rezygnacją oferenta z przyznanej dotacji.
  4. W przypadku zdeklarowania przez oferenta przyjęcia dotacji mniejszej od wnioskowanej oferent będzie zobowiązany do przedłożenia aktualizacji harmonogramu/ kosztorysu/ zakresu rzeczowego zadania nie później niż 10 dni roboczych przed rozpoczęciem realizacji zadania.
  5. Zadanie winno być realizowane poprzez prowadzenie reintegracji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w rozumieniu ustawy z dnia 13 czerwca 2003 roku o zatrudnieniu socjalnym (t.j. Dz. U. z 2016r., poz. 1828) - mieszkańców Gorzowa Wlkp., w szczególności dla osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających.
  6. Beneficjentami Centrum, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 czerwca 2003 roku
    o zatrudnieniu socjalnym (t.j. Dz. U. z 2016r., poz. 1828) są osoby które podlegają wykluczeniu społecznemu i ze względu na swoją sytuację życiową nie są w stanie własnym staraniem zaspokoić swoich podstawowych potrzeb życiowych i znajdują się w sytuacji powodującej ubóstwo oraz uniemożliwiającej lub ograniczającej uczestnictwo w życiu zawodowym, społecznym i rodzinnym, w tym:
    1. bezdomne realizujące indywidualny program wychodzenia z bezdomności,
      w rozumieniu przepisów o pomocy społecznej,   
    2. uzależnione od alkoholu, po zakończeniu programu psychoterapii w zakładzie lecznictwa odwykowego,    
    3. uzależnione od narkotyków lub innych środków odurzających, po zakończeniu programu terapeutycznego w zakładzie opieki zdrowotnej,     
    4. chore psychicznie, w rozumieniu przepisów o ochronie zdrowia psychicznego,  
    5. długotrwale bezrobotne w rozumieniu przepisów o promocji zatrudnienia
      i instytucjach rynku pracy - z wyłączeniem osób, które mają prawo do: zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku przedemerytalnego, świadczenia przedemerytalnego, renty strukturalnej, renty z tytułu niezdolności do pracy, emerytury oraz nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego,
    6. zwalniane z zakładów karnych, mające trudności w integracji ze środowiskiem
      w rozumieniu przepisów o pomocy społecznej,
    7. uchodźcy realizujący indywidualny program integracji, w rozumieniu przepisów
      o pomocy społecznej,
    8. osoby niepełnosprawne, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej
      i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych;      
  7. Zadanie powinno być realizowane w pomieszczeniu/lokalu/budynku, do którego oferent posiada tytuł prawny.
  8. Zadanie winno być realizowane przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje, zgodnie z Rozdziałem 3 i 4 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 roku o zatrudnieniu socjalnym
    (t.j. Dz. U. z 2016r., poz. 1828).
  9. Na podstawie uchwały Nr XXXVII/416/2016 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 19 grudnia 2016r. w sprawie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii pod nazwą Miejskiego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom na rok 2017 i Ramowego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom na lata 2017-2020 Centrum zostanie zobowiązane do przedłożenia po realizacji zadania liczby osób, które podczas programu reintegracyjnego poddane jednocześnie były terapii, działaniom stowarzyszeń abstynenckich, rehabilitacji lub socjoterapii oraz liczby osób, która podjęła zatrudnienie po programach reintegracyjnych minimum na rok.
 
V.  Warunki i termin składania ofert
  1. W konkursie mogą brać udział podmioty określone w art. 11 ust. 3 ustawy z dnia
    24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie:
    • jeżeli ich cele statutowe obejmują działalność w zakresie wspierania zatrudnienia socjalnego,
    • posiadają udokumentowane doświadczenie w zakresie pracy z osobami uzależnionymi oraz w prowadzeniu reintegracji społecznej i zawodowej,
    • posiadają status centrum integracji społecznej przyznany w trybie art. 5 ustawy
      z dnia 13 czerwca 2003 roku o zatrudnieniu socjalnym (t.j. Dz. U. z 2016r., poz. 1828).
  2. Podmioty uprawnione do udziału w postępowaniu konkursowym składają pisemne oferty realizacji zadania wg wzoru określonego w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 roku w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (t.j. Dz. U. z 2016r., poz. 1300),
  3. Do opieczętowanej i podpisanej oferty należy dołączyć:
    1. kopię aktualnego odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego, innego rejestru lub ewidencji;
    2. w przypadku wyboru innego sposobu reprezentacji podmiotów składających ofertę wspólną niż wynikający z Krajowego Rejestru Sądowego lub innego właściwego rejestru – dokument potwierdzający upoważnienie do działania w imieniu oferenta
      (-ów);
    3. pełnomocnictwo do reprezentowania oferenta, w przypadku jego udzielenia,
    4. decyzję wojewody nadającą status Centrum,
    5. koncepcję funkcjonowania centrum integracji społecznej na rok 2017,
    6. wykaz sprzętu, w ujęciu ilościowym i rodzajowym będący w dyspozycji oferenta, który wykorzystany będzie przy realizacji zadania zgodnie z koncepcją funkcjonowania Centrum przedstawioną przez oferenta,
    7. wykaz osób przy pomocy których realizowane będzie zadanie wraz
      z posiadanymi kwalifikacjami;
    8. referencje, zaświadczenia, ewentualnie inne dokumenty potwierdzające doświadczenie oferenta w zakresie pracy z osobami uzależnionymi oraz w zakresie prowadzenia reintegracji społecznej i zawodowej prowadzonej we współpracy
      z administracją publiczną lub oświadczenie oferenta o prowadzeniu takich zadań bez współpracy z administracją publiczną,
    9. dokument potwierdzający tytuł prawny do lokalu/budynku/nieruchomości, w którym będzie realizowane zadanie,
    10. oświadczenie oferenta, że pomieszczenia/lokale/budynki dostosowane
      są do potrzeb prowadzenia reintegracji zawodowej i społecznej;
    11. informację o przeprowadzonej ewaluacji zadania – w przypadku jego realizowania
      w latach ubiegłych;
    12. koncepcję ewaluacji realizacji zadania, w tym propozycję narzędzi ewaluacji procesu reintegracji społecznej i zawodowej prowadzonego w CIS w odniesieniu do każdego z uczestników, w tym okresowych – sześciomiesięcznych ocen uczestnictwa w CIS dokonywanych co najmniej przez pracownika socjalnego oraz instruktorów zawodu stanowiących podstawę działań proponowanych uczestnikowi w kolejnych okresach udziału w Centrum.
  4. Oferty należy składać w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp., ul. Sikorskiego 3-4, 66-400 Gorzów Wlkp., w zamkniętych kopertach, opatrzonych napisem: „Otwarty konkurs ofert na prowadzenie Centrum Integracji Społecznej dla mieszkańców miasta Gorzowa Wlkp., w szczególności dla osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków” – osobiście lub drogą pocztową w terminie do 31.01.2017 r. do godz. 15.00 (decyduje data wpływu). Na kopercie należy również podać nazwę i adres oferenta.
  5. Oferta może zostać dodatkowo (nieobligatoryjnie) złożona w wersji elektronicznej za pomocą Generatora eNGO, dostępnego na stronie internetowej http://gorzowwielkopolski.engo.org.pl co nie zwalnia oferenta z obowiązku złożenia w wersji papierowej w sposób określony w punkcie 4.
  6. Druk oferty realizacji zadania można pobrać ze strony internetowej www.bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/ - zakładka „Organizacje pozarządowe”/ „Ogłoszenia
    o otwartych konkursach ofert”.
  7. Oferta i wyżej wymienione załączniki powinny być podpisane przez osoby wskazane
    w Krajowym Rejestrze Sądowym lub innym równoważnym dokumencie, posiadające na dzień składania oferty prawo reprezentacji oferenta.
  8. Dokumenty winny być podpisane w sposób umożliwiający identyfikację osoby podpisującej
    (np. czytelny podpis lub parafka wraz z imienną pieczątką osoby podpisującej).
  9. W przypadku składania kopii dokumentów powinny być one potwierdzone za zgodność
    z oryginałem przez jedną z osób mających prawo do reprezentacji oferenta, na pierwszej stronie dokumentu z zastosowaniem formuły: „Za zgodność z oryginałem strony od … do …”, bądź na każdej ze stron.
  10. W przypadku udzielenia pełnomocnictwa oferta oraz załączniki mogą być podpisywane przez osoby w nim wskazane.
  11. W przypadku braku w odpisie z KRS, w odpisie z innego rejestru lub ewidencji, danych dotyczących statutowej działalności, należy przedłożyć aktualny statut podmiotu lub inny równoważny dokument (jeśli przepisy dotyczące podmiotu nie nakładają obowiązku posiadania statutu).
  12. W przypadku niespełnienia jednego z obligatoryjnych wymogów oferta (złożona na innym druku, niekompletna, niezgodna z ogłoszeniem konkursowym lub złożona po terminie) zostanie odrzucona z przyczyn formalnych.
  13. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane
 
VI. Termin, tryb i kryteria stosowane przy dokonywaniu wyboru ofert
 
  1. Wybór ofert zostanie dokonany w ciągu 30 dni od upływu terminu na ich składanie.
  2. Postępowanie konkursowe prowadzone będzie w oparciu o zasady i kryteria określone
    w rozdziale 6 uchwały Nr XXXV/440/2016 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 29 listopada 2016r. w sprawie uchwalenia Programu Współpracy Miasta Gorzowa Wlkp. z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami na rok 2016 (Dz. Urz. Woj. Lubuskiego z 2016 r., poz. 2696),
  3. Ocena formalna i merytoryczna dokonywana będzie na podstawie karty oceny oferty, stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.
  4. Oferty nie spełniające wymogów formalnych będą mogły być uzupełnione w terminie siedmiu dni od dnia wezwania oferenta do uzupełnienia. Wezwanie będzie dostarczone pocztą elektroniczną na adres e-mail podany w ofercie.
  5. Uzupełnieniu podlegać będą wyłącznie następujące braki i uchybienia formalne:
    1. Brak podpisu/ podpisów osoby/osób upoważnionych pod ofertą;
    2. Brak lub niepoprawne pełnomocnictwo do składania oświadczenia woli w imieniu oferenta
    3. Brak wymaganych załączników do oferty, wskazanych w ogłoszeniu konkursowym;
    4. Brak poświadczenia kopii dokumentów „za zgodność z oryginałem”.
  6. Merytorycznej oceny dokona Komisja Konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.
  7. Maksymalna liczba punktów, jaką można w sumie uzyskać po dokonaniu oceny merytorycznej wynosi 32 punktów. Oferty, które uzyskają mniej niż 19 punktów nie będą rekomendowane przez Komisję Konkursową do dofinansowania w pierwszej kolejności.
  8. Ocena Komisji wraz z propozycją wysokości dotacji zostanie przekazana Prezydentowi Miasta, który podejmie ostateczną decyzję. Od tej decyzji nie stosuje się trybu odwoławczego.
 
VII.  Informacja o zrealizowanych zadaniach tego samego rodzaju w 2014r., 2015r. i 2016r. oraz wysokości dotacji przekazanej na ich realizację
W roku 2014 (przekazana dotacja na dofinansowanie działalności Centrum Integracji Społecznej)
– 117.400,00 zł,
W roku 2015 (przekazana dotacja na dofinansowanie działalności Centrum Integracji Społecznej)
– 117.600,00 zł.
W roku 2016 (przyznana dotacja na dofinansowanie działalności Centrum Integracji Społecznej)
– 299.900,00zł.
 
VIII. Postanowienia końcowe
  1. Wyłoniony podmiot będzie zobowiązany pod rygorem rozwiązania umowy do:
1) zamieszczania we wszystkich drukach i materiałach reklamowych związanych
z realizacją zadania logo Gorzów.Przystań oraz informacji o tym, że zadanie jest dotowane przez Miasto Gorzów Wlkp.;
2) dostarczenia na wezwanie właściwej komórki organizacyjnej Urzędu Miasta oryginałów dokumentów (faktur, rachunków) oraz dokumentacji, o której mowa wyżej, celem kontroli prawidłowości wydatkowania dotacji oraz kontroli prowadzenia właściwej dokumentacji
z nią związaną;
3) kontrola, o której mowa wyżej nie ogranicza praw Miasta do kontroli całości realizowanego zadania pod względem finansowym i merytorycznym.
      3. Wyniki konkursu przedstawione będą na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.
            oraz opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej Miasta.
 
 
   Z up. Prezydenta Miasta           
                 /-/                         
         Radosław Sujak               
Zastępca Prezydenta Miasta       

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Miasto Gorzów
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Piotr Tubelewicz
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2017-01-10
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Piotr Tubelewicz
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2017-01-10 13:25:09
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2017-01-10 13:30:57
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2017-01-10 13:30:57
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
2539 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »

Konkurs z zakresu prowadzenia grupy porządkowo-remontowej w ramach reintegracji społecznej

Akapit nr 1 - brak tytułu

Działając na podstawie art. 10 ust. 1 i 2 ustawy  z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym (t.j. Dz. U. z 2016r., poz. 1828),  art. 11 ust. 1 i 2 oraz art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2016r., poz. 1817), uchwały Nr XXXV/440/2016 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 29 listopada 2016r. w sprawie uchwalenia Programu Współpracy Miasta Gorzowa Wlkp. z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami na rok 2016 (Dz. Urz. Woj. Lubuskiego z 2016 r., poz. 2696), uchwały Nr XXXVII/416/2016 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 19 grudnia 2016r. w sprawie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii pod nazwą Miejskiego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom na rok 2017 i Ramowego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom na lata 2017-2020, uchwały Nr XXXVII/416/2016 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 19 grudnia 2016r. w sprawie ustalenia wysokości kwotę stanowiącą podstawę do ustalenia wysokości dotacji na działalność Centrum Integracji Społecznej w Gorzowie Wlkp. w 2017 roku
 
 
 
Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp.
ogłasza
w dniu 10 stycznia 2017r.
 
otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego
w  ramach  działalności  na  rzecz  reintegracji  zawodowej 
i  społecznej  osób  zagrożonych  wykluczeniem społecznym,
wynikającego z miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania
problemów alkoholowych w ramach:
wspierania zatrudnienia socjalnego w formie dofinansowania
centrum integracji społecznej
 
  1. Rodzaj zadania: 
Prowadzenie Centrum Integracji Społecznej dla mieszkańców miasta Gorzowa Wlkp.,w szczególności dla osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających, w zakresie przygotowania zawodowego dla grupy porządkowo-remontowej 15 osób.
 
Adresaci:
Osoby uzależnione bądź szkodliwie używające środków psychoaktywnych, bezrobotni, osoby wykluczone lub zagrożone wykluczeniem
 
II. Wysokość środków publicznych przeznaczonych w roku 2017 na realizację ww. zadania:
  1. Na realizację zadania w roku 2017 planuje się przeznaczyć kwotę w wysokości:
    132 000 zł, pod warunkiem zapisania na ten cel środków finansowych w budżecie Miasta Gorzowa Wlkp.
  2. Postawą do wyliczenia wysokości dotacji pochodzącej z dochodów własnych Miasta Gorzowa Wlkp., przeznaczonych na dofinansowanie działalności Centrum Integracji Społecznej w Gorzowie Wlkp. jest kwota w wysokości 600,00 zł/miesięcznie, przypadająca na każdego uczestnika zajęć reintegracji zawodowej i społecznej oraz każdego pracownika Centrum.
  3. Kwota może ulec zmianie w przypadku stwierdzenia, że zadanie można zrealizować mniejszym kosztem lub zaistnieje konieczność zmniejszenia budżetu w części przeznaczonej na realizację zadania z przyczyn trudnych do przewidzenia w dniu ogłoszenia konkursu.
  4. Koszty zadania powinny być:
  1. bezpośrednio związane z jego realizacją i niezbędne do jego realizacji;
  2. racjonalnie skalkulowane w oparciu o ceny rynkowe.
 
III. Zasady przyznawania dotacji – zlecenia wykonania zadania
  1. Zlecenie zadania i udzielenie dotacji następuje z zastosowaniem przepisów art. 16 ustawy
    z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
  2. Zadanie w ramach konkursu zlecane jest w formie wspierania zadania, przy czym wkład własny oferenta powinien wynosić nie mniej 5% kosztów ogółem realizowanego zadania.
  3. Wysokość dotacji może być niższa niż wnioskowana w ofercie. W takim przypadku oferentowi przysługuje prawo negocjacji zmniejszenia zakresu rzeczowego lub rezygnacji
    z jego realizacji.
  4. Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. może odmówić podmiotowi wyłonionemu w konkursie przyznania dotacji i podpisania umowy w przypadku, gdy okaże się, że podmiot lub jego reprezentanci utracą zdolność do czynności prawnych lub zostaną ujawnione nieznane wcześniej okoliczności podważające wiarygodność merytoryczną lub finansową oferenta.
  5. Szczegółowe i ostateczne warunki realizacji, finansowania i rozliczania zadania reguluje umowa zawarta pomiędzy oferentem a Miastem Gorzów Wlkp.
  6. Dotacja zostanie przekazana zgodnie z przepisami ustawy z dnia 24 kwietnia 2003
    r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2016r., poz. 1817) oraz ustawy z dnia 13 czerwca 2003 roku o zatrudnieniu socjalnym (t.j. Dz. U. z 2016r., poz. 1828) po podpisaniu umowy z wyłonionym oferentem.
 
IV. Termin i warunki realizacji zadania
  1. Zadanie winno być realizowane w terminie od 1 luty 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku z zastrzeżeniem, iż szczegółowe terminy wykonania zadania określone zostaną
    w umowie.
  2. Zadanie winno być realizowane z najwyższą starannością zgodnie z zawartą umową oraz obowiązującymi standardami i przepisami prawa.
  3. W przypadku przyznania dotacji mniejszej od wnioskowanej oferent będzie zobowiązany do złożenia deklaracji przystąpienia do realizacji zadania publicznego w ciągu 14 dni od dnia opublikowania wyników konkursu w Biuletynie Informacji Publicznej. Niedotrzymanie powyższego terminu jest równoznaczne z rezygnacją oferenta z przyznanej dotacji.
  4. W przypadku zdeklarowania przez oferenta przyjęcia dotacji mniejszej od wnioskowanej oferent będzie zobowiązany do przedłożenia aktualizacji harmonogramu/ kosztorysu/ zakresu rzeczowego zadania nie później niż 10 dni roboczych przed rozpoczęciem realizacji zadania.
  5. Zadanie winno być realizowane poprzez prowadzenie reintegracji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w rozumieniu ustawy z dnia 13 czerwca 2003 roku o zatrudnieniu socjalnym (t.j. Dz. U. z 2016r., poz. 1828) - mieszkańców Gorzowa Wlkp., w szczególności dla osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających.
  6. Beneficjentami Centrum, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 czerwca 2003 roku
    o zatrudnieniu socjalnym (t.j. Dz. U. z 2016r., poz. 1828) są osoby które podlegają wykluczeniu społecznemu i ze względu na swoją sytuację życiową nie są w stanie własnym staraniem zaspokoić swoich podstawowych potrzeb życiowych i znajdują się w sytuacji powodującej ubóstwo oraz uniemożliwiającej lub ograniczającej uczestnictwo w życiu zawodowym, społecznym i rodzinnym, w tym:
    1. bezdomne realizujące indywidualny program wychodzenia z bezdomności,
      w rozumieniu przepisów o pomocy społecznej,   
    2. uzależnione od alkoholu, po zakończeniu programu psychoterapii w zakładzie lecznictwa odwykowego,    
    3. uzależnione od narkotyków lub innych środków odurzających, po zakończeniu programu terapeutycznego w zakładzie opieki zdrowotnej,     
    4. chore psychicznie, w rozumieniu przepisów o ochronie zdrowia psychicznego,  
    5. długotrwale bezrobotne w rozumieniu przepisów o promocji zatrudnienia
      i instytucjach rynku pracy - z wyłączeniem osób, które mają prawo do: zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku przedemerytalnego, świadczenia przedemerytalnego, renty strukturalnej, renty z tytułu niezdolności do pracy, emerytury oraz nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego,
    6. zwalniane z zakładów karnych, mające trudności w integracji ze środowiskiem
      w rozumieniu przepisów o pomocy społecznej,
    7. uchodźcy realizujący indywidualny program integracji, w rozumieniu przepisów
      o pomocy społecznej,
    8. osoby niepełnosprawne, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej
      i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych;      
  7. Zadanie powinno być realizowane w pomieszczeniu/lokalu/budynku, do którego oferent posiada tytuł prawny.
  8. Zadanie winno być realizowane przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje, zgodnie z Rozdziałem 3 i 4 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 roku o zatrudnieniu socjalnym
    (t.j. Dz. U. z 2016r., poz. 1828).
  9. Na podstawie uchwały Nr XXXVII/416/2016 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 19 grudnia 2016r. w sprawie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii pod nazwą Miejskiego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom na rok 2017 i Ramowego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom na lata 2017-2020 Centrum zostanie zobowiązane do przedłożenia po realizacji zadania liczby osób, które podczas programu reintegracyjnego poddane jednocześnie były terapii, działaniom stowarzyszeń abstynenckich, rehabilitacji lub socjoterapii oraz liczby osób, która podjęła zatrudnienie po programach reintegracyjnych minimum na rok.
 
V.  Warunki i termin składania ofert
  1. W konkursie mogą brać udział podmioty określone w art. 11 ust. 3 ustawy z dnia
    24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie:
    • jeżeli ich cele statutowe obejmują działalność w zakresie wspierania zatrudnienia socjalnego,
    • posiadają udokumentowane doświadczenie w zakresie pracy z osobami uzależnionymi oraz w prowadzeniu reintegracji społecznej i zawodowej,
    • posiadają status centrum integracji społecznej przyznany w trybie art. 5 ustawy
      z dnia 13 czerwca 2003 roku o zatrudnieniu socjalnym (t.j. Dz. U. z 2016r., poz. 1828).
  2. Podmioty uprawnione do udziału w postępowaniu konkursowym składają pisemne oferty realizacji zadania wg wzoru określonego w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 roku w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (t.j. Dz. U. z 2016r., poz. 1300),
  3. Do opieczętowanej i podpisanej oferty należy dołączyć:
    1. kopię aktualnego odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego, innego rejestru lub ewidencji;
    2. w przypadku wyboru innego sposobu reprezentacji podmiotów składających ofertę wspólną niż wynikający z Krajowego Rejestru Sądowego lub innego właściwego rejestru – dokument potwierdzający upoważnienie do działania w imieniu oferenta
      (-ów);
    3. pełnomocnictwo do reprezentowania oferenta, w przypadku jego udzielenia,
    4. decyzję wojewody nadającą status Centrum,
    5. koncepcję funkcjonowania centrum integracji społecznej na rok 2017,
    6. wykaz sprzętu, w ujęciu ilościowym i rodzajowym będący w dyspozycji oferenta, który wykorzystany będzie przy realizacji zadania zgodnie z koncepcją funkcjonowania Centrum przedstawioną przez oferenta,
    7. wykaz osób przy pomocy których realizowane będzie zadanie wraz
      z posiadanymi kwalifikacjami;
    8. referencje, zaświadczenia, ewentualnie inne dokumenty potwierdzające doświadczenie oferenta w zakresie pracy z osobami uzależnionymi oraz w zakresie prowadzenia reintegracji społecznej i zawodowej prowadzonej we współpracy
      z administracją publiczną lub oświadczenie oferenta o prowadzeniu takich zadań bez współpracy z administracją publiczną,
    9. dokument potwierdzający tytuł prawny do lokalu/budynku/nieruchomości, w którym będzie realizowane zadanie,
    10. oświadczenie oferenta, że pomieszczenia/lokale/budynki dostosowane
      są do potrzeb prowadzenia reintegracji zawodowej i społecznej;
    11. informację o przeprowadzonej ewaluacji zadania – w przypadku jego realizowania
      w latach ubiegłych;
    12. koncepcję ewaluacji realizacji zadania, w tym propozycję narzędzi ewaluacji procesu reintegracji społecznej i zawodowej prowadzonego w CIS w odniesieniu do każdego z uczestników, w tym okresowych – sześciomiesięcznych ocen uczestnictwa w CIS dokonywanych co najmniej przez pracownika socjalnego oraz instruktorów zawodu stanowiących podstawę działań proponowanych uczestnikowi w kolejnych okresach udziału w Centrum.
  4. Oferty należy składać w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp., ul. Sikorskiego 3-4, 66-400 Gorzów Wlkp., w zamkniętych kopertach, opatrzonych napisem: „Otwarty konkurs ofert na prowadzenie Centrum Integracji Społecznej dla mieszkańców miasta Gorzowa Wlkp., w szczególności dla osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków” – osobiście lub drogą pocztową w terminie do 31.01.2017 r. do godz. 15.00 (decyduje data wpływu). Na kopercie należy również podać nazwę i adres oferenta.
  5. Oferta może zostać dodatkowo (nieobligatoryjnie) złożona w wersji elektronicznej za pomocą Generatora eNGO, dostępnego na stronie internetowej http://gorzowwielkopolski.engo.org.pl co nie zwalnia oferenta z obowiązku złożenia w wersji papierowej w sposób określony w punkcie 4.
  6. Druk oferty realizacji zadania można pobrać ze strony internetowej www.bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/ - zakładka „Organizacje pozarządowe”/ „Ogłoszenia
    o otwartych konkursach ofert”.
  7. Oferta i wyżej wymienione załączniki powinny być podpisane przez osoby wskazane
    w Krajowym Rejestrze Sądowym lub innym równoważnym dokumencie, posiadające na dzień składania oferty prawo reprezentacji oferenta.
  8. Dokumenty winny być podpisane w sposób umożliwiający identyfikację osoby podpisującej
    (np. czytelny podpis lub parafka wraz z imienną pieczątką osoby podpisującej).
  9. W przypadku składania kopii dokumentów powinny być one potwierdzone za zgodność
    z oryginałem przez jedną z osób mających prawo do reprezentacji oferenta, na pierwszej stronie dokumentu z zastosowaniem formuły: „Za zgodność z oryginałem strony od … do …”, bądź na każdej ze stron.
  10. W przypadku udzielenia pełnomocnictwa oferta oraz załączniki mogą być podpisywane przez osoby w nim wskazane.
  11. W przypadku braku w odpisie z KRS, w odpisie z innego rejestru lub ewidencji, danych dotyczących statutowej działalności, należy przedłożyć aktualny statut podmiotu lub inny równoważny dokument (jeśli przepisy dotyczące podmiotu nie nakładają obowiązku posiadania statutu).
  12. W przypadku niespełnienia jednego z obligatoryjnych wymogów oferta (złożona na innym druku, niekompletna, niezgodna z ogłoszeniem konkursowym lub złożona po terminie) zostanie odrzucona z przyczyn formalnych.
  13. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane
 
VI. Termin, tryb i kryteria stosowane przy dokonywaniu wyboru ofert
 
  1. Wybór ofert zostanie dokonany w ciągu 30 dni od upływu terminu na ich składanie.
  2. Postępowanie konkursowe prowadzone będzie w oparciu o zasady i kryteria określone
    w rozdziale 6 uchwały Nr XXXV/440/2016 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 29 listopada 2016r. w sprawie uchwalenia Programu Współpracy Miasta Gorzowa Wlkp. z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami na rok 2016 (Dz. Urz. Woj. Lubuskiego z 2016 r., poz. 2696),
  3. Ocena formalna i merytoryczna dokonywana będzie na podstawie karty oceny oferty, stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.
  4. Oferty nie spełniające wymogów formalnych będą mogły być uzupełnione w terminie siedmiu dni od dnia wezwania oferenta do uzupełnienia. Wezwanie będzie dostarczone pocztą elektroniczną na adres e-mail podany w ofercie.
  5. Uzupełnieniu podlegać będą wyłącznie następujące braki i uchybienia formalne:
    1. Brak podpisu/ podpisów osoby/osób upoważnionych pod ofertą;
    2. Brak lub niepoprawne pełnomocnictwo do składania oświadczenia woli w imieniu oferenta
    3. Brak wymaganych załączników do oferty, wskazanych w ogłoszeniu konkursowym;
    4. Brak poświadczenia kopii dokumentów „za zgodność z oryginałem”.
  6. Merytorycznej oceny dokona Komisja Konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.
  7. Maksymalna liczba punktów, jaką można w sumie uzyskać po dokonaniu oceny merytorycznej wynosi 32 punktów. Oferty, które uzyskają mniej niż 19 punktów nie będą rekomendowane przez Komisję Konkursową do dofinansowania w pierwszej kolejności.
  8. Ocena Komisji wraz z propozycją wysokości dotacji zostanie przekazana Prezydentowi Miasta, który podejmie ostateczną decyzję. Od tej decyzji nie stosuje się trybu odwoławczego.
 
VII.  Informacja o zrealizowanych zadaniach tego samego rodzaju w 2014r., 2015r. i 2016r. oraz wysokości dotacji przekazanej na ich realizację
W roku 2014 (przekazana dotacja na dofinansowanie działalności Centrum Integracji Społecznej)
– 117.400,00 zł,
W roku 2015 (przekazana dotacja na dofinansowanie działalności Centrum Integracji Społecznej)
– 117.600,00 zł.
W roku 2016 (przyznana dotacja na dofinansowanie działalności Centrum Integracji Społecznej)
– 299.900,00zł.
 
VIII. Postanowienia końcowe
  1. Wyłoniony podmiot będzie zobowiązany pod rygorem rozwiązania umowy do:
1) zamieszczania we wszystkich drukach i materiałach reklamowych związanych
z realizacją zadania logo Gorzów.Przystań oraz informacji o tym, że zadanie jest dotowane przez Miasto Gorzów Wlkp.;
2) dostarczenia na wezwanie właściwej komórki organizacyjnej Urzędu Miasta oryginałów dokumentów (faktur, rachunków) oraz dokumentacji, o której mowa wyżej, celem kontroli prawidłowości wydatkowania dotacji oraz kontroli prowadzenia właściwej dokumentacji
z nią związaną;
3) kontrola, o której mowa wyżej nie ogranicza praw Miasta do kontroli całości realizowanego zadania pod względem finansowym i merytorycznym.
      3. Wyniki konkursu przedstawione będą na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.
            oraz opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej Miasta.
 
 
z up. Prezydenta  Miasta    
 /-/                   
                   Radosław Sujak        
           Zastępca Prezydenta Miasta
                                                                                             
 
 

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Miasto Gorzów
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Piotr Tubelewicz
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2017-01-10
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Piotr Tubelewicz
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2017-01-10 13:00:43
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2017-01-10 13:12:39
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2017-01-10 13:12:39
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
2490 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »

Otwarty konkurs ofert z zakresu pomocy społecznej

Akapit nr 1 - brak tytułu

Działając na podstawie art. 11 ust. 2 i art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ((t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 239 ze zm.) i ustawy z dnia  12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j. Dz. U z 2016 r. poz. 930 ze zm.) oraz uchwały Nr XIX/229/2015 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie uchwalenia Programu Współpracy Miasta Gorzowa Wlkp. z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami na rok 2016 (Dz. U. Woj. lubuskiego z 2015 r., poz. 2208).
 
Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp.
ogłasza
dnia 30 listopada 2016 roku
 
Otwarty konkurs ofert  z zakresu pomocy społecznej
 
  1. Rodzaj zadania:
Prowadzenie całodobowej placówki dla osób nietrzeźwych.
                                                                
  1. Podmioty uprawnione do złożenia oferty:
 
Podmioty wymienione w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 239 ze zm.).
 
  1. Adresaci zadania:
    1. Osoby nietrzeźwe doprowadzone lub zgłaszające się dobrowolnie do placówki.
    2. Wyłącznie mieszkańcy Gorzowa Wlkp. oraz osoby tymczasowo przebywające na terenie Miasta Gorzowa Wlkp.
 
 
  1. Wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania:
  1. Na realizację zadania w roku 2017 planuje się przeznaczyć kwotę łączną
    w wysokości 600.000 zł.
  2. Wysokość środków może ulec zmianie, w szczególności w przypadku stwierdzenia, że zadanie można realizować mniejszym kosztem oraz w przypadku zapisania  w budżecie miasta Gorzowa Wlkp. na realizację zadania kwot innych niż przewidziane niniejszym konkursem.
  3. Forma realizacji zadania: wsparcie.
  1. Zasady przyznania dotacji - zlecenia wykonania zadania:
  1. Dotacja zostanie przyznana na podstawie otwartego konkursu ofert w drodze wyboru najkorzystniejszej oferty po podjęciu decyzji przez Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.
  2. Dotacja zostanie przekazana zgodnie z przepisami ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r.
    o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 239 ze zm.) po podpisaniu umowy z wyłonionym oferentem.
  3. Zadania w ramach konkursu zlecane są w formie wspierania zadań, przy czym oferent zobowiązany jest zapewnić wkład własny o wartości min. 5 % całkowitych kosztów zadania.
  4. Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. może odmówić podmiotowi wyłonionemu w konkursie przyznania dotacji i podpisania umowy w przypadku, gdy okaże się, że podmiot lub jego reprezentanci utracą zdolność do czynności prawnych lub zostaną ujawnione nieznane wcześniej okoliczności podważające wiarygodność merytoryczną lub finansową oferenta.
  5. Szczegółowe i ostateczne warunki realizacji, finansowania i rozliczania zadania reguluje umowa zawarta pomiędzy oferentem a Miastem Gorzów Wlkp.
  6. Oferent powinien dysponować zasobami kadrowymi do realizacji zakresu działań w placówce.
  7. Oferta powinna zawierać specyfikację przewidzianych do zatrudnienia pracowników wraz z ich kwalifikacjami.
  8. Realizacja zadania może odbywać się w budynkach oferenta lub w obiekcie przy ul. Walczaka 27, który wraz z wyposażeniem stanowi własność Miasta Gorzowa Wlkp. i zostanie udostępniony w zakresie objętym protokołem zdawczo – odbiorczym na zasadzie umowy użyczenia.
  9. Zakres zadania:
  1. Prowadzenie całodobowej placówki dla min 22 osób nietrzeźwych;
  2. Zapewnienie całodobowego dyżuru ratownika medycznego;
  3. Prowadzenie ogrzewalni m.in. dla osób nietrzeźwych;
  4. Udzielanie osobom w stanie nietrzeźwości świadczeń higieniczno-sanitarnych w szczególności  prowadzenie odwszawiania i dezynfekcji, w tym zapewnienie środków dezynfekujących i czystości oraz odzieży zastępczej na czas przebywania w placówce.
  5. Udzielanie osobom w stanie nietrzeźwości pierwszej pomocy w nagłych wypadkach;                 
  6. Prowadzenie ewidencji osób doprowadzonych do placówki, oraz gromadzenie i przekazywanie danych statystycznych;
  7. Współpraca z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, placówkami lecznictwa odwykowego, innymi instytucjami i organizacjami, których działalność ma na celu przeciwdziałanie problemom alkoholowym i ich skutkom;
  1. Termin i warunki realizacji zadania:
  1. Zadanie winno być realizowane w terminie od 1 stycznia 2017 roku do 31 grudnia 2019 roku.
  2. Zadanie winno być realizowane z najwyższą starannością zgodnie z zawartą umową oraz obowiązującymi standardami i przepisami prawa.
  3. Zadanie winno być realizowane przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje.
  4. Podmiot wyłoniony w konkursie zobowiązany zostanie do przeprowadzenia ewaluacji realizowanego zadania.
VIII.     Warunki i termin składania ofert
  1. Podmioty uprawnione do udziału w postępowaniu konkursowym składają pisemne oferty realizacji zadania wg wzoru określonego w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 roku w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U.  z 2011 r. Nr 6, poz. 25).
  2. Do opieczętowanej i podpisanej oferty należy dołączyć:
                1)kopię aktualnego odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego, innego rejestru lub ewidencji;
2) w przypadku wyboru innego sposobu reprezentacji podmiotów składających ofertę wspólną niż wynikający z Krajowego Rejestru Sądowego lub innego właściwego rejestru – dokument potwierdzający upoważnienie do działania w imieniu oferenta (-ów);
                3)informację o przeprowadzonej ewaluacji zadania – w przypadku jego realizowania w latach ubiegłych
                4)informację o planowanej ewaluacji zadania (forma, sposób przeprowadzenia ewaluacji zadania);
                5)koncepcję funkcjonowania całodobowej placówki dla osób nietrzeźwych.
                6)dokumenty potwierdzające tytuł prawny do lokalu/budynku/nieruchomości, w którym będzie realizowane zadanie (w przypadku prowadzenia zadania we własnym lokalu/budynku /nieruchomości)
               7)regulamin organizacyjny placówki;
               8)wykaz przewidzianych do zatrudnienia pracowników.
  1. Oferty należy składać w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp., ul. Sikorskiego 3-4, 66-400 Gorzów Wlkp., w zamkniętych kopertach, opatrzonych napisem „Otwarty konkurs ofert– Placówka całodobowa dla osób nietrzeźwych”  – osobiście lub drogą pocztową
    w terminie do 23 grudnia.2016 r. (decyduje data wpływu). Na kopercie należy również podać nazwę i adres oferenta.
  2. Druk oferty realizacji zadania można pobrać ze strony internetowej http://bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/.
  3. Oferta i wyżej wymienione załączniki powinny być podpisane przez osoby wskazane w Krajowym Rejestrze Sądowym lub innym równoważnym dokumencie, posiadające na dzień składania oferty prawo reprezentacji oferenta.
  4. Dokumenty winny być podpisane w sposób umożliwiający identyfikację osoby podpisującej (np.: czytelny podpis  lub parafka z imienną pieczątką osoby podpisującej).
  5. W przypadku składania kopii dokumentów powinny być one potwierdzone za zgodność z oryginałem przez jedną z osób mających prawo do reprezentacji oferenta, na pierwszej stronie dokumentu z zastosowaniem formuły: „Za zgodność z oryginałem strony od … do …”, bądź na każdej ze stron.
  6. W przypadku udzielenia pełnomocnictwa oferta oraz załączniki mogą być podpisywane przez osoby w nim wskazane.
  7. W przypadku braku w odpisie z KRS, w odpisie z innego rejestru lub ewidencji, danych dotyczących statutowej działalności, należy przedłożyć aktualny statut podmiotu lub inny równoważny dokument (jeśli przepisy dotyczące podmiotu nie nakładają obowiązku posiadania statutu).
  8. W przypadku niespełnienia jednego z obligatoryjnych wymogów oferta (złożona na innym druku, niekompletna, niezgodna z ogłoszeniem konkursowym lub złożona po terminie) zostanie odrzucona z przyczyn formalnych.
 
IX. Termin, tryb i kryteria stosowane przy dokonywaniu wyboru ofert
 
  1. Wybór ofert zostanie dokonany w ciągu 30 dni od upływu terminu na ich składanie.
  2. Postępowanie konkursowe prowadzone będzie w oparciu o zasady i kryteria określone w rozdziale 6 uchwały Nr XIX/229/2015 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie uchwalenia Programu Współpracy Miasta Gorzowa Wlkp. z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami na rok 2016 (Dz. U. Woj. lubuskiego z 2015 r.,
    poz. 2208).
  3. Do oceny merytorycznej dopuszczone zostaną oferty kompletne pod względem formalnym i złożone w terminie określonym w ogłoszeniu konkursowym. Nie przewiduje się możliwości uzupełniania złożonych ofert. Przewiduje się możliwość składania wyjaśnień w przypadku oczywistych błędów pisarskich.
  4. Ocena formalna i merytoryczna dokonywana będzie na podstawie karty oceny ofert, stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.
  5. Maksymalna liczba punktów, jaką można w sumie uzyskać po dokonaniu oceny merytorycznej wynosi 33 punktów. Rekomendowana do dofinansowania będzie jedna oferta, która otrzyma największą liczbę punktów, przy czym wymagane jest uzyskanie co najmniej 20 punktów.
  6. Ocena Komisji wraz z propozycją wysokości dotacji zostanie przekazana Prezydentowi Miasta, który podejmie ostateczną decyzję. Od tej decyzji nie stosuje się trybu odwoławczego.
 
X. Informacja o zrealizowanych zadaniach tego samego rodzaju w latach 2014 – 2016 r. oraz wysokości dotacji przekazanej na ich realizację.
Lp.
Nazwa zadania
Podmiot
Wysokość dotacji
2014
 
2015
 
2016
1.
Prowadzenie placówki profilaktyki, terapii uzależnień oraz sprawowanie opieki nad osobami w stanie nietrzeźwości i po użyciu alkoholu
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Uzależnionym „PRZEŁOM”
   710.000 zł
 
(I - VIII)
 
466.600 zł
 
 
 
 
2
Prowadzenie całodobowej placówki dla osób nietrzeźwych
Koło Gorzowskie Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta
-
(X-XII)
150.000 zł
 
600.000 zł
 
XI. Postanowienia końcowe
 
1.  Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. zastrzega sobie prawo odwołania konkursu z podaniem przyczyny jego odwołania.
2.  Wyłoniony podmiot będzie zobowiązany pod rygorem rozwiązania umowy do:
1) zamieszczania we wszystkich drukach i materiałach reklamowych związanych z realizacją zadania logo Gorzów Przystań oraz informacji o tym, że zadanie jest dotowane przez Miasto Gorzów Wlkp.;
2) dostarczenia na wezwanie właściwej komórki organizacyjnej Urzędu Miasta oryginałów dokumentów (faktur, rachunków) oraz dokumentacji, o której mowa wyżej, celem kontroli prawidłowości wydatkowania dotacji oraz kontroli prowadzenia właściwej dokumentacji z nią związaną;
3) kontrola, o której mowa wyżej nie ogranicza praw Miasta do kontroli całości realizowanego zadania pod względem finansowym i merytorycznym.
3. Wyniki konkursu przedstawione będą na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. oraz  opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej Miasta.
 
                                                                                                
 
                                                          
                                                            z up. Prezydenta Miasta
/-/
      Radosław Sujak
             Zastępca Prezydenta Miasta
 

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Miasto Gorzów
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Eliza Rudnicka
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2016-12-01
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Wioleta Szymczak
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2016-12-01 12:07:53
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2016-12-01 12:11:44
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2016-12-01 13:02:07
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
2115 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »

Nawigacja między stronami listy informacji